Kritiky.cz > Recenze knih

Rodné domy slavných – tipy na výlety

Zajímavá a čti­vá pub­li­ka­ce čte­ná­ře postup­ně zave­de za 53 his­to­ric­ký­mi i sou­čas­ný­mi osob­nost­mi. Radek Laudin je zku­še­ným auto­rem prů­vod­ců po České repub­li­ce. Z jeho pera pochá­zí Nejznámější pohád­ko­vá mís­ta kří­žem krá­žem po Česku (2010),... Read more »

#DP160: Výsledky x-menských voleb

 Autorem článku je Daniel Palička A je to tady!Pokud si vzpomínáte, v jedné z dřívějších novinek (odkaz na ni máte přímo zde) jsem vás informoval o x-menských volbách, do kterých... Read more »

#DP159: Infinite Frontier #0

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: RůzníKresba: Různí Nová éra DC Comics naplno odstartovala. Začátkem března letošního roku vyšel sešit “Infinite Frontier #0”, úvodník, který měl čtenáře navnadit na novou... Read more »

#DP158: Future State: Shazam!

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim SheridanKresba: Eduardo PansicaPo menší odmlce se vracíme k recenzování titulů z DCčkovské iniciativy Future State. Ta sice již dávno skončila vydáním třetího sešitu... Read more »

RECENZE – VRAŽDA BEZ SOUCITU

Autorka: Catherine ShepherdPřeklad: Rudolf ŘežábekNakladatelství: CosmopolisRok vydání v ČR: 2021Počet stran: 352ISBN: 978-80-271-3066-5Anotace:Julia Schwarzová svou práci na pitevně miluje a se smrtí se umí vypořádat. Horší je to s nočními... Read more »

Julie Caplin – Čajovna v Tokiu (recenzní kniha)

Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji nakladatelství Cosmopolis Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!  V březnu u nakladatelství Cosmopolis vyšla novinka od Julie Caplin – Čajovna v Tokiu. Tuhle... Read more »

Batman/Fortnite: Bod nula 1

Co vznik­ne spo­je­ním DCčkovského uni­ver­za a her­ní­ho feno­mé­nu Fortnite? Minisérie Batman/Fortnite: Bod nula (v ori­gi­ná­le Batman/Fortnite: Zero Point), jejíž prv­ní sešit vyšel nejen v Americe, ale také v České repub­li­ce. Jde o vůbec prv­ní... Read more »

RECENZE – RODINA Z PODKROVÍ

Autorka: Lisa JewellováPřeklad: Milan LžičkaNakladatelství: CosmopolisRok vydání v ČR: 2021Počet stran: 352ISBN: 978-80-271-1347-7Anotace:Pozor, koho si pustíte domů…Londýn, módní čtvrť Chelsea. Honosný dům na nábřeží a v něm kolébka s nakrmeným... Read more »

Vinařství - Nový začátek

Milujete rodin­né ságy? Chcete si pře­číst emo­tiv­ní pří­běh slu­žeb­né Ireny? Zajímá vás, o čem bude dru­hý díl? Tak prá­vě vám je urče­na novin­ka Vinařství - Nový začá­tek, kte­rou vyda­la Euromedia... Read more »

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli 2 - receptář plný nápadů a dobrého jídla

Není vám lhos­tej­né, co jíte a pije­te? Chcete se dozvě­dět mno­ho zají­ma­vos­tí, nau­čit se spous­ty báječ­ných recep­tů našich před­ků? Tak prá­vě Vám je urče­ně novin­ka  Co naše babič­ky umě­ly a na... Read more »

#DP156: Shang-Chi by Gene Luen Yang, Vol. 1: Brothers & Sisters

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Gene Luen YangKresba: Dike Ruan, Philip TanShang-Chi by se ještě letos měl dočkat svého prvního hraného filmu jménem “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”,... Read more »

#DP155: Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Mike Costa, Jason LatourKresba: David Baldeon, Robbi Rodriguez Po knize “Nejmocnější hrdinové Marvelu #99: Silk” přichází na řadu další pavoučí bojovnice, která tentokrát debutovala během spiderma... Read more »

#DP154: Batman/Fortnite: Bod nula - Představení

 Autorem článku je Daniel PaličkaDne 20. dubna letošního roku česky vychází první sešit minisérie Batman/Fortnite: Bod nula. Počkat, cože? Ano, je tomu skutečně tak. V našich luzích a hájích... Read more »

