Kritiky.cz > Krátké aktuality > Krátké filmové aktuality > Víkendové tržby 23- 25. 10. 2020: Další víkend, další smutná koukání na smutný finanční stav a opět žádný náznak slunce na ...

Víkendové tržby 23- 25. 10. 2020: Další víkend, další smutná koukání na smutný finanční stav a opět žádný náznak slunce na ...

Víkendové tržby 23- 25. 10. 2020:

Další víkend, další smutná koukání na smutný finanční stav a opět žádný náznak slunce na konci tunelu. Kdy to skončí?

Začněme klasicky u Čínských kin: Čínští distributoři do kin nasadili válečný snímek Jin Gang Chuan/The Sacrifice. Ten se do kin vydal v rámci 70. výročí, kdy se Čínská armáda vstoupila do Korejské války a tento film si za první víkend v čínských kinech došel pro 53 milionů dolarů. Nejde o rekord v rámci čínských otvíráků, přesto je to ale úspěch, který má šanci být bohatě znásoben, protože v blízkých pár týdnech žádný čínský blockbuster kina nenavštíví. A tudíž se ani nepůjde divit, pokud Jin Gang Chuan též bude pokukovat po částce 200 milionů dolarů.

Co se týče starších snímků z Čínských kin: The Eight Hundred nyní přepočítává 464 milionů dolarů My People, My Homeland nyní přepočítává 375 milionů dolarů, Jiang Ziya 231 milionů dolarů.

V japonských kinech jinak pořád válí Demon Slayer The Movie: Mugen Train, který nyní z japonských kin přepočítává více než 100 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že Japonsko v listopadu čekají školní prázdniny, tak je tu velká šance, že už tak neobvyklé obrovské tržby z japonských kin budou ještě výrazně znásobeny. A velmi pravděpodobně to bude stačit na nějaké to pokračování.

A tak a teď k té prokleté Americe: Jedničkou víkendu je opět akčňák Pro balík prachů, který během druhého týdnu spadl o 35% a tudíž aktuálně přepočítává 7 milionů dolarů z Ameriky a 10 milionů dolarů celosvětově. Vzhledem k tomu, že rozpočet se měl pohybovat kolem 30 milionů dolarů je to velmi smutné.

Tenet aktuálně celosvětově hlásí 341 milionů dolarů a viditelné už mu dochází pára, přičemž se dopotácí alespoň k těm 350 milionům dolarům. Ale stačit to rozhodně nebude a uvidíme jak velký následek to bude mít na další kooperace studia Warner Bros. a vizionářského filmaře Christophera Nolana.

Foxové/20th Century Studios jinak tento týden do kin nasadili horor The Empty Man, který dle očekávání vyhořel a došel si pouze pro 1 milion a 200 tisíc dolarůa v Americe si tak nedojde ani pro 5 milionů dolarů. Smutné.

Jak vyplnit příliš krátký a zkratkovitý report? Podíváme se na Není čas zemřít! Jistě jste už zaregistrovali ten velký drb týdne, který hlásil, že Netflix či Apple pokukují po možnosti 25. bondovku koupit. Jenomže MGM potvrdil, že film skutečně na prodej není a nadále se počítá s kinopremiérou na duben. Jenomže ve světě, kde se mění vše den za dnem se opravdu může stát všechno. Potencionální údajná cena 25. bondovky je ale vystavena na 600 milionů dolarů! A to je za jediný film i pro Netflix a Apple prostě příliš drahý nákup, který ani snad nemá šanci reálně vzejít ve výdělek, pokud by se tedy 25. bondovka po vzoru hrané Mulan neprodávala exkluzivně za samostatnou cenu. Právě Mulan ale dokázala, že se tohle nemusí nutně vyplatit (i když taková značka jako Bond je pochopitelně něco jiného než dopředu víceméně odmítnutý remake Disneyho animované klasiky) a to by snad film vydělal více kdyby se po vzoru Tenetu vydal do kin už tento rok (opět kvůli tomu, že jde o tak úspěšnou značku jako Bond). MGM tak zatím kvůli odkladům mělo přijít zhruba o 30-50 milionů dolarů (hlavní problém jsou tu smlouvy s mediálními partnery jako Heineken nebo Aston Martin, které na nelehkou situaci COVID-19 nepřihlížejí), zatím to ale skutečně vypadá, že se dočkáme nové bondovky tam kde by měla být- V kině!

Stejně jako u Black Widow tak už vyskakují potencionální scénáře o vydání na streamovací službě i u právě Není čas zemřít, i Kevin Feige od MCU ale údajně odmítá názor investorů, aby šla Black Widow rovnou na Disney +. Možná jsem v tomhle ohledu naivní, ale pořád tak trochu věřím, že Barbare Broccolli a Kevinu Feigovi v tomhle ohledu nejde jenom o vyšší zisky, ale skutečně cení zážitek filmového zážitku na velkém plátně tak jak by každý filmař měl a také to, že tak velké blockbustery jednoduše na malé obrazovce vidět nechcete. Tak snad nám od začátku roku 2021 konečně začne vycházet a všech těch očekáváných filmových pecek se skutečně dočkáme....... Na nějaký rychlý start to ale opravdu jen tak nevypadá!

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 2,17553 s | počet dotazů: 221 | paměť: 50067 KB. | 11.04.2021 - 21:27:02