Kritiky.cz > Recenze knih > Recenze komiksů
mutanti

#DP160: Výsledky x-menských voleb

 Autorem článku je Daniel Palička A je to tady!Pokud si vzpomínáte, v jedné z dřívějších novinek (odkaz na ni máte přímo zde) jsem vás informoval o x-menských volbách, do kterých...Read more »
InfiniteFrontierseC5A1it0

#DP159: Infinite Frontier #0

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: RůzníKresba: Různí Nová éra DC Comics naplno odstartovala. Začátkem března letošního roku vyšel sešit “Infinite Frontier #0”, úvodník, který měl čtenáře navnadit na novou...Read more »
Shazam21

#DP158: Future State: Shazam!

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim SheridanKresba: Eduardo PansicaPo menší odmlce se vracíme k recenzování titulů z DCčkovské iniciativy Future State. Ta sice již dávno skončila vydáním třetího sešitu...Read more »
Fornite

Batman/Fortnite: Bod nula 1

Co vznik­ne spo­je­ním DCčkovského uni­ver­za a her­ní­ho feno­mé­nu Fortnite? Minisérie Batman/Fortnite: Bod nula (v ori­gi­ná­le Batman/Fortnite: Zero Point), jejíž prv­ní sešit vyšel nejen v Americe, ale také v České repub­li­ce. Jde o vůbec prv­ní...Read more »
ShangChiBrothers

#DP156: Shang-Chi by Gene Luen Yang, Vol. 1: Brothers & Sisters

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Gene Luen YangKresba: Dike Ruan, Philip TanShang-Chi by se ještě letos měl dočkat svého prvního hraného filmu jménem “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”,...Read more »
SpiderGwen

#DP155: Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Mike Costa, Jason LatourKresba: David Baldeon, Robbi Rodriguez Po knize “Nejmocnější hrdinové Marvelu #99: Silk” přichází na řadu další pavoučí bojovnice, která tentokrát debutovala během spiderma...Read more »
bodnula

#DP154: Batman/Fortnite: Bod nula - Představení

 Autorem článku je Daniel PaličkaDne 20. dubna letošního roku česky vychází první sešit minisérie Batman/Fortnite: Bod nula. Počkat, cože? Ano, je tomu skutečně tak. V našich luzích a hájích...Read more »
MagnetoWar

#DP153: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Magneto

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 122. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako one-shot X-Men: Magneto War #1, čísla 86 až 87...Read more »
Department

#DP152: The Department of Truth, Vol. 1: The End of the World

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: James Tynion IVKresba: Martin Simmonds Po delší době jsem se odhodlal k zhodnocení ryze autorského komiksu. Ano, tentokrát si od superhrdinů v latexových oblecích...Read more »
doctoroctopus

#DP151: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Doctor Octopus

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 121. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 3 série Amazing Spider-Man a jako čísla 1...Read more »

#DP150: Scratch Wars: Návštěvníci z Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Notre Game Kresba: Dan Černý Po “Scratch Wars: Legenda Overcorneru” se fanoušci hry Scratch Wars dočkali dalšího komiksu Ten se liší hned v několika směrech. Prvně,...Read more »

#DP149: Future State: Superman: Worlds of War

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Philip Kennedy Johnson, Brandon Easton, Becky Cloona, Michael Conrad, Jeremy AdamsKresba: Mikel Janin, Valentine De Landro, Gleb Melnikov, Siya Oum  Po “Future State: Superman...Read more »

#DP148: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Thanos

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 119. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 55 série Iron Man a jako čísla 1...Read more »

#DP147: Scratch Wars: Legenda Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Michal OpitzKresba: Dan Černý Scratch Wars je český fenomén. Jde o ryze karetní sběratelskou hru vyvíjenou společností Notre Game, která propojuje inovativním způsobem svět...Read more »

#DP146: Garth Ennis bude psát Batmana

 Autorem článku je Daniel PaličkaGarth Ennis doteď patří mezi jedny z nejpověstnějších britských autorů vůbec. Neotřelý scénárista, který se do historie zapsal sériemi jako The Boys (Banda), Punisher MAX,...Read more »

#DP145: Future State: Teen Titans

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim Sheridan Kresba: Rafa SandovalTeen Titans patří mezi jedny z nejznámějších týmů DCčkovského vesmíru. Osobně je mám docela v oblibě, protože týmovky, jež jsou založené...Read more »

#DP144: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Red Skull

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 120. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako Captain America Comics #7, materiál z čísla 79 série...Read more »

#DP143: Future State: Superman/Wonder Woman

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Dan Watters Kresba: Leila Del LucaPřiznám se hned na úvod: podobně jako v případě minule recenzovaného “Future State: Robin Eternal” jsem vůbec netušil, co mám...Read more »

