Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama
Kritiky.cz > Recenze knih > RECENZE – PRVNÍ CHYBA

RECENZE – PRVNÍ CHYBA

110605 350 0 fit
110605 350 0 fit
Autorka:
Sandie Jonesová

Překlad: Michaela Martinová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání v ČR: 2021
Vazba: pevná/vázaná
Počet stran: 344
ISBN: 978-80-271-1060-5

Anotace:
Nenapadlo ji, že se ještě někdy bude mít tak dobře. 

Po smrti prvního manžela se Alice znovu provdala, se svým druhým mužem má úspěšnou firmu, dvě báječné děti a překrásný dům. Uvědomuje si, že život by byl jiný, kdyby její první muž tragicky nezahynul. Ale s Nathanem se jí vrátilo štěstí, po kterém tolik toužila.

Alice také ví, že s nejlepší přítelkyní Beth po boku přežije všechno dobré i zlé. Beth je ten nejspolehlivější a neoddanější člověk, jakého zná. Takže když se Nathan začne chovat podivně a Alice se zmocní podezření, že má milostný poměr, požádá Beth o pomoc. Nejlepší kamarádce přece může věřit za všech okolností, nebo snad ne?

Alice před lety přišla o prvního manžela. Nyní je podruhé vdaná a se svým současným mužem Nathanem vychovává dvě děti a řídí firmu AT Design, kterou založila právě se svým prvním manželem. Všechno klape, rodince se žije skvěle, avšak až do té doby, než začne mít Alice podezření, že by mohl mít Nathan milenku. Nathan vše samozřejmě popírá, ale podezřelé esemesky, změna v Nathanově chování, to vše vypovídá spíš o opaku.

Alice současnou situaci probírá se svou kamarádkou Beth, která se vlastně ještě nikdy s Nathanem nesetkala. Beth nemá právě na růžích ustláno, sama se stará o dceru, jelikož její otec je opustil ještě v době těhotenství. Dokáže vůbec žena spolehlivě poznat, kdy ji muž začne podvádět? A je Beth opravdu ta správná osoba, které by se Alice měla svěřovat?

Na třetí autorčinu knihu jsem se moc těšila, protože Sandie Jones píše opravdu výborná rodinná dramata. Příběh je rozdělen do tří částí, první vypráví ze svého pohledu Alice, druhou Beth a ve třetí části dostaly prostor obě ženy. Alice mi byla sympatická, mám ráda postavy silných a ctižádostivých žen, které toho spoustu dokázaly. 

Děj plyne svižně, autorka opět nešetří zvraty a rozuzlení přichází až na samotném konci. Pokud máte rádi rodinná dramata, napětí, určitě vám První chybu doporučuji. Asi bych knihu úplně neřadila mezi klasické thrillery, ale o napínavé situace v ní rozhodně není nouze. 

O autorce:

Sandie Jones je novinářka na volné noze píšící mimo jiné pro Sunday Times, Daily Mail, Woman‘s Weekly a časopis Hello. Kdyby nebyla spisovatelkou, stala by se návrhářkou interiérů, protože je až nezdravě posedlá tapetami a polštářky. Žije v Londýně s manželem a třemi dětmi.

Hodnocení: 95%

Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkuji nakladatelství Cosmopolis. Knihu můžete zakoupit zde.


Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 2,45054 s | počet dotazů: 223 | paměť: 56208 KB. | 29.05.2022 - 04:37:48