Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama
Kritiky.cz > Krátké recenze

Ďáblova hodina

The Devil is in detail! Výborná mind fuck minisérie od Britů, která zavaří mozkové závity. Tady si příjde opravdu na své téměř každý. Fanoušek sériových vrahů, promyšlených příběhů, hutného...Read more »

Es por tu bien

Příjemná španělská komedie, která těží ze svěžího nápadu. 3 Švagrové se rozhodnou zničit vztah svým dcerám, protože nejsou spokojeni s výběrem jejich nového přítele a tak vymýšlí různé nástrahy...Read more »

Gongjo 2: Inteonaesyeonal

Těšil jsem se na tenhle sequel, ale nejsem až tak spokojen jako u jedničky a možná za to může i změna režiséra. Vizuálně je to opět samozřejmě na úrovni,...Read more »

Character

Činy člověka vždy odhalí jeho charakter! Slušný hon na sériového vraha z Japonska. Japonsko se rozhodně překonalo po technické stránce, protože Character je řemeslně opravdu na vysoké úrovni (...Read more »

Shen bing te gong

Čina je opravdu několik let pozadu, co se týká SFX a CGI, protože  to celé vypadá jako 20 let zpátky. Škoda, že si ten film nevzali pod paškál Korejci...Read more »

Neuvěřitelné, ale pravdivé

Quentin Dupieux nepatří mezi mé oblíbené režiséry z Francie, točí zvláštní filmy a málokdy se mi trefí do vkusu a tentokrát se taky úplně netrefil. Vizuálně to vypadá opravdu...Read more »

Limembeo

Solidní Thriller z Jížní Koree. Hlavní hrdina je 80 letý bývalý veterán z Vietnamu, kterému diagnostikují nádor na mozku, má alsheimera a nemá tedy už, co ztratit. Rozhodne se...Read more »

Na pivo do první linie

Petr Farrelly je zajímavý režisér a jeho Oscarová Zelená Kniha patří mezi mé oblíbené filmy a bylo s podivem, jak někdo, kdo se celý život točí kolem hloupých komedíí...Read more »

Bisangseongeon

Jížní Korea a intenzivní katastrofický Thriller z letadla ( jeden z nejlepších v žánru!). Filmy z prostředí letadel mám hodně rád, uzavřený prostor, panika a chaos zkrátka na plátně...Read more »

Wednesday

Tim Burton natočil pro Netflix spin- off Addamsové rodiny a je z toho budoucí klasika pro moderní diváky, ale potěší i fanoušky Burtonovy tvorby. Wednesday je nečekaný hit a...Read more »

Snivokraj

6/10 – Na rodinné fantasy lepší průměr, ale o nic světoborného se nejedná. Snivokraj, což je mimochodem vážně divný název, je tuctovým, ale i tak líbivě zpracovaným pojednáním o...Read more »

Enola Holmesová

4/10 – Tak tohle je teda naprostý očistec. Nesnáším ty PG13 rádoby dobrodružné filmy, které se i přes svou do nebes volající dětinskost snaží působit smrtelně vážně. A jestli...Read more »

Menu

Originální, zábavné, inteligentní, mrazivé, znepokojivé, refrešující a velmi chutné. The Menu je povedená psychologicko-Thrillerová Satira, kterou řadím mezi filmy roku. Spojit film z prostředí gastronomie s Thrillerem je pro...Read more »

Gangs of London - Season 2

Návrat velkolepé gangsterky od Garetha Evanse je pořád solidní londýnskou gangsterkou, ale na první sérii bohužel nemá ( možná i zapříčiněno, že Evans tentokrát jen dohlížel, ale nerežíroval). Do...Read more »

1899

Nový seriál od šikovného Barana bo Odara tvůrce úspěšného Dark a skvělého filmu Who Am I: žádný systém není bezpečný je slušným mystery thrillerem, ale objev roku, přepisování žebříčků,...Read more »

See - Série 3

Další velká etapa u konce. Můj oblíbený postapo seriál See končí a byť vrcholem zůstává pořád série číslo 2, i tak jsem spokojen. Osobně bych byl radši, kdyby mělo...Read more »

