Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady
Kritiky.cz > Recenze knih > Recenze komiksů > #DP176: Runaways oslaví sto čísel

#DP176: Runaways oslaví sto čísel

runawaysssss

 Autorem článku je Daniel Palička

Série Runaways byla na komiksový trh poprvé uvedena v roce 2003. Komiks o mladých nezkušených teenagerech se dočkala masivního úspěchu. Není tedy divu, že se v budoucnu dočkala hned několika pokračování. 

Tento netradiční superhrdinský tým byl vytvořen Brianem K. Vaughanem, scénáristou, který se v současnosti proslavil svým autorským počinem Sága vydávaným u vydavatelství Image. Stvořil teenagerovské hrdiny, kteří se od klasických hrdinů marvelovského univerza výrazně lišili.  

Po odchodu Briana K. Vaughana se na sérii vystřídalo hned několik různých tvůrců, přičemž v současnosti ji píše oceňovaná scénáristka Rainbow Rowell. Ta se mimo jiné chopí připravovaného speciálu ku příležitosti 100. čísla samotné série, v němž bychom se měli dočkat hned několika zcela nečekaných, velmi důležitých zvratů, jež mají mít následky na budoucí dění. Kromě ustálených výtvarníků série, Andrého Genoleta a Krise Anky, se také dočkáme hostujícího Adriana Alphony, kreslíře, který spolu s Brianem K. Vaughanem hrdiny z Runaways stvořil.  

Jubilejní sté číslo Runaways dorazí na komiksové pulty 11. srpna letošního roku. Těšíte se? Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 1,75529 s | počet dotazů: 231 | paměť: 55021 KB. | 31.07.2021 - 15:41:12