Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama
Kritiky.cz > Recenze knih > RECENZE – VRAŽDA V LEDU

RECENZE – VRAŽDA V LEDU

130672 350 0 fit
130672 350 0 fit
Autorka: Catherine Shepherd
Překlad: Rudolf Řežábek
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání v ČR: 2021
Vazba: pevná/vázaná
Počet stran: 304
ISBN: 978-80-271-3067-2

Anotace:
Jedné mrazivé zimní noci je patoložka Julia Schwarzová zavolána k mrtvému tělu. Na efektně nasvícené ploše na náměstí však vidí jen krásnou ledovou sochu. Při pohledu zblízka si s hrůzou uvědomí, že uvnitř je mladá žena.

Nikdo neviděl, jak se tam socha dostala, nikdo neví, jak byla oběť v ledu uvězněna. Navíc není možné provést pitvu, dokud socha neroztaje. Než však Julia může vzít do ruky skalpel, podivný umělec udeří znovu.

Ne všechny soudní patoložky mají tu možnost jako Julia Swarzová, a sice že se mohou podílet přímo na vyšetřování případů, být povolávány ihned na místo činu po objevení oběti a být obeznámeny se všemi detaily vražd. Jedné noci tak Julia přijíždí k zvláštnímu případu. Na břehu zamrzlého jezera je nalezen velký nasvícený kus ledu a v něm žena. Ledová socha je nejspíš záměrně umístěna na vcelku frekventovaném místě, aby ji zahlédlo co nejvíce lidí. Pachatel svůj čin pravděpodobně považuje za druh umění a proto ho tímto způsobem prezentuje. Oběť je navíc oděna do bílých šatů pro umocnění efektu.


Pochopitelně nezůstává u jedné oběti a dochází tak k závodu o čas v dopadení pachatele. Julia kromě případu řeší navíc změnu svého šéfa. K jejímu údivu má post do budoucna zastávat její bývalý přítel. Julia je rozčilená a absolutně se s tím nechce smířit. Valentin ji totiž podvedl, a přestože se rozešli již před rokem, Julia zradu neodpustila. Navíc to začíná trochu skřípat v jejím vztahu s komisařem Florianem Kesslerem a možná právě z důvodu přítomnosti Juliina ex přítele.

A aby těch změn nebylo málo, přichází nová kolegyně, která má nahradit Juliina zemřelého kolegu Emanuela. Mladá Finka Lenja tak nastupuje na nelehkou pozici, nicméně to vypadá, že by si mohly s Julií rozumět.

Po přečtení prvního dílu série s Julií Schwarzovou a Florianem Kesslerem Vraždy na blatech jsem sice byla s knihou v podstatě spokojená, ale rozhodně jsem si z ní nesedla na zadek. V sérii jsem pokračovala především z důvodu toho, že Julia pracuje jako soudní patoložka a scény z prostředí soudní patologie mě zajímají a baví. Další díl Vražda bez soucitu byl o stupínek lepší, svižnější a já se těšila na třetí díl. A k mé velké radosti autorka pokračuje ve stoupající tendenci. 

V příběhu Vražda v ledu mě zaujal námět v podobě aranžování obětí do ledových soch. Přestože autorčiny knihy nejsou přímo krváky, jde spíš o klasickou detektivku, tak například popisy soudních pitev jsou velmi zajímavé a příběhy tak získávají na atraktivnosti. Z toho důvodu jsem si i já tuto sérii oblíbila.

Vražda v ledu je napínavá, čtivá, svižná. Zaujaly mě v příběhu i vedlejší postavy, jak v předešlých dílech Juliin kolega Emanuel, tak v tomto díle nová postava Lenji. 

Za mě má tedy série velké doporučení a určitě čtěte od prvního dílu, abyste se neochudili o podrobnosti ze života a vyvíjejícího se vztahu Julie a Floriana, a také o detaily odehrávající se na soudní patologii.

O autorce:
Catherine Shepherd je německá autorka bestselerů. S rodinou žije v malém městečku Zons na řece Rýn. Původně se sem přestěhovala, aby byla blíž ke své práci ve velké německé bance v Düsseldorfu. Nicméně středověká atmosféra městečka a vydávání vlastním nákladem namíchali ducha psaní, který v ní nečinně dřímal mnoho let. Pak začala psát a výsledkem je série krimi novel ze Zonsu, mix skvělého thrilleru a tajemného příběhu ze středověku.

Hodnocení: 95%

Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkuji nakladatelství Cosmopolis. Knihu zde můžete zakoupit.


Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 3,92742 s | počet dotazů: 225 | paměť: 55848 KB. | 22.05.2022 - 09:41:52