#DP142: Future State: Robin Eternal

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Meghan Fitzmartin Kresba: Eddy Barrows Po menší odmlce se pro jednou zase vracíme k recenzování titulů z DCčkovské iniciativy Future State. Tentokrát přišla na řadu...Read more »

#DP141: Nejmocnější hrdinové Marvelu #99: Silk

 Autorem článku je Daniel Palička   Vydalo Hachette Fascicoli v pevné vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako číslo 4 třetí řady série Amazing Spider-Man a jako čísla 1 až...Read more »

#DP140: The Legend of Shang-Chi

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Alyssa Wong Kresba: Andie TongPo recenzi na docela ucházející sešit “Ghost Rider: Return of Vengeance” jsem se rovnou vrhnul na psaní mých dojmů z druhého...Read more »

#DP139: Ghost Rider: Return of Vengeance

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Howard Mackie  Kresba: Javier Saltares Abychom si od pravidelné nálože recenzí na minisérie z DCčkovské iniciativy Future State trochu odpočinuli, je načase si aspoň na...Read more »
ReturnofVengeance

#139: Ghost Rider: Return of Vengeance

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Howard Mackie  Kresba: Javier Saltares Abychom si od pravidelné nálože recenzí na minisérie z DCčkovské iniciativy Future State trochu odpočinuli, je načase si aspoň na...Read more »

#DP138: Future State: Kara Zor-El, Superwoman

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Marguerite BennetKresba: Marguerite SauvageV rámci iniciativy Future State jsem se ihned po dočtení “Future State: Green Lantern” vrhnul na druhou supermanskou minisérii, která dosud...Read more »
KaraZor

#DP138: Future State: Kara Zor-El, Superwoman

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Marguerite BennetKresba: Marguerite SauvageV rámci iniciativy Future State jsem se ihned po dočtení “Future State: Green Lantern” vrhnul na druhou supermanskou minisérii, která dosud...Read more »

#DP137: Future State: Green Lantern

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Geoffrey Thorne, Ryan Cady, Ernie Altbacker, Josie Campbell, Robert Venditti Kresba: Tom Raney, Sami Basri, Clayton Henry, Andie Tong, Dexter Soy ...Read more »

#DP136: Future State: Justice League

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Joshua Williamson, Ram VKresba: Robson Rocha, Marcio Takara Po katastrofě gigantických rozměrů jménem “Future State: The Flash”, kterou si Barry Allen, ani Wally West v žádném...Read more »

#2140: Pokémon - Red a Blue 2

Pokémon - Red a Blue 2 (Pocket Monsters Special 2)Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako "Pocket Monsters Special 2" v roce 1997. České vydání má 216 stran a...Read more »
pokemon red blue 2 1

#2140: Pokémon - Red a Blue 2

Pokémon - Red a Blue 2 (Pocket Monsters Special 2)Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako "Pocket Monsters Special 2" v roce 1997. České vydání má 216 stran a...Read more »

#DP135: Future State: The Flash

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Brandon Vietti Kresba: Dale Eaglesham, Brandon Peterson, Will Conrad Jednou za čas se stane, že si přečtete komiks, který se vám zpočátku zdá jako ryze...Read more »

#DP134: Future State: Wonder Woman

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Joëlle JonesKresba: Joëlle Jones S Wonder Woman mám obecně složitý vztah. Z pověstného Triumvirátu (v originále Trinity) ji považuji za nejslabší postavu, minimálně co...Read more »

#DP133: Future State: Swamp Thing

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Ram VKresba: Mike Perkins Máme tady v pořadí již třetí recenzi na komiks ze současné DCčkovské iniciativy Future State. Tentokrát si podrobně posvítíme na...Read more »

#2139: Návrat Krále Šumavy 3: Opona se zatahuje

Návrat Krále Šumavy 3: Opona se zatahujeVydala nakladatelství Labyrint a Euromedia v brožované vazbě v roce 2020. Vydání má 264 stran a prodává se v plné ceně za 399...Read more »
navrat krale sumavy opona se zatahuje 1

#2139: Návrat Krále Šumavy 3: Opona se zatahuje

Návrat Krále Šumavy 3: Opona se zatahujeVydala nakladatelství Labyrint a Euromedia v brožované vazbě v roce 2020. Vydání má 264 stran a prodává se v plné ceně za 399...Read more »

#DP132: Future State: Harley Quinn

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Stephanie PhillipsKresba: Simone Di MeoPo zrecenzování minisérie “Future State: Superman of Metropolis” se vrháme na druhý titul, jenž jsem v rámci iniciativy Future State...Read more »

#DP131: DC Love is a Battlefield

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: RůzníKresba: Různí Ach ano, Valentýn dělá divy! Původně měla 14. února na Comics Blogu vyjít pouze jedna tematická recenze, ovšem překonal jsem se, a...Read more »

