Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Deadpool

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


DEADPOOL, inspirovaný jedním z nejméně tradičních anti-hrdinů marvelovských komiksů, vypráví příběh bývalého člena speciálních jednotek, který se stal žoldákem. Wade Wilson byl podroben nebezpečnému experimentu, který mu sice umožnil rychlé hojení ran, zároveň ho ale znetvořil – stal se z něj Deadpool, jeho alter ego. Vybaven svými novými schopnostmi a temným, pokrouceným smyslem pro humor, Deadpool pronásleduje muže, který ho málem připravil o život.

Filmová hvězda a producent filmu Deadpool, Ryan Reynolds nemá většího fanouška než samotnou legendu společnosti Marvel, Stana Lee, jež ve filmu ztvárnil epizodní roli a zároveň se ujal funkce výkonného producenta. “Žádná postava se nevyrovná Deadpoolovi a Ryan Reynolds ho hraje, jako by se pro tuto roli narodil,” říká Lee. “Stejně jako se Robert Downey, Jr. měl stát Iron Manem, nedokážu si v roli Deadpoola představit nikoho jiného než Ryana.”

Reynolds si osvojil nesčetné množství (a často pokřivených) aspektů této postavy. “V komiksovém světě je Deadpool člověkem z naší doby a má schopnost udělat správnou věc v tu nejhorší chvíli,” vtipkuje. “Tím se pro mě stává zajímavým. Neomezují ho žádné limity.”

Reynolds dlouho bojoval za vznik filmové verze této kultovní komiksové postavy. Jeho zapojení do vývoje filmu pokračovalo i během předprodukce, kdy se často setkával s režisérem snímku Timem Millerem a scénáristy Rhettem Reesem a Paulem Wernickem (Zombieland).

Tim Miller, jehož je Deadpool celovečerním režijním debutem, poznamenává: “Myslím si, že Ryanova osobnost a DNA tuto postavu skutečně naplňují. Byl to hned od začátku vyrovnaný zápas, což je důvod, proč Deadpool Ryana tak přitahoval.”

“Ryan má velký smysl pro humor, je velmi bystrý a tato postava se mu skutečně dostala pod kůži,” říká Reese. “Stal se tak trochu ‘strážcem Deadpoola’. “Kdykoliv jsme se dostali mimo tón nebo jsme psali stylem, který nebyl správný, Ryan řekl ‘To nezní jako Deadpool.’ Věděli jsme, že byl tím nejlepším arbitrem, protože zná a miluje komiksy a Deadpoolovi přizpůsobil svůj hlas i smysl pro humor.”

“Snažili jsme se zůstat co nejvíce věrní původní komiksové postavě,” přidává se Raynolds. “Opravdu jsme se drželi myšlenky, že si je Deadpool vědom, že je anti-hrdinou z komiksu. To nám dalo svobodu odvyprávět tento příběh zcela neortodoxním způsobem. Obsadili jsme tak jako první nový filmový prostor. Tomu se zatím nestalo v žádném jiném komiksovém snímku.”

Deadpool je také známý jako tzv. “upovídaný žoldák” – a ne náhodou. “U mnoha komiksových filmů máte pocit, že byste je mohli sledovat bez zvuku a bez problému byste pochopili děj,” poznamenává Reese. “Chtěli jsme slyšet Deadpoolův hlas a jeho vtipné komentáře, takže jsme se skutečně pustili do psaní dialogu. Toto není jeden z těch filmů, kde hrdina mlčí po dobu 15ti minut. V Deadpoolovi se ostatní postavy nedostanou ke slovu, protože on nezavře pusu.”

Deadpool je v marvelovském světě unikátní postavou. Fabian Nicieza a Rob Liefeld vytvořili Deadpoola, který často zastává neheroické postoje. Cynický protějšek bohorovným hrdinům i padouchům, kteří obývají svět marvelovských komiksů, Deadpool neustále srší vtipem a rozbíjí žánrové bariéry.

Liefeld se připojuje ke Stanovi Lee v jeho obdivu práce filmařů a v jejich úsilí představit tuto postavu na filmovém plátně. “Deadpool je nabitý akčností,” říká Liefeld. “Ryan, Tim Miller, Paul a Rhett vytěžili to nejlepší ze světa komiksů za poslední desetiletí a přišli s filmem, který to všechno dává dohromady. Tak vznikl Deadpool, který nastavil vyšší laťku svému žánru!”