#DP153: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Magneto

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 122. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako one-shot X-Men: Magneto War #1, čísla 86 až 87... Read more »

#DP152: The Department of Truth, Vol. 1: The End of the World

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: James Tynion IVKresba: Martin Simmonds Po delší době jsem se odhodlal k zhodnocení ryze autorského komiksu. Ano, tentokrát si od superhrdinů v latexových oblecích... Read more »

Děti s hvězdou - příběh útěku a naděje ve válečné Evropě

Baví vás romá­ny z váleč­né doby? Chcete pro­žít emo­tiv­ní pří­běh o útě­ku i nadě­ji dvou bra­trů? Ráda bych se s vámi podě­li­la o čte­nář­ský záži­tek z kni­hy Děti s hvězdou, jehož auto­rem je Mario Escobar, kte­rý... Read more »

Praktické rady, jak se zbavit úzkosti

Také někdy zaží­vá­te poci­ty úzkos­ti, kte­ré vás pohl­tí a těž­ce se vám s nimi boju­je? Bojíte se udě­lat nový krok? Pořád se vám honí hla­vou jen nega­tiv­ní scé­ná­ře a před­sta­vy, co hroz­né­ho... Read more »

Deník tvrdohlavého režiséra

V kině pro­běh­ne váleč­né dra­ma Tobruk za 102 minut, ale Václav Marhoul žil fil­mem po něko­lik let. Od břez­na 2006, kdy v Českém Krumlově začal pra­co­vat na prv­ní ver­zi scé­ná­ře, až do... Read more »

Pekárna s vůní skořice

Skořicový šnek, peči­vo typic­ké pro Skandinávii, poma­lu ale jis­tě zdo­mác­něl i u nás. Cítíte tu omam­nou vůni a slad­kou chuť, kte­rá se roz­plý­vá na jazy­ku? Uvařte si šálek kávy, zakous­ně­te do šne­ka... Read more »

Rodné domy slavných

Padesát tři domů, v nichž se naro­di­li spi­so­va­te­lé, hudeb­ní­ci, vyná­lez­ci, her­ci a dal­ší slav­ní Češi před­sta­vu­je novi­nář Radek Laudin čte­ná­řům v kni­ze Rodné domy slav­ných. Přibližuje čte­bářm rod­né domy jako kot­vy, vra­ce­jí­cí... Read more »

Mami, mám hlad - Recepty pro děti do jednoho roku

Maminka dvou dětí Jana Šmíd Winterová při­ná­ší desít­ky recep­tů na chut­né příkr­my, kte­ré budou chut­nat a pro­spí­vat dětem do jed­no­ho roku.  Provede vás pří­pra­vou prv­ních příkr­mů až k po recept na... Read more »

#DP151: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Doctor Octopus

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 121. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 3 série Amazing Spider-Man a jako čísla 1... Read more »

Džungle v nás – psychologie pro každého

Také se vám zdá, že lid­ská psy­chi­ka při­po­mí­ná džun­g­li? Po pře­čte­ní zají­ma­vé pub­li­ka­ce RNDr. Jiřího Plamínka, Csc., už nebu­de. Vystudoval Přírodovědeckou fakul­tu UK v Praze a půso­bí jako mana­žer, kon­zul­tant a lek­tor. Z jeho... Read more »

#DP150: Scratch Wars: Návštěvníci z Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Notre Game Kresba: Dan Černý Po “Scratch Wars: Legenda Overcorneru” se fanoušci hry Scratch Wars dočkali dalšího komiksu Ten se liší hned v několika směrech. Prvně,... Read more »

#DP149: Future State: Superman: Worlds of War

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Philip Kennedy Johnson, Brandon Easton, Becky Cloona, Michael Conrad, Jeremy AdamsKresba: Mikel Janin, Valentine De Landro, Gleb Melnikov, Siya Oum  Po “Future State: Superman... Read more »

RECENZE – NEŽ BUDE POZDĚ

Autorka: Jenny BlackhurstPřeklad: Petra KrámkováNakladatelství: DominoRok vydání v ČR: 2021Počet stran: 336ISBN: 978-80-7498-420-4Anotace:Karen byla odjakživa tím, ke komu si všichni ostatní přicházejí pro pomoc. Nejen její nejlepší kamarádky Bea ... Read more »

