Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Jak zničit svět na 100 způsobů

Jak zničit svět na 100 způsobů

aust apo

Pak už je úplně fuk, jestli sled událostí způsobí zemětřesení nebo třeba aztécká kletba. Aby se vám žánr líbil, musíte se od logiky oprostit. A právě proto zde mají nízkorozpočtové filmy šanci; kravina je to pokaždé, jde jenom o budget. Pokud máte levné bijáky rádi, vítám vás u dalšího pokračování tipů na filmový průjem. 

Australská apokalypsa

aust-apo.jpg

Hned první nemám úplně v živé paměti, ale vím, že se mi líbil. Snad proto, že Michael Shanks tu byl opravdu přesvědčivý, snad proto, že konec světa tu byl detailně ukázán v měřítku místním i celosvětovém. Ano, ty efekty byly příšerné, ale nad tím se musíme povznést. Jak jsem říkal na začátku. Pokud to zvládnete, užijete si poměrně napínavý film. 

Hodnocení CSFD: 28%
Moje hodnocení: tato variace na konec světa se mi upřímně líbila 
Profil na CSFD

Stonehenge apokalypsa

stonehenge-apo.jpg

Castiel (Supernatural) a šéfová Atlantidy (Stargate Atlantis) se potkávají v dalším z filmů o konci světa. Ten je nyní rozpoután starověkou stavbou Stonehenge, která vysílá paprsky po celém světě a odpaluje pyramidy jako sopky. Ano, přesně tak. Kravina? Neskutečná. Ale když já se tak bavil. Napětí se navodit povedlo i v takto nízkorozpočtovém filmu. A všechny tyto faktory dohromady mi stačily, aby se mi taková šílenost líbila. Žádné celosvětové katastrofy tu ale nečekejte, málo peněz zapříčinilo jejich prezentaci jen v podobě zpráv, které hlavní hrdinové sledují. Ale sranda to byla. 

Hodnocení CSFD: 25%
Moje hodnocení: film je stejně tupý i zábavný, jako jeho název
Profil na CSFD

Ledová zkáza (Christmas Icetastrophe)

icetastro.jpg

Tuhle šílenost jsem si pustil jenom díky geniální upoutávce na Prima COOL. Lidé tam chodí po ulici, z ničeho nich zmrznou, a do toho hraje Hanka Zagorová. Musíte uznat, že tohle jsem si nemohl nechat ujít. Dostal jsem přesně takový film, jaký jsem očekával: lidé chodili po ulici, z ničeho nic umrzli, a byla to legrace. Jen škoda, že Hanka hrála jen v upoutávce. 

Hodnocení CSFD: 19%
Moje hodnocení: vtipná kravina
Profil na CSFD

Airplane vs Volcano (Sopka - místo přistání)

airplane-volc.jpg

Letí letadlo. Někde nad mořem. Z ničeho nic se zjeví oblak dýmu a pod letadlem vyroste pevnina plná sopek. A pak je tam celý film. (A letadlo pořád letí.) Tento film má úplně vše: drama, pokus o únos, love story, armádu a v neposlední řadě hrozně moc sopek. Fakt moc. Je to něco tak šíleného, že na to prostě neexistují slova. 

Hodnocení CSFD: 10%
Moje hodnocení: Tak tohle bylo mega. Ale úplně nejvíc. 
Profil na CSFD

Po druhém zhlédnutí přemýšlím, že bych tomu zvedl hvězdičky na 4, čistě z principu. Ale zase "tak" dobré to nebylo. I když v době vytváření seznamu měl film 8% a teď už stoupl na 10%. A to je známka kvality!  

Titanic II

tita2.jpg

Titanic má pokračování! Ale už ne od Jamese Camerona, ale od králů filmového béčka, studia Asylum. (To jsou ti, co dělali Žraločí tornáda, pokud nevíte - nebo jste tu poprvé.) Film se ovšem chytře odehrává v noci, aby nebylo poznat, jak špatné ty speciální efekty jsou. A protože v pokračování musí být všeho víc a vše má být intenzivnější, utopí se tu úplně všichni, kromě hlavní hrdinky. A to se počítá! 

