Ceny Akademie Oscar 2020 - Výsledky

parasite ver2
Vítězný film - Parazit


Nejlepší film

     1917

                Irčan

                Joker

                Králíček Jojo

                Le Mans ´66

                Malé ženy

     Manželská historie

     Parazit

    Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší režie

                Bong Joon-ho (Parazit)

                Martin Scorsese (Irčan)

                Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu)

     Sam Mendes (1917)

     Todd Phillips (Joker)


Nejlepší herec v hlavní roli

                Adam Driver (Manželská historie)

                Antonio Banderas (Bolest a sláva)

                Joaquin Phoenix (Joker)

                Jonathan Pryce (Dva papežové)

                Leonardo DiCaprio (Tenkrát v Hollywoodu)


Nejlepší herečka v hlavní roli

                Cynthia Erivo (Harriet)

                Charlize Theron (Bombshell)

                Renée Zellweger (Judy)

                Saoirse Ronan (Malé ženy)

                Scarlett Johansson (Manželská historie)


Nejlepší herec ve vedlejší roli

                Al Pacino (Irčan)

                Anthony Hopkins (Dva papežové)

                Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu)

                Joe Pesci (irčan)

                Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)


Nejlepší herečka ve vedlejší roli

                Florence Pugh (Malé ženy)

                Kathy Bates (Richard Jewell)

                Laura Dern (Manželská historie)

                Margot Robbie (Bombshell)

                Scarlett Johansson (Králíček Jojo)


Nejlepší cizojazyčný film

                Bídníci (Francie, režie Ladj Ly)

                Bolest a sláva (Španělsko, režie Pedro Almodóvar)

                Corpus Christi (Polsko, režie Jan Komasa)

                Parazit (Jižní Korea, režie Bong Joon-ho)

                Země medu (Makedonie, režie Tamara Kotevska a Ljubomir Stefanov)


Nejlepší animovaný film

                Hledá se Yetti

                Jak vycvičit draka 3

                Kde je moje tělo?

                Klaus

                Toy Story 4: Příběh hraček


Nejlepší původní scénář

                1917

                Manželská historie

                Na nože

                Parazit

                Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší adaptovaný scénář

                Dva papežové

                Irčan

                Joker

                Králíček Jojo

                Malé ženy


Nejlepší původní hudba

                1917 (Thomas Newman)

                Joker (Hildur Guðnádóttir)

                Malé ženy (Alexandre Desplat)

                Manželská historie (Randy Newman)

                Star Wars: Vzestup Skywalkera (John Williams)


Nejlepší původní píseň

                (I´m Gonna) Love Me Again z filmu Rocketman

                I Can´t Let You Throw Yourself Away z filmu Toy Story 4: Příběh hraček

                I´m Standing With You z filmu Breakthrough

                Into the Unknown z filmu Ledové království 2

                Stand Up z filmu Harriet


Nejlepší kamera

                1917 (Roger Deakins)

                Irčan (Rodrigo Prieto)

                Joker (Lawrence Sher)

                Maják (Jarin Blaschke)

                Tenkrát v Hollywoodu (Robert Richardson)


Nejlepší výprava

                1917

                Irčan

                Králíček Jojo

                Parazit

                Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší střih

                Irčan

                Joker

                Králíček Jojo

                Le Mans ´66

                Parazit


Nejlepší kostýmy

                Irčan

                Joker

                Králíček Jojo

                Malé ženy

                Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší masky

                1917

                Bombshell

                Joker

                Judy

                Maleficent: Královna všeho zlého


Nejlepší krátký animovaný film

                Dcera

                Hair Love

                Kitbull

                Mémorable

                Sestra


Nejlepší krátký film

                A Sister

                Brotherhood

                Nefta Football Club

                Saria

                The Neighbors´ Window


Nejlepší střih zvuku

                1917

                Joker

                Le Mans ´66

                Star Wars: Vzestup Skywalkera

                Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší mix zvuku

                1917

                Ad Astra

                Joker

                Le Mans ´66

                Tenkrát v Hollywoodu


Nejlepší vizuální efekty

                1917

                Avengers: Endgame

                Irčan

                Lví král

                Star Wars: Vzestup Skywalkera


Nejlepší dokument

                Americká fabrika

                Jeskyně

                Pro Samu

                The Edge of Democracy

                Země medu


Nejlepší krátký dokument

                In the Absence

                Learning to Skateboard in a Warzone (If You´re a Girl)

                Life Overtakes Me

                St.Louis Superman

                Wakl Run Cha-Cha





Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


|

Stránka načtena za 0,95132 s | počet dotazů: 212 | paměť: 43002 KB. | 28.11.2020 - 02:34:30