Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady
Kritiky.cz > Recenze knih > Recenze komiksů
ramcatwoman

#DP190: Future State: Catwoman

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Ram VKresba: Otto Schmidt Po minule recenzované minisérii “Future State: Nightwing” se přesouváme k dalšímu titulu spadajícímu do skupiny komiksů dějově zasazených do futuristického Got...Read more »
droidsunplugged

#DP189: Star Wars: Droids Unplugged

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Chris EliopoulosKresba: Chris EliopoulosV rámci současného Disneyovského Star Wars kánonu jsme se kromě pravidelně vycházejících řad, jakými jsou kupříkladu Star Wars, Darth Vader, Doctor...Read more »
smrtihlav 01

#2142: Smrtihlav

 SmrtihlavVydává Kreveta jako sešitový a online komiks na pokračování. Jedno číslo má 24 stran a prodává se v plné ceně za 50 Kč.Scénář: Tomáš ZelenkaKresba: Tomáš ZelenkaTohle není tradiční recenze, ale...Read more »
herculescontestr

#DP188: Hercules je novou postavou ve hře Marvel: Contest of Champions

 Autorem článku je Daniel PaličkaNovinka je převzata ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena.Do mobilního titulu Marvel: Contest of Champions...Read more »
u283

#2141: U283

U283Vydal Rostislav Bakula v brožované vazbě v roce 2021. Vydání má 144 stran a prodává se v plné ceně za 499 Kč.Scénář: Rostislav BakulaKresba: Rostislav BakulaKdyž mě Rostislav Bakula oslovil s tím, že...Read more »
gathering

#DP187: Transformers: Beast Wars: The Gathering

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Simon Furman Kresba: Don Figuroa Po recenzi na netflixovské Transformery (článek by měl již brzy vyjít na Deníku milovníka filmů) jsem se rozhodl podívat na...Read more »
QBn8ST8rELc

#DP185: Strážci galaxie od Square Enix oficiálně oznámeni

 Autorem článku je Daniel Palička Novinka je převzata ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena. Po Avengers od Crystal Dynamics chystá vydavatel...Read more »
avengeras

#DP184: Avengers od Square Enix se dočkají nové expanze

 Autorem článku je Daniel PaličkaNovinka je převzata ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena.  Avengers od Square Enix se dočkají...Read more »
akira1

#DP183: Akira #01

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Katsuhiro OtomoKresba: Katsuhiro Otomo Jeden z nejvýznamnějších japonských komiksů vůbec vyšel česky. Konečně! Když byl první díl z věhlasné série poprvé oznámen, byl jsem...Read more »
zvC3A1rcenC3A1

#DP182: Zvrácená

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Haruto RyoKresba: Haruto Ryo   Občas se stane, že do komiksu nejdu s velkým očekáváním. Nepřečtu si anotaci na zadní straně, nepodívám se na...Read more »
zabijC3A1kdC3A9monC5AF1

#DP181: Zabiják démonů #01: Krutost

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Koyoharu GotōgeKresba: Koyoharu GotōgeKomiks “Zabiják démonů #01: Krutost” je vůbec první mangou, kterou na Comics Blogu recenzuji. Jistě, v minulosti jsem se sice věnoval...Read more »
kingsizeconan

#DP180: King-Size Conan

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Roy Thomas, Kurt Busiek, Chris Claremont, Kevin Eastman, Steven S. DeKnightKresba: Steve McNiven, Pete Woods, Roberto de la Torre, Kevin Eastman, Jesús Saiz Barbar...Read more »
bbatmanplnourychlostC3AD

#DP179: Batman: Plnou rychlostí

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Shea FontanaKresba: Marcelo DiChiara Na ryze dětské komiksy si potrpím, ač musím uznat, že je cíleně nevyhledávám. Každopádně, v případě knihy “Batman: Plnou rychlostí”...Read more »
savageconna

#DP178: Savage Sword of Conan, Vol. 1: The Cult of Koga Thun

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Gerry DugganKresba: Ron Garney Když Marvel získal zpátky licenci na postavu barbara Conana, využil příležitosti a ze světa Cimmerie se snažil vytěžit co možná nejvíce....Read more »
sstra

#DP177: Smrt Doctora Strange

 Autorem článku je Daniel PaličkaDoctor Strange je jeden z nejznámějších superhrdinů marvelovského vesmíru. Takzvaný “Sorcerer Supreme” neboli “Nejvyšší čaroděj” se poprvé objevil v komiksu Strange Tales #110. Za jeho...Read more »
runawaysssss

#DP176: Runaways oslaví sto čísel

 Autorem článku je Daniel PaličkaSérie Runaways byla na komiksový trh poprvé uvedena v roce 2003. Komiks o mladých nezkušených teenagerech se dočkala masivního úspěchu. Není tedy divu, že se...Read more »
negativecontest

