Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Deadpool – PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Ve skutečnosti Millerovo filmové vyprávění vyvolává soucit se všemi protagonisty. Nejvíce ze všeho tomu tak je v případě dojemného milostného vztahu mezi Wadem a Vanessou Carlysle, kteří se do sebe zamilují pro své nedostatky. Vanessa měla těžké dětství a nyní žije život plný lítosti. Když se s ní Wade poprvé setká, živí se jako prostitutka. Vydají se společně na transformační cestu ve snaze stát se lepšími lidmi.

“Chtěli jsme, aby Vanessa stála nohama na zemi a nebyla jen slečinkou v nouzi. A když se dostane do opravdových problémů, udělá všechno pro to, aby se z této složité situace dostala,” poznamenává Reynolds. “Morena Baccarinová ztělesnila Vanessu.”

“Vanessa se neuvěřitelně liší od ostatních postav, jaké jsem v minulosti hrála, protože je skvělou kombinací inteligentní, sexy, chladné a tvrdé ženy,” říká Baccarinová. “Dokáže se přátelit s klukama, ale přitom je velmi ženská. Zároveň je bojovnicí. Je neuvěřitelně osvěžující vidět ve filmu o superhrdinech silnou ženskou postavu, která je stejně silná jako chlap, má co říct a má odvahu.”

Deadpoolovým úhlavním nepřítelem je Ajax v podání Eda Skreina (Kurýr: Restart). Ajax je architektem Deadpoolovy transformace. “Provozuje dílnu WeaponX a je to sadistický mizera,” poznamenává Miller. Ajax nachází zvláštní potěšení v mučení Wadea během jeho proměny v Deadpoola.

Ajax – jehož křestní jméno je Francis, podstoupil stejný program jako Wade. Mezi jeho nabuzené schopnosti nyní patří zvýšená obratnost a síla, stejně jako odolnost vůči bolesti, kterou necítí, a vůči lidským emocím. Ajax necítí empatii nebo sympatie a nemá žádné výčitky, když někoho mučí.

Ajaxova přisluhovačka se jmenuje Angel Dust, impozantní kráska, která je neuvěřitelně fyzicky zdatná. Dělá práci, které se Ajax vyhýbá – a miluje každou minutu.

“Superschopnosti Angel Dust jí umožňují využít svého adrenalinu a vygenerovat super sílu,” poznamenává Gina Carano, bývalá šampionka ve smíšených bojových uměních. “Je trochu jako divoký kůň na uzdě, který se nedá udržet a Ajax má v rukou otěže a Angel Dust ho nabádá “Jsem připravená. Pusť mě na to.”

Mezi nepřáteli a Deadpoolovými mutantními “spojenci” – NTW (Negasonic Teenage Warhead) a obrem známým jako Colossus se někdy nachází tenká linie. NTW disponuje jadernou hlavicí a má nejúžasnější jméno pro superhrdinku – NTW. V mnoha ohledech je to typicky vzpurná dospívající dívka. Je příliš “cool” na to, aby chodila do školy. Je odměřená a sarkastická.

Colossus, výtvor počítačové animace, dokáže změnit svou kůži v ocel a do Deadpoola si odskočil z jiných X-menovských dobrodružství. Dále tu také zastává roli mentora mladé NTW.

Ve filmu se představí zábavná a výstřední dynamika mezi Deadpoolem a tímto obrem. “Když jsem se dočetl, že Colossus je vlastně jakýmsi hlídacím psem Deadpoola a tím vážným parťákem ve dvojici, který vyvažuje Deadpoolovy šaškárny, málem jsem spadl z gauče,” vzpomíná Liefeld. “Je to geniální! Posouvá to Colossuse na místo, kde ještě nikdy předtím nebyl.”

Film upouští od svých zběsilých, akčních sekvencí s postavami s nadlidskými schopnostmi, aby představil Deadpoola i trochu jinak – jak si vyměňuje vtipné hlášky se svým kamarádem, barmanem Weaselem, v podání herce/komika T. J. Millera (Silicon Valley). Navzdory svému mottu “vždy se starej jen sám o sebe,” Weasel je Wadeovým důvěryhodným přítelem. Weasel provozuje Domov sestry Markéty pro vzpurné dívky, tajné zařízení, kde se mohou žoldáci zpít do bezvědomí. Také je znalým obchodníkem se zbraněmi, on totiž miluje peníze a zbraně.

