Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama
Kritiky.cz > Filmy > Filmové recenze > Mizerové navždy | Bad Boys for Life

Mizerové navždy | Bad Boys for Life

df 01519 800x534 1
df 01519 800x534 1
  Mizerové navždy © 2020 Falcon / Sony Pictures

A máme tu další filmový návrat. Dlouhé roky diskutovaný a neustále odkládaný návrat detektivů miamské policie Mikea a Marcuse je konečně tady. Za těch necelých sedmnáct let co jsme se s touhle dvojkou neviděli se ale svět docela razantním způsobem změnil, stejně jako filmový svět. Je pro tohle policejní duo i v dnešní době místo? A dovedou noví režiséři navázat tam, kde Michael Bay v roce 2003 skončil? Pokud jsou tohle ty otázky, které vás trápí, pak může s ledovým klidem vyrazit do kina. Mizerové navždy jsou totiž přesně tou výjimkou z trendu posledních let, v jakou fanoušci doufali... Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) to spolu táhnou už přes dvacet let. Ani jeden z nich nemládne, avšak každý se vyrovnává s postupujícím věkem po svém. Zatímco Mike má stále neutuchající zápal pro svoji práci, Marcus, i díky narození vnoučete, začíná pomýšlet na zaslouženou penzi. Tahle jejich názorová neshoda zesílí, když je Mike postřelen a jen o fous tenhle atentát přežije. Jejich neshody vyústí až v konec téhle dřív nerozlučné dvojice. Ani jeden z nich ovšem netuší, že je osud svede opět dohromady... 


Nebudu lhát, měl jsem obavy. Tak dlouho se o tomhle projektu mluvilo a pak neustále odkládalo, až by člověk přestal doufat. Když však přišel první trailer přišla naděje, že by se fanoušci téhle série nejenom mohli dočkat, ale že by se mohlo jednat i o povedené pokračování, na které se vyplatilo si počkat. A to se světe div se stalo. Mizerové navždy jsou totiž po hodně dlouhé době filmem, který po delší tvůrčí pauze navazuje na zavedenou značku a neživí se jen na podstatně lepších předešlých dílech. Navíc, se jedná o třetí díl, který nejede podle zajetých konvencí ale přináší plnohodnotný další díl do příběhu téhle dvojice.

 © 2020 Mizerové navždy - Falcon / Sony Pictures
Třetí díl Mizerů totiž nabízí přesně to, co by si fanoušek předešlých dvou filmů vlastně přál vidět. Návrat obou titulních představitelů přesně ve stylu, v jakém je máme rádi (Will Smith je pořád v téhle roli nesmírně cool, Martin Lawrence pořád ne ale sám si je toho moc vědom), hromada humoru, napěchované akce tak správně přes míru a návrat několika známých tváří. To vše navíc podpořeno ještě o něco temnějším příběhovým rámcem jako posledně. Výsledný koktejl tak funguje na jedničku a vy se budete bavit od začátku do samotného konce. 


© 2020 Mizerové navždy - Falcon / Sony Pictures

Režisérské duo Adil El Arbi a Bilall Fallah totiž zvládlo navodit onu správnou "bayovskou" atmosféru říznutou trochu sérií Rychle a zběsile (otázka je jak velký vliv na tom měl a jak moc si to pohlídal z pozice producenta Jerry Bruckheimer) aby tahle bláznivá dvojka fungovala více méně jako před těmi sedmnácti lety. Navíc, ony trikové sekvence moc neruší, protože akce je ve výsledku příjemně přehledná, nápaditá a v rámci téhle nadsázky prostě funguje. Škoda snad jen trochu slabšího záporáka, na tom se dalo ještě trochu více zapracovat, takhle závěrečná odhalení a dojezdy velkého finále trochu zaostávají za zbytkem filmu. I tak se ale díky opravdu vydatné porci dobře mířeného humoru zase tolik neděje. 


Nebál bych se totiž postavit tuhle kapitolu ze života oblíbené detektivní dvojice na úroveň předešlého dílu. Tohle je totiž skrz naskrz parádně odvedená práce, která sérii nedělá ani na minutu ostudu a vše co jsem se odvážil od tohoto dlouho odkládaného návratu čekat, jsem dostal. A vlastně i docela dost navíc. A to je v dnešní době ždímání značek za každou cenu docela ojedinělý výsledek který si sám o sobě zaslouží pochvalu. Fakt, že se jedná o parádně natočenou žánrovku jak ze staré školy kde hrdinové sypou jednu hlášku za druhou, stejně jako kosí své nepřátele, je jen velice vítaným bonusem.  


© 2020 Mizerové navždy - Falcon / Sony Pictures
Mizerové navždy jsou vydařená buddy cop komedie, která působí jako by vznikla snad skoro v minulém století. Hlavní hrdinové jsou pořád cool i přes znatelný zub času a nové vedení téhle série přidává dostatečné množství nových nápadů nato, aby se ani třetí dobrodružství policistů z Miami neokoukalo. Pokud vám policejně kriminální komedie už v kinech chyběly, Leden pro vás má jeden částečně opožděný vánoční dárek. Trojka Mizerů se rozhodně vyplatí vidět v kině protože už si ani nepamatuji, kdy naposledy se téměř celý sál tolikrát bavil u záseků ústřední dvojice.  

Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu, v některých momentech bych navíc i tvrdil, že je překonává. Will Smith a Martin Lawrence mají pořád chemii, zub času přidává zajímavý prvek do tohoto koktejlu a nové vedení přináší dostatek nápadů na to, abyste se ty dvě hodiny v kině nenudili. Prvotřídní nálož humoru, trochu temnoty a nášup dobře natočené akce. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka. 


Mizerové navždy
(Bad Boys for Life, Bad Boys 3)
Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2020, 124 min

Režie: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Scénář: Chris Bremner, Peter Craig, Joe Carnahan
Kamera: Robrecht Heyvaert
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton, Paola Nuñez, Kate del Castillo, Nicky Jam, Joe Pantoliano, Theresa Randle, Jacob Scipio, Massi Furlan, DJ Khaled, Happy Anderson, Ivo Nandi, Thomas Brag, Sharon Pfeiffer, Maria Z. Wilson, Athena Akers
Producenti: Jerry Bruckheimer, Will Smith, Doug Belgrad
Střih: Dan Lebental, Peter McNulty
Scénografie: Jon Billington
Kostýmy: Dayna Pink

Nevhodný mládeži do 12 let

Česko V kinech od: 16.01.2020 Falcon
Slovensko V kinech od: 23.01.2020 Itafilm
USA V kinech od: 17.01.2020 Sony Pictures

https://www.imdb.com/title/tt1502397/
https://www.csfd.cz/film/267956-mizerove-navzdy/


Student dvouoborového studia Anglická filologie / Filmová věda, dlouholetý fanoušek filmu, hudby a televize. Více o mně na profilu na CSFD.cz : http://www.csfd.cz/uzivatel/135140-sanchezcz/

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 2,90702 s | počet dotazů: 227 | paměť: 56019 KB. | 23.05.2022 - 14:19:22