Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady
Kritiky.cz > Filmy > Retro filmové recenze > Tak už konečně chcípni, táto – ruská výchova

Tak už konečně chcípni, táto – ruská výchova

Chcipni

Statný detektiv Andrej nemá nejlepší den. V jeho bytě se shodou okolností sejde pěkná sestavička charakterů, z nichž každý má svůj důvod pomstít se mu. Přítel jeho dcery Mavěj, kolega detektiv Jevgenij a konečně i dcera Olya. Jenže zavalitý otec má hodně tuhý kořínek.

Get it in the Russian StyleŽánr ruské bláznivé komedie. V tom sousloví je řečeno a především naplněno vše. Doslova. Když totiž Rusové točí bláznivou komedii, je to skutečně bláznivá podívaná. Filmfanatic se s tímhle svérázným subžánrem poprvé seznámil v brilantním úletu Hitler kaput!, a proto jsem neváhal, když přišla šance rozšířit si obzory o další kus.

Svérázný svět jednoho bytuVětšina děje se odehrává v jednom jediném bytě, který opouštíme jen při výletech do několika flashbacků. I přesto rozhodně nečekejte žádnou nudu. Na plátně se totiž neustále něco děje a většinou je to brutálně bizarní nebo brutálně zábavné. Často obojí dohromady. A stěny bytu jsou u toho barveny krví do ruda.

Originalita i upgradeTvůrci střídají originální nápady s broušením již použitých nápadů, které jsme mohli vidět někde jinde. Nepůsobí to však jako laciné opisování, ale jako nápaditý upgrade, což je docela osvěžující a poměrně nevídané. Dokonce ani nevadí, že všechny postavy jsou celkem předvídatelné a diváka nepřekvapí žádný twist. Není to potřeba, zábava jede i tak.

Hledáte-li film na párty, kde budete chtít zabodovat před přáteli, tak s tímhle ruským kouskem uspějete na plné čáře. Nemusíte se však bát podívat se na něj třeba i sami a následně ho přátelům převyprávět v hospodě, nebo je na něj navnadit citováním některých hlášek a scén. Legendárních výjevů, které bezesporu zlidoví, se ve filmu najde hned několik. Rusové zkrátka bláznivé komedie umí!


Photo © Paradiz

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 1,90551 s | počet dotazů: 237 | paměť: 53453 KB. | 25.09.2021 - 02:37:48