Kritiky.cz > Filmy > Filmové recenze > Hubieho Halloween

Hubieho Halloween

Hallow

Dobrosrdečný, ale trochu bázlivý Hubie není v Salemu moc oblíbený. Když se ale na Halloweena začnou dít strašidelné věci, rozhodne se ve svém městečku zjednat pořádek.....

Adam Sandler je v komediálním žánru těžce uchopitelný herec, který si ke většině svých filmů též napsal i scénář a jeho kariéra se dělí na dvě zásadní poloviny- Ty zdařilejší a opravdu funkční komedie (Celá animovaná trilogie Hotel Transylvánie, Klik: Život na dálkové ovládání, 50x a stále poprvé, Trestná lavice nebo Zkus mě rozesmát) a následně ty méně zdařilejší (Jack a Jill, Zohan: Krycí jméno kadeřník nebo Mr. Deeds- Náhodný milionář). Jeho komedie časem začali v kinech vydělat čím dál tím méně, Adam Sandler ale následně podepsal smlouvu s Netflixem a právě pro něj posledních pár let točí exkluzivně komedie jako Šest směšných, Reparát nebo Vražda na jachtě. Dle zhlédnutí jsou poté tyto komedie úspěšné, po kvalitativní stránce jde ale následně o nejslabší komedie v kariéře Adama Sandlera, které mají jenom to štěstí, že nedosahují velké nevkusnosti Jacka a Jill.

Adam Sandler za mnoho let ukázal ve filmech jako Opilí láskou nebo Drahokam to, že mu vážnější role nedělají problém a v obou těchto filmech představil vyložené oscarové výkony (jeho ignorování na posledních Oscarech je vyložený fail Akademie!), Sandler ale nadále zůstává stálící komediálního žánru a na Netflix tak čerstvě dorazila novinka jménem Hubieho Halloween. Režie se ujmul Steven Brill, který už se Sandlerem natočil právě Mr. Deedse či Reparát a natočil třeba též pořád fajn odpočinkovou zábavu jménem Nekecej a pádluj! a společně tentokrát realizovali komedii zasazenou do období svátku Halloweenu jménem Hubieho Halloween. Podařilo se tomuto snímku zlomit prokletí netflixovských Sandlerovek?

Za mně osobně je odpověď 50:50. Hubieho Halloween je rozhodně zábavnější než všechny ostatní Netflix Sandlerovky a navíc vypadá vyloženě filmově. Řemeslnou stránku si tu jednoduše někdo ohlídal a vyloženě jsem míval pocit, že se vracíme k časům kdy Sandler točil alespoň fajn komedie. Sandlerovský styl humoru je ale pořád stejný, což znamená, že polovina vtipů je snesitelná a dokáže reálně pobavit a polovina vtipů je zase až příliš přehnaných, nevtipných a přece jen vyloženě infantilních. Je to tedy v tomhle ohledu Sandlerovka až na půdu, která má ale alespoň zajímavou zápletku, která je následně alespoň funkčně uchopena a udělal se z toho alespoň oukey zábavný odpočinkový film na nudné odpoledne, jejíž sledování neurazí a finální pocity z ní nejsou vyloženě znechucené.

Adam Sandler si pořád jede svůj klasický komediální standard, zde ale předvádí charakter s velmi specifickým akcentem, což alespoň částečně odlišuje většinu ostatních Sandlerových charakterů v jeho komediální kariéře. Je tu též po dlouhé době ve výraznější roli Ray Liotta, pořád famózní Steve Buscemi, velmi fajn Michael Chicklis či báječná June Squibb a třeba také Sandlerovy klasičtí parťáci jako Kevin James či Rob Schneider, přičemž první zmíněný po dlouhé době dostává alespoň snesitelnou a uspokojivou roli. A své cameo si tu viditelně užívá i Ben Stiller.

Ze zasazení do svátku Halloweenu jsou vykřesány velmi zdařilé kostýmy a opravdu platí, že to vypadá celé filmověji než všechny netflixovské Sandlerovky dohromady. Přesto to všechno ale Hubieho Halloween pravděpodobně stačit vidět pouze jednou v životě, protože zas tak výrazný tento film není a především pořád trpí klasickými handicapy Sandlerovek, kterých se tenhle už v podstatě specifický podžánr jen tak asi nezbaví. Kdybych se vám ale pokusil v kostce rychle shrnout celou zápletku a pointu Hubieho Halloweenu tak by jste film pravděpodobně odsoudili jako tu největší možnou blbost..... a to finální Hubieho Halloween rozhodně není. Milé překvapení, kterému se navíc překvapivě skutečně občas daří vyvolat alespoň částečný hororový feeling a dojde i na Monster Mash. Takže opatrný palec nahoru!

Trailer:

Verdikt: 3 z 5


Photo © Scott Yamano / Netflix

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 1,15045 s | počet dotazů: 214 | paměť: 50309 KB. | 11.04.2021 - 23:22:27