Krásky z Dubaje

Sexploatace z Dubaje! Za mne překvapivě hodně zábavná a atraktivní podívaná. Kdyby si to vzal na paškál Vega, tak by to bylo správně zvrhlé a zvrácené, takhle se to...Read more »

Čuník

Oink Oink Oink! Zklamání ze Španělska. Cerdita měla potenciál být skvělým bully/revenge exploitationem, tady se vybízelo opravdu k mnoha zajímavým scénám, ale vše zůstalo nevyužito. Osobně jsem doufal, že...Read more »

Ztracená kulka 2

Povedená akční jízda z Francie od Netflixu. První díl byl solidní a druhý díl se nese v hodně podobném duchu, tedy drží si svůj standard a trochu škoda, že...Read more »

Předávkování

Olivier Marchal a další drsná chlapská gangsterka!! Spojení Francie a Marchal mi sedí už přes 10 let, ten chlap dělá obstojné žánrovky a vždy se těším na každý jeho...Read more »

Pekelná díra

Sympatické překvápko od Poláků a Kowalski je první právoplatný polský hororový režisér, od kterého můžem v budoucnu čekat ještě zajímavé věci. Hell hole má netradiční a poměrně originální námět...Read more »

Project Wolf Hunting

Šíleně brutální jízda z Jížní Koree, kde intenzita násilí dosahuje nového dosud neobjeveného stupňě! Project Wolf Hunting začíná jako Con Air křížený s Přepadení v Pacifiku, tedy eskortování nejhorších...Read more »

Pengabdi Setan 2: Communion

Joko Anwar is master at his own GAME! Anwar nastavil nový strašící standard, posunující hranice na Next Level! Technicky, režijně, vizuálně a atmosféricky masterpierce a klenot z Indonésie, kterým...Read more »

The Mandalorian - Season 1

8,5/10 – Pro mě zatím první pětihvězdičkové Star Wars. Mám hroznou radost, že může v tomhle vesmíru také vyjít projekt, který není jenom taková sci-fi pohádka pro děti, ale...Read more »

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi

7,5/10 – Nejsem kdovíjaký fanda Star Wars světa, protože se letopočtem narození řadím už k těm, kteří vyrůstali na MCU, ale přesto se v poslední době snažím Star Wars...Read more »

Ďáblova kořist

Generická, tuctová a zapomenutelná mainstream vymítačka, která měla být Straight to VOD. Trailer byl sympatický a tvářil se jako něco refrešujícího, ale je to utopeno v klišé a nenápaditými...Read more »

Barbar

Řádně intenzivní divočina, která mi svou náladou připomíná mou oblíbenou pecku Incident in the Ghostland. Jsem rád, že se každý rok urodí nějaký talentovaný a neznámý hororový tvůrce, který...Read more »

Superhrdinský bizár!

10/10 – Superhrdinský bizár! je pořad vycházející na YouTube kanále českého filmového kritika, který na internetu vystupuje pod přezdívkou Hroty Algernona. Jednotlivé epizody sice vycházejí jen zřídka, ale když...Read more »

Rod Draka - The Black Queen

10/10 – Nemožné se stalo skutečností. Poprvé za celý seriál Rod Draka jsem měl při sledování pocit, že sleduju pravý, nefalšovaný sequel Hry o Trůny, který dosahuje kvalit svého velkolepého...Read more »

Ukradené Vánoce

Ukradené Vánoce jsou pro mě každoroční záležitostí, kterou shlédnu několikrát během podzimního a zimního období, kdy jsou dny kratší a kratší a noci delší a delší. Úžasná muzika a...Read more »

Pearl

Po skvělém X přichází strmý pád a hořká pachuť. Ti West není můj oblíbený režisér, vlastně se mi od něj líbilo jen X, takže na prequel a origin záporáčky...Read more »

Neznámí

Krimi/Thriller z Austrálie dle skutečných událostí. Na Stranger jsem se těšil, ale ve výsledku nejsem až tak spokojen. Jde o pomalý slow burn ( pomalý fakt extrémně), kde policista...Read more »

