Kritiky.cz > Krátké recenze

The Machine

Zábavná, odlehčená a ulítlá akční komedie o stand up komikovi proti Ruské Mafii. Hlavní hrdina se na výletě v Rusku zpřátelí s Igorem a během večera se z něj... Read more »

Sestra II

Valak se vrací společně s Michaelem Chavesem, který zase a opět potvrzuje post průměrného režiséra ( Je škoda,že Conjuring Universe dostal na starost zrovna Chaves, který po La Loroně... Read more »

Equalizer 3: Poslední kapitola

Solidní krvavej masakr s charismatickým Denzelem Washingtonem mi fakt sedl. Ačkoli jsem předchozí díly neviděl, tak 3. Equalizer překvapil dost solidním a emočním budováním nenávisti vůči záporákům, kterým člověk... Read more »

Birth/Rebirth

Modern Frankenstein Daughter! Laura Moss natočila solidní psychologické Drama řízlé Thrillerem, které čerpá inspiraci z klasické hororové literatury i Cronenberga a byť se nedočkáme žádné hororové divočiny, tak k... Read more »

Želvy Ninja: Mutantí chaos

Sympatická a cool animace, fajn postavy a celkem slušná akce, ale čekal jsem, že mě to odrovná více, hlavně humor mi přišel celkem nevýrazný ( škoda, že se tu... Read more »

Velké nesnáze v Malé Číně

Správné 80. béčko, kde nechybí kung-fu, magie, zelenooké krásky a Kurt Russel v nátělníku. Nádherná atmosféra a tajemnost čínské čtvrti v San Fransisco Vás pohltí, ale neřešte moc scénář.... Read more »

Sex ve městě 2

Sex ve městě si mě našel také, protože na to koukala mamka a i každá druhá přítelkyně a i přestože se jedná víceméně o čistě ženský seriál, tak jsem... Read more »

Přátelé z dovolené 2

O trochu slabší než první díl, ale pořád dost fajn. Vacation Friends je přesně taková ta drzá, sprostá, drsná a vulgární komedie, které už bohužel na komediální scéně chybí,... Read more »

Moon Garden

Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Prezentovalo se to jako Steampunk, Stop Motion, surreální hororové Fantasy, což znělo atraktivně, ale výsledný produkt je nezajímavý až běda. Hlavně mi přišlo,... Read more »

Pappa Mia!

Dle hodnocení jsem čekal slabší odvar, ale ve výsledku jde o příjemnou rodinnou komedii, která na Americké poměry se drží stranou, co se týče vulgarit, fekálností a šíleností, je... Read more »

Knižní klub zabijáků

Španělská variace na Vřískot od Netflixu je bohužel slaboučkou variací na slashery. Základní propriety jsou zde sice dodrženy. Máme zde 8 kamarádů, kteří ujíždí na hororech ( škoda, že... Read more »

Blue Beetle

Blue Beetle skvěle představuje neznámého hrdinu a jeho origin story, který v prvních 2 aktech podle mě funguje na jedničku. Celá Jaimeho rodinka je dost sympatická a chemie mezi... Read more »

Mezi živly

Kdysi král animovaných filmů Pixar už docela zaostává u konkurence a ani Mezi Živly není další velká trefa do černého. Je to sice pro mne lepší než v Hlavě... Read more »

Vocasy na tripu

Komediální, vulgární, fekální a originální jízda léta, která téměř mrtvý komediální žánr příjemně oživila, jelikož s komediemi je to ještě horší než s horory. Komu se líbil třeba Ted... Read more »

Piktuju Karta

Litevský Revenge Krimi Nářez, který aspiruje na kriminálku roku. Nevzpominám si, že bych někdy viděl film z Litvy, ale tohle je světová úroveň od řemesla po scénář, kde funguje... Read more »

Cool Girl!

