Kritiky.cz > Krátké aktuality > Krátké filmové aktuality > Víkendové tržby 16- 18. 10. 2020: V době temna finanční stránky filmů budeme ještě hodně dlouho.... a dost možná bude skute...

Víkendové tržby 16- 18. 10. 2020: V době temna finanční stránky filmů budeme ještě hodně dlouho.... a dost možná bude skute...

Víkendové tržby 16- 18. 10. 2020:

V době temna finanční stránky filmů budeme ještě hodně dlouho.... a dost možná bude skutečně ještě trvat hodně dlouho než se z ní dostaneme! Osobně jsem dlouho uvažoval nad tím zda má v brzké době vůbec cenu psát klasické nedělní reporty, zatím se je ale přece jen rozhodnu vydávat a podávat tak informace o potencionálním vývoji.

Začneme u největších hitů: Celosvětově nejvýdělečnějším filmem roku zůstává čínský válečný snímek The Eight Hundred, který si s rozpočtem 80 milionů došel v čínských kinech pro 460 milionů dolarů a dost možná ve finále půjde o nejvýdělečnější film roku, pokud ho nepřekoná jiný čínský megahit, nebo pokud dle naznačení režisérky Patty Jenkins skutečně Wonder Woman 1984 do těch kin na Vánoce dorazí.

Další čínský snímek, tentokrát jménem My People, My Homeland, který si došel pro 357 milionů dolarů a vzhledem k tomu, jak víceméně malé propady tento čínský (údajně) patriotický propady tento snímek má je tu možnost, že co se týče tržeb překoná The Eight Hundred.

Třetici čínských hitů zakončíme snímkem Jiang Ziya, který aktuálně hlásí 225 milionů dolarů a je jasné, že svého předchůdce jménem Ne Zha (který si v kinech došel pro 742 milionů dolarů) nepřekoná, přesto jde ale o další ukázku toho, že se čínský trh po koroně rozjel a nedivte se když na konci roku bude minimálně půlku finanční TOP 10 tvořit pouze čínská filmová produkce.

Z Číny ještě před Amerikou skočíme do Japonska. Zde startoval adaptace anime Demon Slayer s názvem Demon Slayer The Movie: Mugen Train. Tato adaptace populárního anime měla v Japonsku startovat za 30 milionů dolarů, což by byl rekord pro otvírák v japonských kinech (rekord by zatím mělo držet Ledové království II s 18, 2 miliony dolarů). Dle jistých nepodložených informací měl být nakonec otvírák až za 40 milionů dolarů, tyto informace ale zatím zůstávají nepotvrzené. Jistotou je ovšem fakt, že jde skutečně o největší otvírák v Japonských kinech a tohle anime má potenciál svůj otevírák ještě podstatně navýšit. Asijským kinům se prostě daří....

Tak a teď na tu Ameriku: Poté co 7 týdnů vládl jakožto jednička amerických tržeb Tenet, kterého následně před týdnem vystřídal Děda, postrach rodiny se nyní novým králem víkendového žebříčku stal akčňák Pro balík prachů s Liamem Neesonem v hlavní roli, kterému k výhře zlata aktuálních víkendových tržeb stačila částka ve výši..... 3, 7 milionů dolarů! Akčňák s hvězdou Schindlerova seznamu, Star Wars: Epizody I nebo trilogie 96 hodin si stihl z Ameriky už dohromady nastřádat 4, 2 milionů dolarů a celosvětově poté hlásí 5, 5 milionů dolarů. Ohledně rozpočtu se nic neví, rozpočet je ale odhadován na 30 milionů dolarů. A i přesto, pravděpodobně skončí nový akčňák s Neesonem finančním průšvihem, který sice bude ceněný za to, že to zkusil v tak těžké době..... nějak větší díru do světa by ale pravděpodobně neudělal ani kdyby vše aktuálně bylo v pořádku!

Zmíněný Děda, postrach rodiny během svého druhého týdne v Americe padá o 31% a víkendová částka 2, 5 milionů dolarů mu celkově přispívá na 7, 2 milionů dolarů z Ameriky+ 3, 5 milionů dolarů ze zbytku světa= 10, 7 milionů dolarů. Tragická komedie s Robertem De Nirem s rozpočtem zaokrouhleným na 24 milionů dolarů to tak též nebude mít ve finále s malým rozpočtem snadné.

Tenet poté celosvětově hlásí 333, 9 milionů dolarů a je tu tak šance, že dorovná alespoň na těch 350 milionů dolarů. Pořád to ale nebude stačit na radostné výkřiky hlavounů ve studiu Warner Bros., kteří určitě litují toho, že Christophera Nolana nepřemluvili k tomu, aby svůj nejnovější film skutečně nechal odložit na rok 2021 podobně jako Dunu.

Post-apokalyptická romantika Love and Monsters, která je nyní dostupná na online platformách jinak dorazila i v limitovaném nasazení do 387 kin a hlásí odsuď celkem 255 tisíc dolarů. Recenze dorazí velmi brzy!

Dnešní report zakončíme zprávou o tom, že síť multikin AMC ve snaze o svojí záchranu bude nyní nabízet soukromé kino projekce a díky tomu bude moc alespoň částečně provozovat a zároveň dodržet hygienická opatření. Háček? Cena soukromého promítání by měla být vystavena na 99 dolarů (zhruba 2300 kč)! Ne, ani tudy cesta prostě nevede.

Některá kina v New Yorku (především ty mimo centrum) by sice měli otevřít už 23. 10, ani to ale na blízkou spásu prostě stačit nebude. A bude to jenom potvrzovat čím dál tím větší závislost na streamovacích službách a filmových online knihovnách. 20th Century Studios sice příští týden do kin nasadí horor The Empty Man, zrovna tenhle film ale kina prostě nespasí. A dost možná ho v aktuálních podmínkách nespasí nic. Kina tedy sice potřebují obrovský megahit, který by je spasil, ten ale velmi pravděpodobně prostě jen tak nedorazí. Pomůže konečně ten americký kongres? Uvidíme............


Ohodnoťte článek


Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Další naše články...