#DP175: Mister Negative byl přidán do Marvel: Contest of Champions

 Autorem článku je Daniel PaličkaNovinka je převzata ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena. V jedné z minulých komiksových novinek jsem vás informoval...Read more »
venom2B2B2B

#DP174: Venom se dočká nové pravidelně vycházející série

 Autorem článku je Daniel PaličkaMinule jsem vás informoval o plánované sérii “Hulk” od Donnyho Catese a Ryana Ottleyho, která by měla začít vycházet ještě letos v listopadu. Na předchozí...Read more »
hulkottley

#DP173: Byl ohlášen kreativní tým plánované série Hulk

 Autorem článku je Daniel PaličkaSérie Immortal Hulk byla bezpochyby jednou z nejkvalitnějších řad vycházejících pod současnou marvelovskou iniciativou Fresh Start. Když byla poprvé oznámena, nikdo nečekal, že by se...Read more »
superioriron

#DP172: Superior Iron Man je novou postavou ve hře Marvel: Future Fight

 Autorem článku je Daniel PaličkaNovinka je převzata ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena.   Titul Marvel: Future Fight je známý svou širokou...Read more »
starwarsdarthvader

#DP171: Star Wars: Darth Vader, Vol. 1: Dark Heart of the Sith

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Greg Pak Kresba: Raffaele Ienco Po recenzi na svazek “Star Wars, Vol. 1: The Destiny Path” jsem se rozhodl podívat na zoubek další současné sérii...Read more »
johnromita2B2B2B

#DP170: John Romita Jr. se vrací k Marvelu!

 Autorem článku je Daniel PaličkaMnohými milovaný, jinými naopak nenáviděný kreslíř John Romita Jr. se vrací zpět k Marvelu! John Romita Jr. je syn legendárního Johny Romity Sr. Narodil se roku...Read more »
bodnula3

#DP169: Batman/Fortnite: Bod nula #3

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Christos GageKresba: Reilly BrownHned na úvod se musím přiznat k jedné věci. Sešit “Batman/Fortnite: Bod nula #3” mě opravdu uchvátil. Abychom se pochopili, stále se...Read more »
BlackPantherWallpaper

#DP168: Zveřejněny exkluzivní obálky pro sešit Black Panther #25

 Autorem článku je Daniel Palička V minulém článku jsem psal o plánované sérii Black Panther od Johna Ridleyho. Dnes si chci trošičku posvítit na plánované dvacáté číslo runu Ta-Nehisi Coatese,...Read more »
BlackPantherJohnRidley

#DP167: John Ridley začne psát sérii Black Panther

 Autorem článku je Daniel PaličkaSérii Black Panther po 25. čísle opustí Ta-Nehisi Coates, americký novinář a spisovatel, který se proslavil především knihami o rasismu (např. Between the World and...Read more »
destinysrar

#DP166: Star Wars, Vol. 1: The Destiny Path

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Charles SouleKresba: Jesús SaizMarvelovským Star Wars se daří výtečně. Značka - minimálně tedy v komiksovém odvětví - si udržuje solidní prodeje a jednotlivé tituly,...Read more »
championscontest

#DP165: Shang-Chi přichází do Marvel: Contest of Champions

 Autorem článku je Daniel PaličkaNovinka je převzatá ze slovenského herního serveru Somhráč. Původně vyšla na následující adrese. Novinka je mírně upravena a rozšířena.   Shang-Chimu jsme se na Comics Blogu...Read more »
kangtheconqueror

#DP164: Kang Dobyvatel se dočká vlastní minisérie

 Autorem článku je Daniel PaličkaKang Dobyvatel (v angličtině Kang the Conqueror) je dodnes považován za jednoho z největších avengerovských záporáků vůbec. Stvořil jej legendární Stan Lee spolu s kreslířem...Read more »
FuturestateNight

#DP163: Future State: Nightwing

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Andrew Constant Kresba: Nicola ScottPlejáda gothamských minisérií z Future State se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Jedním z posledních titulů, na které si posvítíme, bude...Read more »
demondaysxmen

#DP162: Demon Days: X-Men

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Peach Momoko Kresba: Peach MomokoX-Meni zažívají moderní renesanci. Po nepříliš povedeném znovunastartování x-menovských řad v rámci krátce trvající iniciativy ResurrXion a několika neú...Read more »

#DP162: Demon Days: X-Men #1

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Peach Momoko Kresba: Peach MomokoX-Meni zažívají moderní renesanci. Po nepříliš povedeném znovunastartování x-menovských řad v rámci krátce trvající iniciativy ResurrXion a několika neú...Read more »
bodnula111111

#DP161: Batman/Fortnite: Bod nula #2

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Christos Gage Kresba: Reilly Brown Na druhý sešit minisérie “Batman/Fortnite: Bod nula”, který česky vyšel 4. května, jsem byl poměrně zvědavý. První číslo (recenzi na...Read more »
mutanti

#DP160: Výsledky x-menských voleb

 Autorem článku je Daniel Palička A je to tady!Pokud si vzpomínáte, v jedné z dřívějších novinek (odkaz na ni máte přímo zde) jsem vás informoval o x-menských volbách, do kterých...Read more »
InfiniteFrontierseC5A1it0

#DP159: Infinite Frontier #0

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: RůzníKresba: Různí Nová éra DC Comics naplno odstartovala. Začátkem března letošního roku vyšel sešit “Infinite Frontier #0”, úvodník, který měl čtenáře navnadit na novou...Read more »
Shazam21

#DP158: Future State: Shazam!