Musel jsem to vypnout po 20 minutách, jinak by mi odumřelo až moc mozkových buněk, sns. Read more »

God Is a Bullet

Hutný Revenge Flick s High Intensity of Gore and Violence!! God is a Bullet je kurevsky syrový, nepříjemný, brutální, depresivní Krimi/Thriller s nádechem 80´s thrillerů, který se zažere pod... Read more »

Dům běsů

Milé překvapení z Thajska dle skutečných událostí. Příběh vypráví 3 vzájemně propletené dějové linie, které do sebe hezky zapadnou a příběh je překvapivě nejsilnější stránka celého filmu, což u... Read more »

Pavučina

Hned za Evil Dead nejlepší letošní hororovéj Mainstream zářez ! Letos je to s horory zatím slabší ( druhá půlka roku je však našlapanější, tak se statistiky i žebříčky... Read more »

Insidious: Červené dveře

5. díl Insidious je překvapivě po finanční stránce nejvýdělečnější díl série, takže dost možná nebude poslední, avšak po kvalitativní stránce je nejslabším článkem, ikdyž už 4.díl za moc nestál,... Read more »

Mluv se mnou

Chválený Australský Horor Talk to me, měl být mým letošním černým koněm, těšil jsem se na něj už od prvního traileru, nadšené recenze v zahraničí můj hype jen zvyšovaly... Read more »

V ráji

Šikovný debut se super námětem a jeden z těch lepších filmů od Netlixu. V ráji má tématicky nejblíže asi k Vyměřenému času, máme tu biotechnologickou firmu, která dokáže manipulovat... Read more »

Meg 2: Příkop

Meg 2: Příkop je klasická letní akční komedie, která moc nedává smysl, ale bavit se při ní budete. Má strašně vrávorající příběh, kterej staví na věcech z jedničky, ale... Read more »

Únos letadla

Krasojízda Applu pokračuje! Apple aktuálně kraluje a po kvalitativní stránce převyšuje už Netflix. Po letošním parádním Silu je tu další velký hit a pořádný nářez, který v ranku Strhující... Read more »

Oppenheimer

Christopher Nolan natočil výborné 3 hodinové dobové Drama o vzniku atomové bomby s perfektním hereckým cástingem, dechberoucím vizuálem, skvělými dialogy i slušně dávkovaným napětím, jenže jde také o velmi... Read more »

Barbie

Ze šeptandy se mi doneslo, že jde o bláznivou komedii a ona to nebyla jen střeštěná komedie, ale i nádherně sarkastický příběh o mužském a ženském pohledu na svět.... Read more »

Mission: Impossible Odplata - První část

Série Mission Impossible od 4. dílu patří mezi skvělé špionážní akční série, kde každý nový díl je velký akční svátek a od Reckoningu jsem očekával jeden z filmů roku,... Read more »

Souboj Titánů

Na tomto snímku toho není moc dobrého. Příběh má sice slušné tempo, ale věci se zde ani tak neplánují, jako že se prostě ve vhodnou chvíli stanou. CGI nepatří... Read more »

Superposition

V zahraničí chválené slowburn Thriller/Drama o horor se opravdu nejedná, takže se nenechte zmást,ale za mne jde o další nudnou, pomalou a nezáživnou kravinu, která se tváří jako chytrý... Read more »

Poslední království - Série 4

8/10 – Stejně jako mně 3. série totálně vyrazila dech a nadchla pro seriál, tak mě 4. řada nechává poněkud posmutnělým. Král jsem mrtev a jeho kralevic se topí... Read more »

Poslední klient

Sympatický komornější psychologický Thriller z Dánska. Příběh se většinu času odehrává v jedné místnosti, kde sledujeme uznávanou psycholožku, jejíž poslední klient je proslulý sériový vrah, který ženám vyřezává jejich... Read more »

Beomjoidosi3

Třetí pokračování aktuálně nejslavnější korejské akční série Round Up je opět slušnou rubačkou mezi gangstery, avšak nepřidává vůbec nic nového, druhý ani první díl nepřekonává a je to zkrátka... Read more »

Umění jíst a milovat

Láska prochází žaludkem a to samé platí i pro tenhle film. Je to vlastně trochu až dokument o přípravě těch nejlepších pokrmů a všeho kolem, životu, lásce a nebo... Read more »

Druhá šance

Vtipný roadmovie na emocionální horské dráze asi nejlépe vystihne tento film. Nedokážu si ani představit, jak náročné, ale i zároveň nádherné muselo natáčení, jak pro Claru, tak pro Ewana... Read more »

