Kritiky.cz > Články > PŘEHLED NOMINACÍ - Český lev 2014

PŘEHLED NOMINACÍ - Český lev 2014

22 cesky lev logo

NEJLEPŠÍ FILM
Cesta ven – Miloš Lochman, Jan Macola, Karel Chvojka
Díra u Hanušovic – Ondřej Zima
Fair play – Kateřina Černá, Pavel Strnad
Pojedeme k moři – Miloslav Šmídmajer
Tři brat­ři – Jan Svěrák
NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
K obla­kům vzhlí­ží­me – Martin Dušek
Magický hlas rebel­ky – Olga Sommerová
Olga – Miroslav Janek
Století Miroslava Zikmunda – Petr Horký
Život pod­le Václava Havla – Andrea Sedláčková

NEJLEPŠÍ REŽIE
Cesta ven – Petr Václav
Díra u Hanušovic – Miroslav Krobot
Fair play – Andrea Sedláčková
Pojedeme k moři – Jiří Mádl
Tři brat­ři – Jan Svěrák

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Andělé všed­ní­ho dne – Klára Melíšková
Cesta ven – Klaudia Dudová
Díra u Hanušovic– Tatiana Vilhelmová
Fair play – Judit Bárdos
Něžné vlny – Tatiana Pauhofová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Andělé všed­ní­ho dne – Boleslav Polívka
Díra u Hanušovic – Ivan Trojan
Fair play – Roman Luknár
Jak jsme hrá­li čáru – Milan Lasica
MY 2 – Ondřej Nosálek

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Andělé všed­ní­ho dne – Zuzana Bydžovská
Cesta ven – Mária Ferencová-Zajacová
Díra u Hanušovic – Lenka Krobotová
Fair play – Anna Geislerová
Fair play – Eva Josefíková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Díra u Hanušovic – Jaroslav Plesl
Fair play – Igor Bareš
Jak jsme hrá­li čáru – Ondřej Vetchý
Krásno – Karel Roden
Pohádkář – Matěj Hádek

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Cesta ven – Petr Václav
Díra u Hanušovic – Lubomír Smékal, Miroslav Krobot
Fair play – Andrea Sedláčková
Pojedeme k moři – Jiří Mádl
Tři brat­ři – Zdeněk Svěrák

NEJLEPŠÍ KAMERA
Cesta ven – Štěpán Kučera
Díra u Hanušovic – Jan Baset Střítežský
Fair play – Jan Baset Střítežský
Pohádkář – Martin Štrba
Tři brat­ři – Vladimír Smutný

NEJLEPŠÍ STŘIH
Cesta ven – Florent Mangeot
Díra u Hanušovic – Jan Daňhel
Fair play – Jakub Hejna
Jak jsme hrá­li čáru – Alois Fišárek
Tři brat­ři – Alois Fišárek

NEJLEPŠÍ ZVUK
Cesta ven – Daniel Němec, Ivan Horák
Díra u Hanušovic – Viktor Ekrt, Marek Hart
Fair play – Daniel Němec
Pohádkář – Radim Hladík
Tři brat­ři – Jakub Čech, Claus Lynge

NEJLEPŠÍ HUDBA
Andělé všed­ní­ho dne – Michal Novinski
Fair play – David Solař, Miro Žbirka
Krásno – Jan P. Muchow
Pohádkář – Roman Holý
Tři brat­ři – Jaroslav Uhlíř, Michal Novinski

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Cesta ven – Jan Pfeiffer
Díra u Hanušovic – Jan Vlček
Fair play – Petr Fořt, Viera Dandová
Jak jsme hrá­li čáru – Pavol Andraško
Tři brat­ři – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Cesta ven – Tereza Kučerová
Díra u Hanušovic – Katarína Hollá
Fair play – Simona Rybáková
Hany – Zuzana Krejzková
Tři brat­ři – Simona Rybáková

NEJLEPŠÍ MASKY
Díra u Hanušovic – Lukáš Král
Fair play – Anett Weber, Katarína Horská
Krásno – Lucie Lišková
Něžné vlny – Jiřina Pahlerová
Tři brat­ři – Zdeněk Klika

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nesta­tu­tár­ní cena
Dál nic – Ex Lovers
Fair Play – Tomáš Machek, Marius Corradini - vítěz
Intimity – Roman Werner
Olga – Ondřej Matyáš
V tichu – Helena Jiskrová

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 1,12971 s | počet dotazů: 226 | paměť: 54232 KB. | 18.04.2021 - 20:05:05
X