Zlaté oko

Zlaté oko je pro mě nejlepší bondovkou Pierce Brosnana. Od kvalitního scénáře, po, pro mě, nejcharismatičtější bond girl, která se s Piercem objevila ve všech jeho čtyřech filmech, až...Read more »

Black Adam

Jak je vám asi známo, Marvel má své multivesmírné Avengery, DC nedá dopustit na Snyderovu Justice League, Sony má svůj pavoučí vesmír bez spidermana a Amazon se zase může...Read more »

Válečnice

Když při prvním víkendu je v kině na nový film jen 5 lidí v sále, tak to nevěstí nic dobrého. Na Woman King jsem se celkem těšil, ale z...Read more »

Úsměv

Překvapivě povedený malý mainstream horor od debutanta, který by pro hororový žánr mohl být do budoucna přínosem. Od Smile jsem po trailerech čekal propadák, který skončí na hranici 40-50%,...Read more »

Pán prstenů: Prsteny moci

7/10 – Pán prstenů: Prsteny moci je bezesporu nejkontroverznější seriál roku 2022, a jak nejspíš všichni tušíme, je tomu tak hned z několika důvodů. Dovolte mi je zde spěšně...Read more »

Marvel Studios: Legends

60%Read more »

Marvel Studios: Legends

60%Read more »

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

61%Read more »

DC Liga supermazlíčků

4/10 – Krypto je superpes, který se úspěšně vetřel do Supermanova únikového plavidla, ve kterém společně opustili planetu Krypton. Na Zemi pak zůstali nejlepšími přáteli, než mezi ně zasadila...Read more »

Telefon pana Harrigana

8/10 – Velice svérázná záležitost, která sází výhradně na tíživou atmosféru a od začátku až do samého konce si nadmíru schopně pohrává s psychikou diváka. Snímek se navíc překvapivě...Read more »
KLECs5iynbs

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Kváknu a fláknu

4/10 – Do rybníčku neuvěřitelné právničky tentokrát zavítal i náš starý známý newyorský mírotvůrce Daredevil, což při srovnání obou seriálů budí podobný dojem, jako by za Jaroslavem Duškem do...Read more »

Hádej, kdo je vrah

Nový "Slasher" od studia A24 nedopadl úplně dle mých představ. Bylo jasné, že A24 zkusí jiný přístup k žánru a byť jsem doufal, že by to mohlo být novodobou...Read more »

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn

7,5/10 – Šestou epizodou Udûn se Prsteny moci zatím nejvíce přiblížily kvalitě Jacksonovy legendární trilogie. Po pěti veskrze konverzačních dílech, které sloužily jenom k manipulování s figurkami po šachovnici,...Read more »

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn

7,5/10 – Šestou epizodou Udûn se Prsteny moci zatím nejvíce přiblížily kvalitě Jacksonovy legendární trilogie. Po pěti veskrze konverzačních dílech, které sloužily jenom k manipulování s figurkami po šachovnici,...Read more »
VyKeD02NfjE

BANGER.

8/10 – Jedno z největších překvapení letošního roku. Film BANGER mě zpočátku nechával zcela chladným, protože k osobnosti Adama Mišíka, který v něm ztvárnil hlavní roli, jsem měl, a...Read more »

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Epizoda 7

1/10 – Není to k smíchu, není to už ani k pláči. Sedmá epizoda seriálu She-Hulk mě nechává chladným jako kámen v prosinci. No, to jsem na tuto snůšku...Read more »

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Resort

1/10 – Není to k smíchu, není to už ani k pláči. Sedmá epizoda seriálu She-Hulk mě nechává chladným jako kámen v prosinci. No, to jsem na tuto snůšku...Read more »

Mimoni

2/10 – Neutuchající trend žlutých žvatlajících fazolí si vyžebral další animovaný film. Proč? Převážně ze tří důvodů. 1) Aby se kasičky naplnily. 2) Aby se kasičky naplnily. 3) Aby...Read more »
Stránka načtena za 6,21880 s | počet dotazů: 336 | paměť: 38899 KB. | 30.11.2022 - 10:39:49