Karel Roden se v Hollywoodu snaží, ale má to vůbec cenu?
Docela zajímavá kombinace se tentokrát sešla na plátně. Pro české diváky známý Roden v roli šíleného nacisty Struckera, už od druhé světové války pátrající po dávném svitku tibetských mnichů, který dá jeho čitateli nesmrtelnost a obrovskou sílu. Tibetské monky tady zastupuje Yun Fat Chow, který je momentálním strážcem svitku a už 60 let bojuje proti Struckerovým mužům a zároveň hledá svého nástupce. Tím má být dobře známý (hlavně z amerických teenagerovských filmů) Seann William Scott, který tedy podle mě (když ho vidím ve filmech jako Prci prci prcičky nebo Road Trip) do toho filmu vůbec nepasuje, ještě když tam má hrát drsného bojovníka.
Scénář je založen na komickém komixu (Tibetský mnich) a sám o sobě není nic velkolepého. Po 60 letech se Bezejmenný mnich ocitne až v New Yorku kde potká zlodějského sirotka Kara. Po násilném spřátelení na něm vysleduje znamení, indikující že jde skutečně o kandidáta na dalšího strážce svitku. Kar samozřejmě nechce o nějakých problémech ani slyšet a chce si užívat svého poklidného zlodějského života.
Pochopí však, že by se mohl něco přiučit a tak začne trénovat, už jenom u příležitosti útěku před střelbou Struckerových lidí. Aby to nebylo až moc prázdné přidává se ještě šikovná, boje znalá Jade (Jaime King).
Roden se své role ujal celkem dobře, šíleného nacistu zvládl dost věrohodně. Pro Yun Fat Chowa to ale jistě nebyl dobrý scénář, ten by potřeboval větší prostor pro svůj herecký výkon. Scott se snaží hrát na drsňáka, ale spíš mu sedí ty náctileté role přiblblých rybízků, kde se člověk aspoň občas zasměje.
Ale film určitě nemá jen stinné stránky. Pár scén je vcelku líbivých a všudypřítomná, z mnicha dýchající atmosféra tibetských myšlenek zabraňuje filmu stát se dalším americkým propadákem.
Nejnovější komentáře