Hit internetu. CoComelon, seriál, který posunul hranice dětské tvorby, zamířil na Voyo. Jeho písničky patří k těm nejsledovanějším na světě. Děti baví i vzdělává. Oblíbení hrdinové v čele s JJ, jeho rodinou a kamarády promlouvají k nejmenším prostřednictvím říkanek a písniček. Teď poprvé i v českém jazyce. Celý seriál je ale k dispozici i v původním znění v angličtině a pomůže tak dětem s jejími základy.
Čeká vašeho potomka seznámení s novým sourozencem? Pořizujete si domácího mazlíčka anebo se jen chystáte ven do přírody nebo na hřiště? Všemi těmito situacemi může vaše dítě provést CoComelon.
Ve stejnojmenném městečku žije malý JJ, jeho bratr TomTom, sestra YoYo, pes Bingo, Máma a Táta a také spousta dalších kamarádů. Společně se učí spoustu nových věcí, ale i to, jak se chovat v každodenních situacích, objevují svět. V zábavných příbězích s písničkami mohou poznávat písmena a slova, čísla, barvy nebo tvary. Díky jejich opakování se tak děti nejen učí, ale osvojují si i základní sociální vazby nebo hygienické návyky. Právě například Bath song se stala jednou z nejposlouchanějších písní a v seriálu zazní i dětský megahit Baby shark.
Kdo vymyslel CoComelon?
Přestože byla první videa zveřejněna na internetu již v roce 2006 a postupně dosáhla vysoké sledovanosti, dlouho nebylo známo, kdo je jejich autorem. Příběh vzniku úspěšného seriálu byl světu odhalen teprve před několika lety, kdy vyšlo najevo, že CoComelon vznikl z iniciativy kalifornského manželského páru, Jay Jeona, režiséra několika televizních reklam a jeho ženy, ilustrátorky dětských knih, jejíž jméno je stále zahaleno tajemstvím. První animovaná videa se zábavnými říkankami společně vytvořili pro své dva syny, aby je zabavili a naučili abecedu. Reakce jejich dětí jim dodala sebevědomí, aby ve společné tvorbě pokračovali.
Voyo uvádí CoComelon jak v české, tak anglické verzi, díky které se děti mohou už v útlém věku začít seznamovat s angličtinou
RODIČE, PŘED TÍM, NEŽ COCOMELON MALÝM PUSTÍTE, PŘEČTĚTE SI TENTO KOMENTÁŘ!!!
Naprosto nevhodný pořad pro děti. Pokud nevíte, co toto je, je to to, co dnešní generace čtyřletých sleduje. Když dnes vidím tohle, jsem rád, že jsem vyrůstal na Patovi a Matovi, Tom a Jerrym nebo například na víle Amálce. Cocomelon se tváří pouze jako dětský pořad, nicméně je to naprosto příšerná věc. Animaci popíšu jedním slovem: ODPORNÁ. Pokud najdete kdekoliv na internetu podobnou animaci a lidé si ji porovnávají s Cocomelon, už jen z toho si můžete být naprosto jistí, že to nestojí za váš čas. Na YouTube si můžete vyhledat Cocomelon, zjistíte, že ten YouTube kanál má přes 125 milionů odběratelů. Jaké je asi tajemství ukryté za tím úspěchem? Můžu vám s jistotou potvrdit, že to není animací, ale ten pořad doslova „hackuje“ dětem mozek. Je to doslova odpadkový koš tvorby pro děti.
Jaký mám problém s tím, že je to odpadkový koš? Ten, že odpadkový koš má gigantickou sledovanost a skutečné kreslené seriály jako například Tom a Jerry, které vzniky tak, že lidé na nich pracovali s láskou a úsilím a jsou dokonalé pro dětské publikum, nebo například Pat a Mat. Nové díly jsou sice slabší, ale zápletky jsou perfektní pro malé děti. Tomu hnusu, kterým je Cocomelon se nedokáže ŽÁDNÝ dobrý pořad pro děti vyrovnat.
Stejní lidé co stojí za Cocomelon vlastní nespočet dalších kanálů čistě pro děti, jako například Blippi. Tímhle jim ale nedělám reklamu. Vše to je jen na ždímání peněz z hloupých dětí, které na ta videa klikají čistě proto, že na miniatuře vidí legračně vypadající postavičky. Jen z jednoho videa inkasují stovky tisíc korun, takže je absolutně NEPŘÍPUSTNÉ, aby tohle bylo i na Voyo. Ale ještě nejsme ani zdaleka u konce. Vraťme se ke Cocomelon.
Pokud máte například jakýkoli jiný film, při rychlých bojových scénách (například u přestřelek nebo u bitek) je hodně střihů a rychlých pohybů s kamerou, aby scéna byla opravdu akční a divák se vžil do děje, a u normálních scén čistě o mluvení se kamera obvykle hýbe opravdu hodně málo a pomalu, či je naprosto statická. Téměř KAŽDÝ záběr v Cocomelon zahrnuje pohybující se kameru a teď nemyslím, že by se hýbala málo, teď opravdu myslím obrovské pohyby. Chápu, že například v Avengers uprostřed boje se kamera hýbe jako šílená, ale rozhodně je nesmyslné aby se v podobné rychlosti hýbala kamera při „wheels on a bus go round round“ či „twinkle twinkle little star“. Plus jsou to fakt malý děti, a když je vrazíte k videu, kde se kamera a záběry takhle šíleně mění, nemají ani vteřinu na to, aby zpracovaly co vlastně vidí.
Barevná paleta v jednotlivých písních je též oči rvoucí. Na to se prostě nedá dívat.
Teď to nejnutnější. Mám pětiletou sestru a naprosto mohu potvrdit, že to, o čem píšu teď, je pravda. Ale pokud mi nevěříte, potvrdí vám to 95% rodičů, jejichž děti Cocomelon sledují.
Když jim jednou pustíte Cocomelon, čumí na to, jak kdyby byli zhypnotizovaní. Naprosto bez pohybů, jako zkamenělí, sledují Cocomelon a brzy se z nich stanou na tom pořadu závislí. Skutečně. A když jim to vypnete, instantně se z nich stanou stvoření, která budou mít špatnou náladu, budou nepříjemní a jejich mozek bude opět fungovat jen v okamžik, co jim to opět pustíte. Zombifikace dětí je problém, který Cocomelon způsobuje, děti absolutně nevnímají, co se okolo děje, prostě bez duše to sledují. U nás doma to takhle běželo každý den a před půl rokem jsem Cocomelon u nás doma zakázal. Mám takovou radost, že jsem tak učinil a škoda, že jsem tak neučinil dříve.