Princezna Nevěsta

Teď to m přímo přede mnou uvedla na KVIFFu Robin Wright a ještě k tomu se promítal, myslím že původní 38mm film! Co víc si přát, tohle byl jeden... Read more »

Idol

Né tak dobré jak Euphorie, ale pořád dost rajcovní, netradiční i zvrácené. Na seriálu je zajímavý fakt, že téměř neopustí luxusní sídlo, 90% seriálu se opravdu odehrává ve vile,... Read more »

Flash

Zjistil jsem, že mě ty komiksovky přestávají bavit, pokud to však není Erkovéj nářez ve stylu Suicide Squad a Deadpoola, ale tohle je jen další z řady průměrných originů,... Read more »

Anatomie pádu

Jsem neskutečně rád, že jsem tenhle film na KVIFF stihnul. Perfektně vykonstruované a pečlivě promyšlené drama, které diváka neustále nutí přemítat nad skutečností případu. Skvělé herecké výkony a dokonale... Read more »

Porodní asistentky

Midwives mají neskutečně silný a dojemný příběh. Pro obyčejné lidi je práce porodní asistentky v podstatě nepředstavitelná a právě tento film ji do jisté míry přibližuje. Samozřejmě hraje neuvěřitelně... Read more »

Les Chambres rouges

Snímky z kanadských francouzských provincií jednoduše stojí za to! Red Rooms zpracovává žánr crime thrilleru s obrovskou svěžestí, především díky věnování většiny prostoru 2 hlavním postavám, nutno podotknout s... Read more »

Blažiny lekce

Bezchybné, napínavé a vtahující drama, které několikrát dost překvapí. Blažiny lekce bravurně vytváří silný vztah, soucit a slitování k hlavní i vedlejší postavě (její žačce) a přesně tyto pocity... Read more »

Svatý občan

Lehce absurdní kousek o slepé víře k místnímu svatému funguje svou myšlenkou, ale strádá v provedení, které na mě působilo až zbytečně plytce a zároveň i zdlouhavě. Z audiovizuálního... Read more »

Míjení

Passages nepřestávají bavit ani na chvilku a je to především díky působivému výkonu hlavního herce postavy Thomase. Nepředvídatelnost filmu o milostném trojúhelníku, no možná i čtyřúhelníku nás jako diváky... Read more »

Královnin gambit

Hvězdný výkon Jude Lawa je na filmu snad to nejlepší, Alicia Vikander taky roli zvládla perfektně. Film měl pomalejší rozjezd, ale druhá polovina byla už zajímavější a dramatičtější. Read more »

Transformers: Probuzení monster

Hezké CGI, solidní bitvy, solidní postavy, některé, a plitká zápletka a rozuzelní, které si horko těžko vybavuji po týdnu po shlédnutí. Vlastně mám problém vzpomenout si jak ten film... Read more »

Bod obnovy

Sci-fi? České? A takhle dobré? Bod obnovy je neuvěřitelně uspokojivým snímkem, který i přes několikero omývaných klišé diváka vtahuje do děje bez sebemenšího problému. Samozřejmě to není žádná revoluční... Read more »

Hadí plyn

Mám z toho podobný pocit jako z Midsommar, ale tenhle film je mnohonásobně horší. Tady děj v podstatě neexistuje a žádný daný směr nebo myšlenka filmu vám zaručí pořádně... Read more »

Dospěláci

Docela fajnovej kousek, kterej ovšem naprosto nedává posun děje někam dál, neustálý oddalování oddletu bratra postupně přestává bavit. Hazardová složka filmu je alespoň vtipná. Read more »

Pracovní síla

Jestli tohle Křišťálový globus nevyhraje, tak už nevím co. Snímek bezchybně pojednává o závažné pracovní situaci v kanadském Québecu, která v tomto případě využívá pracovní síly guatemalských migrantů, kteří... Read more »

Do hajzlu!

Zábavný a ulítlý Survival Thriller odehrávající se na jednom místě- konkrétně kadibudka! Hlavní hrdina se probouzí z bezvědomí v kadibudce, má roxorem propíchlou ruku, nemůže se hýbat a má... Read more »
Stránka načtena za 1,87681 s | počet dotazů: 287 | paměť: 41736 KB. | 25.09.2023 - 11:11:37