Abbie Greaves – Ticho mezi námi (recenzní kniha)

Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji nakladatelství Metafora Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! Tak tu máme další novinku z edice 7lásky, tentokrát se jedná o knihu Ticho mezi... Read more »

#DP148: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Thanos

 Autorem článku je Daniel PaličkaV zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 119. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako číslo 55 série Iron Man a jako čísla 1... Read more »

Medovníček, Medulka a Medulínek - milé příběhy z lesa

Víte kdo je čme­lík? Chcete poznat vever­ku Štěpánku, soj­ku Hádalku, pra­sát­ko Krupírka či srn­čát­ko Milušku? Pokud jste ale­spoň jed­nou odpo­vě­dě­li ano, tak prá­vě vám je urče­na kni­ha Medovníček, Medulka a Medulínek,... Read more »

Patálie dráčka Gustíka - splní se Gustíkovi sen o vaření?

Gustík je drá­ček, kte­rý byd­lí v jes­ky­ni u Dračí ská­ly. Má svo­ji zahrád­ku, ve kte­ré pěs­tu­je pra­po­div­né hou­by, kou­zel­né bylin­ky a koře­ní. Žije sám, což mu až tak neva­dí, nicmé­ně něja­kou milou... Read more »

#DP147: Scratch Wars: Legenda Overcorneru

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Michal OpitzKresba: Dan Černý Scratch Wars je český fenomén. Jde o ryze karetní sběratelskou hru vyvíjenou společností Notre Game, která propojuje inovativním způsobem svět... Read more »

Lucinka, Kubík a miminko - nový sourozenec a nová dobrodružství

Lucinka a Kubík jsou sou­ro­zen­ci. Je zná­mo, že sou­ro­zen­ci se čas­to perou, ale tihle dva si spo­lu výbor­ně rozu­mí. Lucinka se naro­di­la jako prv­ní. Rodiče jim občas říka­jí, že jsou... Read more »

Pekárna s vůní skořice - moderní příběh Romea a Julie v kulisách půvabného švédského městečka

Máte rádi romá­ny z pro­stře­dí kavá­ren a peká­ren? Milujete Švédsko a chtě­li bys­te se tam podí­vat? I když to sou­čas­ná situ­a­ce nedo­vo­lu­je ces­to­vat, tak prá­vě vám je určen román s názvem Pekárna s vůní sko­ři­ce.  Read more »

Adam detektivem - touha malého kluka být strážcem zákona

Jednoho dne vstou­pi­la do tří­dy paní uči­tel­ka s tím, že děti dnes budou malo­vat to, čím by chtě­ly být. Například Hanička si zvo­li­la povo­lá­ní lékař­ky. Lukášek chtěl být pope­lář -... Read more »

RECENZE – Pod dohledem

Autorka: Lisa JewellováPřeklad: Milan LžičkaNakladatelství: CosmopolisRok vydání v ČR: 2020Počet stran: 376ISBN: 978-80-271-2911-9Anotace:Každý má svoje tajemství. Ale ne vždy je dobře skryté.Melville Heights patří k nejhezčím čtvrtím v Bristolu. ... Read more »

Zvířecí agenti - Chyťte zloděje! - další dobrodružství se zvířaty

Ti-bot a Kati-e byli jed­nak kama­rá­di, ale také spe­ci­ál­ní detek­ti­vo­vé. Ti-bot byl spe­ci­ál­ní robot a Kati-e zrov­na pra­co­va­la na tom, aby si její nej­lep­ší pří­tel osvo­jil nové jazy­ky. V tom­to oka­mži­ku děla­la... Read more »

#DP146: Garth Ennis bude psát Batmana

 Autorem článku je Daniel PaličkaGarth Ennis doteď patří mezi jedny z nejpověstnějších britských autorů vůbec. Neotřelý scénárista, který se do historie zapsal sériemi jako The Boys (Banda), Punisher MAX,... Read more »

RECENZE – Moje puberta na draka

Autorka: Šárka Rosová VáňováNakladatelství: Šárka Rosová VáňováRok vydání: 2020Počet stran: 204ISBN: 978-80-7568-269-7Anotace:Knížka Moje puberta na draka je vtipným a autentickým vyprávěním příběhu jedné mladé dívky v období budování socialismu. ... Read more »

Nemocné rozhovory – úcta k životu každého z nás

Primář Domácího hospi­ce sv. Zdislavy v Třebíči, MUDr. Ladislav Kabelka, PhD., inter­nis­ta, geri­atr a vyso­ko­škol­ský peda­gog, se zabý­vá pře­de­vším geri­at­ric­ký­mi téma­ty a pali­a­tiv­ní péčí. Tato vel­mi pří­nos­ná pub­li­ka­ce se věnu­je nara­tiv­ní tera­pii a komu­ni­ka­ci... Read more »

Pecivál domácí je hrdinou léta - odváží se Pecivál vydat zachránit své kamarády?