#DP130: Mr. and Mrs. X, Vol. 1: Love and Marriage

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Kelly Thompson Kresba: Oscar Bazaldua, David LopezJe 14. února, a to znamená jediné: je Valentýn, svátek zamilovaných. K této příležitosti jsem se rozhodl napsat kratší...Read more »

#DP129: Future State: Superman of Metropolis

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Sean Lewis, Brandon EastonKresba: John Timms, Valentine de Landro, Cully Hamner, Michael Avon Oeming   Future State je v plném proudu, a tak je načase...Read more »

#DP128: Dark Nights: Death Metal - Speed Metal

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Joshua Williamson Kresba: Eddy Barrows Po recenzi na komiks “Dark Nights: Death Metal” jsem si řekl, že bych se čistě teoreticky mohl na Comics Blogu...Read more »
navrat krale sumavy agent chodec 1

#2138: Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodec

Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodecVydala nakladatelství Labyrint a Euromedia v brožované vazbě v roce 2019. Vydání má 216 stran a prodává se v plné ceně za 359 Kč.Knihu zakoupíte v...Read more »
InfiniteFrontierplakC3A1t

#DP127: DC Infinite Frontier - Přehled komiksů

 Autorem článku je Daniel PaličkaMinule jsme se podívali na zoubek plánovanému přečíslování DCčkovských komiksů jménem DC Infinite Frontier a podrobně jsme si jej představili. Následující článek slouží především jako...Read more »
InfiniteFrontier2B2B

#DP126: DC Infinite Frontier - Co nás v březnu čeká?

 Autorem článku je Daniel Palička Pokud jste četli minulý článek (odkaz na něj máte přímo zde), pak asi víte, že DC Comics se letos v lednu vytasilo s novou iniciativou...Read more »
future state

#DP125: DC Future State

Autorem článku je Daniel Palička.Po kataklyzmatických událostech kolosálního eventu Dark Nights: Death Metal se svět DC Comics změnil k nepoznání. Jako vstup do nové éry se vydavatelství rozhodlo hned z...Read more »
heroes reborn 01

#DP124: Marvel: Heroes Reborn 2021 - Co se stalo s nejmocnějšími hrdiny země?

Autorem článku je Daniel Palička.Jak se zdá, Marvel se nebojí riskovat. Po xmenských volbách (článek na toto téma si můžete přečíst přímo zde) se vydavatelství rozhodlo pustit do dalšího...Read more »
x men vote 1

#DP123: X-Menské volby aneb Kdo se stane novým členem X-Menů?

Autorem článku je Daniel Palička.Marvel se nedávno pochlubil s vcelku zajímavou novinkou. V pravidelně vycházející řadě X-Men od věhlasného scénáristy Jonathana Hickmana, konkrétně v jejím šestnáctém čísle, došlo k...Read more »
morgana morgavsa princezna carodejka 1

#2137: Morgavsa a Morgana 3: Princezna čarodějka

Morgavsa a Morgana 3: Princezna čarodějkaVydalo nakladatelství Grada Publishing v pevné vazbě v roce 2020. Vydání má 80 stran a prodává se v plné ceně za 199 Kč.Knihu zakoupíte v knihkupectví Minotaur.Scénář: Petr...Read more »
dark knights death metal 1

#DP122: Dark Nights: Death Metal

Autorem článku je Daniel Palička.Scénář: Scott SnyderKresba: Greg Capullo Několika následujícím řádkům věnujte, prosím, trochu pozornosti. Jsem si totiž vědom toho, že se najdou tací, kteří scénáristu Scotta Snydera budou...Read more »
pokemon red blue 1 1

#2136: Pokémon - Red a Blue 1

Pokémon - Red a Blue 1 (Pocket Monsters Special 1)Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako "Pocket Monsters Special 1" v roce 1997. České vydání má 208 stran a...Read more »
navrat krale sumavy na care 1

#2135: Návrat Krále Šumavy 1: Na čáře

Návrat Krále Šumavy 1: Na čářeVydala nakladatelství Labyrint a Euromedia v brožované vazbě v roce 2018. Vydání má 160 stran a prodává se v plné ceně za 299 Kč.Knihu...Read more »
iron man 1

#DP121: Iron Man Vol. 1: Big Iron

Autorem článku je Daniel Palička.Scénář: Christopher Cantwell Kresba: CAFU V době psaní této recenze nebyla první kniha ještě oficiálně vydána (vychází až 10. března letošního roku). Každopádně, Cantwellův Iron Man mě...Read more »
Stránka načtena za 1,42289 s | počet dotazů: 195 | paměť: 32554 KB. | 07.05.2021 - 07:22:25
X