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim SheridanKresba: Eduardo PansicaPo menší odmlce se vracíme k recenzování titulů z DCčkovské iniciativy Future State. Ta sice již dávno skončila vydáním třetího sešitu...Read more »
Fornite

Batman/Fortnite: Bod nula 1

Co vznik­ne spo­je­ním DCčkovského uni­ver­za a her­ní­ho feno­mé­nu Fortnite? Minisérie Batman/Fortnite: Bod nula (v ori­gi­ná­le Batman/Fortnite: Zero Point), jejíž prv­ní sešit vyšel nejen v Americe, ale také v České repub­li­ce. Jde o vůbec prv­ní...Read more »
ShangChiBrothers

#DP156: Shang-Chi by Gene Luen Yang, Vol. 1: Brothers & Sisters

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Gene Luen YangKresba: Dike Ruan, Philip TanShang-Chi by se ještě letos měl dočkat svého prvního hraného filmu jménem “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”,...Read more »
SpiderGwen

#DP155: Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Mike Costa, Jason LatourKresba: David Baldeon, Robbi Rodriguez Po knize “Nejmocnější hrdinové Marvelu #99: Silk” přichází na řadu další pavoučí bojovnice, která tentokrát debutovala během spiderma...Read more »
bodnula

#DP154: Batman/Fortnite: Bod nula - Představení

 Autorem článku je Daniel PaličkaDne 20. dubna letošního roku česky vychází první sešit minisérie Batman/Fortnite: Bod nula. Počkat, cože? Ano, je tomu skutečně tak. V našich luzích a hájích...Read more »
MagnetoWar

#DP153: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Magneto

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 122. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako one-shot X-Men: Magneto War #1, čísla 86 až 87...Read more »
Department

#DP152: The Department of Truth, Vol. 1: The End of the World

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: James Tynion IVKresba: Martin Simmonds Po delší době jsem se odhodlal k zhodnocení ryze autorského komiksu. Ano, tentokrát si od superhrdinů v latexových oblecích...Read more »
doctoroctopus

#DP151: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Doctor Octopus

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 121. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 3 série Amazing Spider-Man a jako čísla 1...Read more »

#DP150: Scratch Wars: Návštěvníci z Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Notre Game Kresba: Dan Černý Po “Scratch Wars: Legenda Overcorneru” se fanoušci hry Scratch Wars dočkali dalšího komiksu Ten se liší hned v několika směrech. Prvně,...Read more »

#DP149: Future State: Superman: Worlds of War

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Philip Kennedy Johnson, Brandon Easton, Becky Cloona, Michael Conrad, Jeremy AdamsKresba: Mikel Janin, Valentine De Landro, Gleb Melnikov, Siya Oum  Po “Future State: Superman...Read more »

#DP148: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Thanos

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 119. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 55 série Iron Man a jako čísla 1...Read more »

#DP147: Scratch Wars: Legenda Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Michal OpitzKresba: Dan Černý Scratch Wars je český fenomén. Jde o ryze karetní sběratelskou hru vyvíjenou společností Notre Game, která propojuje inovativním způsobem svět...Read more »

#DP146: Garth Ennis bude psát Batmana

 Autorem článku je Daniel PaličkaGarth Ennis doteď patří mezi jedny z nejpověstnějších britských autorů vůbec. Neotřelý scénárista, který se do historie zapsal sériemi jako The Boys (Banda), Punisher MAX,...Read more »

#DP145: Future State: Teen Titans

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim Sheridan Kresba: Rafa SandovalTeen Titans patří mezi jedny z nejznámějších týmů DCčkovského vesmíru. Osobně je mám docela v oblibě, protože týmovky, jež jsou založené...Read more »

#DP144: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Red Skull

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 120. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako Captain America Comics #7, materiál z čísla 79 série...Read more »

#DP143: Future State: Superman/Wonder Woman

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Dan Watters Kresba: Leila Del LucaPřiznám se hned na úvod: podobně jako v případě minule recenzovaného “Future State: Robin Eternal” jsem vůbec netušil, co mám...Read more »
Stránka načtena za 1,48077 s | počet dotazů: 189 | paměť: 31817 KB. | 23.10.2021 - 20:40:58