Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Festival otrlého diváka 2019 - recenze

Festival otrlého diváka 2019 - recenze

Občan Toxík: Toxický mstitel IV, 2000 (Profil na CSFD)

V pozvánce jsem k Toxíkovi napsal: "Je to opravdu jeden z nejhorších filmů na světě. Anebo nejlepších. Vaše volba." A přesně takový byl. Brutální, nevhodný, nechutný a ještě spoustu dalších přívlastků, které člověk použije sotva jednou za 20 let.

Nechutnosti na vás vyskáčou hned ze začátku, když Plínkový gang obsadí místní školu pro mentálně postižené a naši hrdinové Toxík a Sádloprd se vydají vstříc jejich záchraně... A skoro všichni tam umřou - což je teprve začátek.

Live dabing byl tentokrát spíš průměrný, vadilo mi hlavně špatné nazvučení. Také mi chybělo, že nedabovali všudypřítomné vrčení hlavního hrdiny. Ale zase dabovali prdění. Některé hlášky byly v původním znění lepší, jiné se naopak povedly. (A já si je samozřejmě poznamenal).

"Čuchám, čuchám přejetou bábu!"
"Jsou vaše továrny na čokoládu připraveny na mého Karlíka?" 
"Asi budu rodit! No ty kráso, to bysme měli s tím potratem pohnout!"

Vládci chaosu, 2018 (Profil na CSFD)

Že to bude zlý film, to mi bylo jasné. A teď myslím "zlý" v tom dobrém slova smyslu. Ale že bude Bohemian Rhapsody o black metalu až tak dobrý film, to už bych nečekal. Nejdřív si ale povíme něco málo k příběhu.

Vládci chaosu je autobiografický snímek o průkopnících norského (a světového) black metalu, Mayhem a Burzum. Jsou to právě ti metloši, kteří vypalovali kostely, fotili svého zasebevražděného zpěváka na přebal desky a občas se navzájem zamordovali. Takže asi tak, pohoda.

Čekal jsem černou komedii, dostal jsem výborný thriller. Ono se to vážně povedlo! Zpracování na úrovni, atmosféra byla správně temná, herci zajímaví. Gradování děje bylo patrné od první chvíle až do kulervoucího závěru.

Očekávání humorných prvků sice způsobilo, že jsme se s kolegou mnohdy smáli jako jediní, když celý sál napjatě mlčel;ale to už je holt riziko být se mnou v kině.

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 1,76784 s | počet dotazů: 222 | paměť: 50059 KB. | 12.04.2021 - 22:27:44