Režisér Miller přišel s filmovou adaptací Deadpoola, jež je jedinečná svým “roztříštěným” dějem, který střídá různé časové roviny. Tím se film stává naprosto nepředvídatelný, ale přitom je srozumitelný i těm, kteří se nikdy předtím nesetkali s žoldákem s proříznutou pusou.

Pochopitelnost této postavy je částečně definována jeho pokrouceným smyslem pro humor. “To vás opravdu vtáhne do děje,” poznamenává Reynolds. “Deadpool má optimistický pohled na život, i když je v jeho případě život na nic. Mám tím na mysli jeho znetvoření. Nemůže najít lásku a je dost šílený.”

                        I sám režisér snímku disponuje jistými deadpoolovskými rysy. “V Timovi najdete trochu jízlivosti, jako má i Wade Wilson,” říká Reynolds. “Tak nějak mluví, hýbe se a jedná jako on. Myslím si, že mu to pomohlo tuto postavu lépe pochopit. Opravdu ví, jak vybalancovat bláznivou akčnost a humor s dojemností, protože v jistých ohledech, Wade Wilson je tragická postava.”

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Deadpool

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Deadpool – PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI7. února 2016 Deadpool – PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI Ve skutečnosti Millerovo filmové vyprávění vyvolává soucit se všemi protagonisty. Nejvíce ze všeho tomu tak je v případě dojemného milostného vztahu mezi Wadem a Vanessou Carlysle, kteří se do sebe zamilují pro své nedostatky. Vanessa […] Posted in Speciály
 • Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY7. února 2016 Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY Slavný básník kdysi napsal “…ty nejsilnější osobnosti jsou cejchované jizvami” - což jistě platí o Deadpoolovi, jehož znetvořený obličej se stal výsledkem hrůzného experimentu, který podstoupil. Stejně tak platí poznámka jeho kamaráda […] Posted in Speciály
 • Deadpool – JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM7. února 2016 Deadpool – JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM Realizace netradičních superhrdinských kousků, vytvořila během natáčení nečekanou atmosféru. Stan Lee dodává: “Když vidíte Tima Millera a Ryana Reynoldse, jak společně pracují, jste svědkem jejich souhry. Dívají se na film stejným […] Posted in Speciály
 • Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU”7. února 2016 Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU” Deadpoolovy souboje, vášnivé milostné scény mezi Wadem a Vanessou a Deadpoolova non-stop barvitá verbální stylistika - to vše přispívá k filmovému hodnocení R-rating (film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). […] Posted in Speciály
 • Deadpool – screeny z traileru5. srpna 2015 Deadpool – screeny z traileru Posted in Články
 • Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence9. února 2016 Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence .    „Je to jako když dva smrdutý vágusové souloží ve svých vlastních chcankách.“ Pokud vámi právě projela vlna odporu, přestaňte číst, zavřete tuto záložku a předstírejte, že o žádném Deadpoolovi nevíte. A už vůbec na něj nechoďte. Vy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Velká šestka na Blu-ray21. června 2015 Velká šestka na Blu-ray Když byly v loni v kinech animované filmy, tak jsem chtěl jít i na Velkou šestku. Bohužel jsem se to nestihl. A tak jsem si tento velkofilm pustil na své televizi. Očekával jsem film, který by zdůvodnil tak velké HALLO, které se událo […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Iron Man 3 – ZAJÍMAVOSTI O FILMU2. dubna 2013 Iron Man 3 – ZAJÍMAVOSTI O FILMU - Snímek Iron Man 3 společnosti Marvel je natočen na motivy comicsu Stana Leeho, Dona Hecka, Larryho Liebera a Jacka Kirbyho. Iron Man se poprvé objevil ve 39. čísle série Tales of Suspense v březnu 1963. Ve filmu se společně objevují […] Posted in Speciály
 • Špión – O PRODUKCI25. května 2015 Špión – O PRODUKCI Jude Law běží o život 25 stop pod zemí. Je první den natáčení a herci i štáb se shromáždili v labyrintu vápencových jeskyní, které se táhnou asi 37 km pod pivovarem v Budě v Maďarsku. Judova postava, Bradley Fine, se pokouší uniknout […] Posted in Speciály
 • Ryan Reynolds5. srpna 2015 Ryan Reynolds Ryan Rodney Reynolds (* 23. října 1976, Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada) je kanadský herec nejvíce proslulý díky svým komediálním rolím ve filmech Sexy párty, Hele kámo, kdo tu vaří?, Určitě, možná, Miluji tě k sežrání, Návrh nebo […] Posted in Profily osob

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.