Kritiky.cz > Seriály > TV Recenze > The Outsider – obnovená premiéra úkladného vraha

The Outsider – obnovená premiéra úkladného vraha

Out

Filmfanatic miluje temné kriminální thrillery. V posledních letech mohl mít radost třeba z Temného případu, nebo i daleko civilnějšího Mindhunter. Když se tedy HBO vytasila s další adaptací proslulého spisovatele Stephena Kinga, bylo jen otázkou času, než se Outsider dostane do hledáčku.

Seriál začne poměrně zostra, až se divák nestačí divit, že vrah je dopaden ještě v prvním díle a důkazy se zdají neprůstřelné. Filmfanatic si naštěstí nezjišťoval žádné bližší informace, a tak se mohl těšit na příjemné překvapení, které mu další děj nabídl. A to stejné doporučuji také vám. Nic bližšího si o seriálu nezjišťujte a pokud máte rádi temné kriminální thrillery s mysteriózním nádechem, bez rozmyslu dejte Outsiderovi šanci.

Obvyklý podezřelý

Před kamerou se objevují celkem známé tváře, i když nejde vyloženě o první ligu. Nicméně typologicky sedí všichni zúčastnění do svých rolí takřka dokonale a tím přispívají k silné atmosféře, která patří k největším přednostem Outsidera. Dalším trumfem je poměrně originální záporák. Proč pouze “poměrně”? Protože pokud máte nakoukáno, jistě si vzpomenete na jeden nejmenovaný mysteriózní film s Denzelem Washingtonem, kde už se tenhle zabiják objevil ;-)

Právě přerod z detektivního thrilleru do mysteriózní roviny je další ingrediencí, která vám bezesporu ulpí na jazyku a přispěje k velice šťavnatému zážitku. Je sice pravda, že seriál trochu ztratí tempo za svojí polovinou, ale poměrně nekompromisní závěr si získal moje sympatie zpět.

Uvěřitelnost postav

K dokonalosti možná chybí ubrat několik epizod a zážitek tím ještě více zhutnit, ale i tak patří Outsider k tomu nejlepšímu, co (minimálně letos) žánr temného krimi nabídl. Velkou roli hraje také psychologie postav a tu bych rád ocenil, protože všem zúčastněným jsem jejich motivace bezezbytku věřil a nikdo mě neiritoval.

Díky konkurenci, která na poli seriálů mezi televizními stanicemi vládne, je hladový divák znovu vítězem. Toužíte-li tedy poznat dalšího zajímavého vraha s mysteriózní aurou, vydejte se po stopách Outsidera


Photo © Home Box Office (HBO)

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 1,36336 s | počet dotazů: 222 | paměť: 52380 KB. | 07.05.2021 - 06:23:04
X