Hodnocení CSFD: 9%
Moje hodnocení: aspoň to není tříhodinová nuda, jako jednička
Profil na CSFD

Asteroid vs. Země

Další takový, jehož název hovoří za vše. Mně se ale vcelku líbil. Děj odsejpal jako po másle: vše bylo vždy okamžitě vyřešeno. Žádný mladý génius, kterému nikdo nevěřil, žádná sveřepá admiralita, která odmítala čelit realitě. Žádné zbytečné hádky ani taškařice, prostě okamžitá odpověď na danou situaci. Kdyby šla každá krize zažehnat takto svižně... No jinak je to klasické Asylum. Špatné CGI, podprůměrní herci, borec tam nosí atomovku normálně v náručí... A svět je nakonec zachráněn jedním z  pochybných způsobů, který můžou vymyslet jenom v Asylum. (Spoiler alert: tu atomovku zahodí do sopky, jak jinak.)

"Kde se nacházíme? Netuším, souřadnice jsou blábol."

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: velké plus za všechna katastrofická klišé, která tu nejsou
Profil na CSFD

San Andreas Quake

Takhle má vypadat správný odpadní katastrofák, dámy a pánové. Země se třese od začátku do konce, pořád se něco děje. Není tu ani moc nesouvislé vaty okolo. Tedy v rámci možností. Nicméně všechny běžné "nasírací" prvky tu chybí, a tak film dokáže zabavit.  

Hodnocení CSFD: 11%
Moje hodnocení: průměrně špatné, ale pobaví
Profil na CSFD

A to je tak asi vše, o čem jsem schopný se trochu rozepsat. Katastrofických šíleností jsem viděl mnohem víc, jenže už si nějak nejsem schopný vzpomenout, o čem to sakra bylo. Ale pokud máte nezadržitelnou potřebu zkusit další podobné filmy, mohu vám je aspoň vyjmenovat. Tohle jsou pořád ty lepší. 

Sněhový armageddon a Soudný den vánoční

Oba snímky jsem viděl hned po sobě, navíc tam hrála ta stejná holka, takže mi trochu splývají. No jeden byl v létě, druhý v zimě. V jednom se mrzlo, v druhém řešila jakási kletba. Dal jsem tomu 3 a 2 hvězdičky, takže v rámci možností to zase takový odpad nebyl. 

Hodnocení CSFD: 21% a 19%
Profil na CSFD  /  Profil na CSFD

Proroctví zkázy

Tento klenot si pamatuji jen díky kočce z Firefly / Stargate Atlantis, ale to je vlastně jediné, co mi po filmu v hlavě zůstalo. Ale i tady jsem dal 3*, byť možná trochu zkreslené, kvůli oblíbené tváři. A protože většinu podobných filmů zpravidla o 1* nadhodnocuji, tak objektivně možná 30%. Ale odpad né. To ne. 

Hodnocení CSFD: 22%
Profil na CSFD

Alien Tornado (Ničivé tornádo) 

Jak název napovídá, tohle bude sranda. Podle 2*, co jsem tomu dal, asi trochu byla, ale zase ne moc. I když si troufnu říct, že Alien Tornádo chcete. 

Hodnocení CSFD: 14%
Profil na CSFD

Tornado Terror (Tornádo nad New Yorkem) 

Nakonec jsme se dostali i k zajímavým názvům. K tomuto jsem měl jedinou poznámku: "Lezli tam pod Sochou Svobody nebo co." Takže jestli chcete vidět film, kde lezou pod Sochou Svobody nebo co, a k tomu je tornádový teror, je tohle přesně pro vás. 

Hodnocení CSFD: 14%
Profil na CSFD

A protože k pár filmům, které se ani mně nelíbily, jsem si sepsal pár trefných poznámek, pokračování článku najdete na Mikroblogu. Jsou to ovšem filmy, které nemohu doporučit ani já. 