Pecivál byd­lel se Šťouralem v reza­vé kon­vi­ci. Občas mají i návště­vu, přes­to­že byd­lí na zrov­na ne hez­kém mís­tě. Pecivál se zrov­na pro­bu­dil a hned se zají­mal o to, jest­li mu při­sta­ne v bři­chu něja­ká... Read more »

Cesta z těsta - čtyři roční období v kuchyni

Hledáte zají­ma­vou kuchař­ku, ve kte­ré může­te vařit a péct z dostup­ných suro­vin? Zajímá vás, jak jde celý rok a kte­ré recep­ty jsou typic­ké pro dané roč­ní obdo­bí? Tak prá­vě Vám je urče­na... Read more »

Evoluce – Pramen života - přichází čas, kdy se rozhodne

Jam viděl zvlášt­ní objek­ty. Byly čer­né a nevěs­ti­ly nic dob­ré­ho. Sice vypa­da­li jako ptá­ci, ale roz­hod­ně se o tahle zví­řa­ta nejed­na­lo. Přišlo mu to spí­še jako robo­ti. Rozhodl se svo­jí kama­rád­kou... Read more »

#DP145: Future State: Teen Titans

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Tim Sheridan Kresba: Rafa SandovalTeen Titans patří mezi jedny z nejznámějších týmů DCčkovského vesmíru. Osobně je mám docela v oblibě, protože týmovky, jež jsou založené... Read more »

#DP144: Nejmocnější hrdinové Marvelu: Red Skull

 Autorem článku je Daniel Palička V zahraničí vydalo Hachette Fascicoli jako 120. knihu ze série "Nejmocnější hrdinové Marvelu". Původně vyšlo jako Captain America Comics #7, materiál z čísla 79 série... Read more »

#DP143: Future State: Superman/Wonder Woman

 Autorem článku je Daniel PaličkaScénář: Dan Watters Kresba: Leila Del LucaPřiznám se hned na úvod: podobně jako v případě minule recenzovaného “Future State: Robin Eternal” jsem vůbec netušil, co mám... Read more »

Woodwalker – Caragova proměna - puma proměněná v člověka mezi lidi?

Carag je na prv­ní pohled vcel­ku nor­mál­ní kluk, ale není tomu tak. Má mat­ku a star­ší sest­ru Miu. Problém je však v tom, že necho­dí po dvou, ale po čtyřech. Narodil se totiž... Read more »

#DP142: Future State: Robin Eternal

 Autorem článku je Daniel Palička Scénář: Meghan Fitzmartin Kresba: Eddy Barrows Po menší odmlce se pro jednou zase vracíme k recenzování titulů z DCčkovské iniciativy Future State. Tentokrát přišla na řadu... Read more »

Vesmírné luštění a doplňování - turistický průvodce Sluneční soustavou

Máti rádi vesmír? Hledáte zají­ma­vé úko­ly pro děti? Tak prá­vě vám jsou urče­ny pra­cov­ní lis­ty s názvem Vesmírné luš­tě­ní a dopl­ňo­vá­ní, jejíž autor­kou Jana Majetičová, kte­ré vydal Portál.  Read more »

Nový domov

Máte rádi romá­ny z obdo­bí vál­ky? Chcete pro­žít veli­ce emo­tiv­ní pří­běh s váleč­nou tema­ti­kou? Tak prá­vě vám je určen román  Lizzie Page s názvem Nový domov.  Read more »

#DP141: Nejmocnější hrdinové Marvelu #99: Silk

 Autorem článku je Daniel Palička   Vydalo Hachette Fascicoli v pevné vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako číslo 4 třetí řady série Amazing Spider-Man a jako čísla 1 až... Read more »
Stránka načtena za 1,35922 s | počet dotazů: 203 | paměť: 32554 KB. | 06.05.2021 - 08:56:45
X