Miller ocenil unikátní prvky filmu. “Deadpool není nic menšího než největší příběh všech dob – se zbraněmi a s meči,” žertuje. “Deadpool si dobře uvědomuje své kvality. Ví, že je součástí komiksu, a že se nachází ve filmu. Dokonce promluví i k divákům. Někdy je k divákům zlý, ale oni si to zaslouží! Líbí se mi o něm přemýšlet jako o regenerujícím se zvrhlíkovi.“

Deadpool si čas od času dá pohov v klidu domova spolu se svou spolubydlící – Slepou Al, nevidomou důchodkyní, kterou Deadpool našel přes inzerát. Zpěvačka/herečka Leslie Uggamsová se ujala této role. “Al je nezávislá, drzá, sarkastická a neoblomná,” říká Uggamsová.

Tvoří neobvyklý pár spolubydlících, ale nakonec se z nich stanou přátelé. Je to pro oba výhodný vztah. “Wade vydělá peníze a Al se stará o dům, více či méně,” poznamenává Uggamsová. “Vzhledem k tomu, že je slepá a nevidí jeho znetvoření, Al Deadpoolovi nabízí bezprostřední kamarádství a on ji zase nesoudí pro její náročnost.

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Deadpool

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY7. února 2016 Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY Slavný básník kdysi napsal “…ty nejsilnější osobnosti jsou cejchované jizvami” - což jistě platí o Deadpoolovi, jehož znetvořený obličej se stal výsledkem hrůzného experimentu, který podstoupil. Stejně tak platí poznámka jeho kamaráda […] Posted in Speciály
 • Deadpool – JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM7. února 2016 Deadpool – JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM Realizace netradičních superhrdinských kousků, vytvořila během natáčení nečekanou atmosféru. Stan Lee dodává: “Když vidíte Tima Millera a Ryana Reynoldse, jak společně pracují, jste svědkem jejich souhry. Dívají se na film stejným […] Posted in Speciály
 • Deadpool7. února 2016 Deadpool DEADPOOL, inspirovaný jedním z nejméně tradičních anti-hrdinů marvelovských komiksů, vypráví příběh bývalého člena speciálních jednotek, který se stal žoldákem. Wade Wilson byl podroben nebezpečnému experimentu, který mu sice umožnil […] Posted in Speciály
 • Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU”7. února 2016 Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU” Deadpoolovy souboje, vášnivé milostné scény mezi Wadem a Vanessou a Deadpoolova non-stop barvitá verbální stylistika - to vše přispívá k filmovému hodnocení R-rating (film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). […] Posted in Speciály
 • Deadpool – screeny z traileru5. srpna 2015 Deadpool – screeny z traileru Posted in Články
 • Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence9. února 2016 Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence .    „Je to jako když dva smrdutý vágusové souloží ve svých vlastních chcankách.“ Pokud vámi právě projela vlna odporu, přestaňte číst, zavřete tuto záložku a předstírejte, že o žádném Deadpoolovi nevíte. A už vůbec na něj nechoďte. Vy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Velká šestka na Blu-ray21. června 2015 Velká šestka na Blu-ray Když byly v loni v kinech animované filmy, tak jsem chtěl jít i na Velkou šestku. Bohužel jsem se to nestihl. A tak jsem si tento velkofilm pustil na své televizi. Očekával jsem film, který by zdůvodnil tak velké HALLO, které se událo […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Ryan Reynolds5. srpna 2015 Ryan Reynolds Ryan Rodney Reynolds (* 23. října 1976, Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada) je kanadský herec nejvíce proslulý díky svým komediálním rolím ve filmech Sexy párty, Hele kámo, kdo tu vaří?, Určitě, možná, Miluji tě k sežrání, Návrh nebo […] Posted in Profily osob
 • Špión – O PRODUKCI25. května 2015 Špión – O PRODUKCI Jude Law běží o život 25 stop pod zemí. Je první den natáčení a herci i štáb se shromáždili v labyrintu vápencových jeskyní, které se táhnou asi 37 km pod pivovarem v Budě v Maďarsku. Judova postava, Bradley Fine, se pokouší uniknout […] Posted in Speciály
 • Špión25. května 2015 Špión Susan Cooperová (Melissa McCarthy) je nenápadná kancelářská analytička CIA a opomíjená hrdinka, která stojí za nejnebezpečnějšími misemi CIA. Když ji ale její partner (Jude Law) nedobrovolně opustí a další top agent (Jason Statham) je v […] Posted in Speciály

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.