A to je ze světa katastrof vše, prosím. Tornád a hurikánů tu ale příliš nebylo, vím. Dva výše uvedené jsou jediné, které aspoň trochu vyčnívají v moři hnoje, do kterého je s klidným svědomím mohu zařadit i já. A to už je fakt co říct. Tímto konstatováním bych se rozloučil a popřál vám mír v duši při sledování vtipných hovadin. A nechť nám Stonehenge neodpálí sopku za zadkem. 

  • Posilování prsních svalů11. března 2020 Posilování prsních svalů V posilovnách je vůbec největší procento lidí, kteří se snaží vytvarovat právě prsní svaly. Týká se to zejména mužů, ti se takto cítí mnohem statněji a přirozeněji. Existuje množství […] Posted in Pro muže
  • Tom Bisio: Vnitřní síla6. srpna 2017 Tom Bisio: Vnitřní síla Vojenská strategie je do jisté míry věda o tom, jak utvářet a zvládat krizové situace. Na elementární úrovni krizové situace vznikají jako výsledek širší dynamiky jednání jednotlivců, […] Posted in Recenze knih
  • Jason Bateman (Zootropolis: Město zvířat) režisérem...8. srpna 2020 Jason Bateman (Zootropolis: Město zvířat) režisérem... Jason Bateman (Zootropolis: Město zvířat) režisérem adaptace audioknihy Superworld. Tu produkčně zajistí studio Warner Bros. a scénář k ní napíše Mark Perez (Noční hra, Accepted). […] Posted in Krátké filmové aktuality
  • Osamělý svobodný muž – 2514. března 2019 Osamělý svobodný muž – 25 Posted in Komiks
  • FRIDA - Preview19. května 2003 FRIDA - Preview Strhující životní příběh slavné extravagantní mexické malířky Fridy Kahlo se Salmou Hayek v její možná životní roli. Ve filmu, jehož existenci si krásná herečka vybojovala i jako jeho […] Posted in Filmové premiéry
  • Mladý Andersen - Školní léta slavného cestovatele.9. března 2021 Mladý Andersen - Školní léta slavného cestovatele. Mladý Hans Christian Andersen (Simon Dahl Thaulow) se na internátní škole rychle dostane do konfliktu s přísným a strohým vychovatelem Meislingem (Henning Jensen), který je zároveň i […] Posted in Retro filmové recenze
  • Právem MOJE11. února 2019 Právem MOJE Mladá a ambiciózní právnička Francine Dayová stojí jen kousek od nejvyššího ocenění své kariéry - udělení titulu advokát Jejího Veličenstva. K tomu však potřebuje nějaký velký případ. […] Posted in Recenze knih
  • Warner Bros. odkládá Tomb Raider 2 z 19. 3. 2021 na neurčito29. října 2020 Warner Bros. odkládá Tomb Raider 2 z 19. 3. 2021 na neurčito Warner Bros. odkládá Tomb Raider 2 z 19. 3. 2021 na neurčito Posted in Krátké filmové aktuality
  • Jak poznat teplotu u psa12. července 2019 Jak poznat teplotu u psa Možná už jste slyšeli, že teplotu u svého psa můžete zjistit tím, že zkontrolujete jeho čumák – chladný a vlhký je dobrý, horký a suchý znamená horečku - ale není to tak jednoduché. Jedním […] Posted in Jak...
  • Venom - Recenze - 60%5. října 2018 Venom - Recenze - 60% Jeden z nejoblíbenějších antihrdinů komiksového světa je tu. Venom patří ve světě Marvelu k nejoblíbenějším i přes svůj hrůzostrašný vzhled a chuť baštit lidi. Venom je symbiont z […] Posted in Filmové recenze
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 1,07606 s | počet dotazů: 210 | paměť: 50117 KB. | 11.04.2021 - 23:57:13