Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama
Kritiky.cz > Profily osob > Charlize Theronová

Charlize Theronová

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Charlize Theronová (* 7. srp­na 1975 Benoni) je jiho­af­ric­ká hereč­ka, pro­du­cent­ka a model­ka, zná­má role­mi v bio­gra­fic­kém fil­mu Zrůda, za kte­rý obdr­že­la Oscara a Zlatý gló­bus, a z dra­ma­tu Pravidla moštár­ny.

Osobní život

Křestní jmé­no dosta­la po svém otci Charlesovi.

Vyrůstala na far­mě v malém měs­teč­ku Benoni. Malá tlus­tá hol­čič­ka však měla ráda balet, díky němuž již ve 14 letech o ni pro­je­vi­li zájem mode­lin­go­ví agen­ti. Otec byl alko­ho­lik, kte­rý její mat­ku bil. Jednoho dne však paní Theronová man­že­la v sebe­obra­ně zabi­la a teh­dy 15letá Charlize vše vidě­la. Nakonec se pro­ká­za­lo, že její mat­ka jed­na­la v sebe­obra­ně, ale na radu léka­řů ji posla­li stu­do­vat balet do USA. Začala mode­lin­go­vou kari­é­ru v Milánu, ale chtě­la být více než model­ka. Při foce­ní v New Yorku se roz­hod­la, že zde zůsta­ne. Pokračovala dál ve stu­diu bale­tu na Joffrey School.V New Yorku měla dokon­ce stá­lé angaž­má, ale po zra­ně­ní kot­ní­ku bylo po kari­é­ře balet­ky, teh­dy se roz­hod­la pro fil­mo­vou dráhu.

Kariéra

Byla obje­ve­na čirou náho­dou, když ztro­pi­la scé­nu v ban­ce, kde ji nechtě­li pro­pla­tit šek, pro­to­že u nich nemě­la účet. Oslovil ji cas­tingo­vý mana­žer a Charlize ho zau­ja­la nato­lik, že jí svě­řil její prv­ní roli.

Zahrála si ve fil­mech Drsný a drs­něj­ší, Ďáblův advo­kát, Celebrity, Pravidla moštár­ny. Pro svo­ji nej­zná­měj­ší roli ve fil­mu Zrůda, muse­la v roce 2003 při­b­rat 15 kg. Za tuto roli vra­žed­ky­ně také obdr­že­la Oscara.

Nominována byla na Zlatou mali­nu za nej­hor­ší herec­ký výkon ve fil­mu Æon Flux. Její hono­rá­ře se vyšpl­ha­ly na 10 mili­o­nů USD.

Chodila se zpě­vá­kem Stephanem Jenkinsem a poté také s George Clooneym. Do roku 2010 byl jejím part­ne­rem irský herec Stuartem Towsendem. Několik let pla­to­nic­ky milo­va­la Toma Hankse, jenž jí obsa­dil do své­ho režij­ní­ho debu­tu To je náš hit!.

Roku 1999 se také svlék­la pro pán­ský časo­pis Playboy. V roce 2005 obdr­že­la hvězdu na holly­wo­od­ském chod­ní­ku slá­vy.


Detaily o článku Charlize Theronová


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup

Články převzaté z české Wikipedie.

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


|

Stránka načtena za 2,39457 s | počet dotazů: 259 | paměť: 58206 KB. | 11.08.2022 - 13:55:42