Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Deadpool – JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Realizace netradičních superhrdinských kousků, vytvořila během natáčení nečekanou atmosféru. Stan Lee dodává: “Když vidíte Tima Millera a Ryana Reynoldse, jak společně pracují, jste svědkem jejich souhry. Dívají se na film stejným způsobem. Jako by spolu hráli hru a každý z nich dělá svou práci velkolepě. Když jsme točili mou scénu, ani jsem si neuvědomoval, že pracujeme. Když bylo po všem, zeptal jsem se ‘Kdy začneme?’ a Tim odpověděl ‘Už máš dotočeno.’ Pod jeho vedením se to vše zdá být tak snadné.”

            Tento druh hravosti se mísil s fyzickou náročností, kterou vyžadovaly akrobatické akční scény filmu. “Deadpool byl vždycky více mrštný a čilý než ostatní postavy z marvelovského světa,” říká Liefeld. “Bez rozmyslu může skočit do jedoucího auta a pak zlikvidovat armádu tvrdých chlápků a přitom ještě zavtipkovat.”

            Wade prošel výcvikem žoldáka a jeho nově nabitá síla mutanta mu umožní, aby své tělo regeneroval. “S tím se nedá soupeřit,” říká vedoucí kaskadérů Philip Silvera. “Zároveň to je netradiční, taktický přístup k souboji. Deadpoolova bojová strategie nedává na první pohled moc smysl, ale nakonec si uvědomíte, že jeho metodika funguje!”

            Jeden z největších boxerských velikánů všech dob inspiroval některé z našich přístupů k boji. Rob Alonzo, koordinátor kaskadérské akce říká: “Když jsme s Ryanem trénovali, použili jsme boxerské pohyby Muhammada Aliho. Ali byl znám tím, že v průběhu zápasu neustále mluvil. Když jsme sledovali Aliho rané souboje se Sonny Listonem, Joe Frazierem a Georgem Foremanem, zjistili jsme, že Ali byl jak nebezpečný, tak i bezstarostný. Tělesnost, kterou Ryan vnáší do Deadpoola je hravá a komediální, ale zároveň jsem s ním stál v ringu a řeknu vám, že se do toho při úderu dokáže pěkně opřít.”

            VFX Supervisor Jonathan Rothbart se přidá: “Deadpoolovy pohyby jsou dynamické. Je to superhrdina a tak jsme chtěli, aby byl něčím víc než jen člověkem, ale také působil při akci realisticky. Natočili jsme úžasné věci přímo na place a trochu jsme to upravili v postprodukci, aby byla akce nabuzená. Co se týče akčnosti ve filmu, utrhli jsme se ze řetězu, což se mi na tom líbí.”

V jedné památné rozehrávce se Deadpool ohání svými japonskými meči v souboji s Ajaxem, který je vyzbrojen dvěma nebezpečnými sekyrkami. “V případě japonských mečů jsme vytvořili jakýsi hybridní bojový styl,” vysvětluje Silvera. “Není to tradiční japonský boj s meči, je to spíše kombinace taktického myšlení, japonského a čínského boje a údery z Kali [filipínské bojové umění] – vždy jsme chtěli mít jistotu, že Deadpool útočí na vitální body soupeře.”

Dalším klíčovým soubojem mutantů je střet Colossuse s Angel Dust. Je to opravdu souboj titánů, i když jeden z bojovníků byl z velké části vytvořen o několik měsíců později v CG. V komiksech X-Men je Colossus přes sedm stop vysoký a masivně silný, “Takže jsem toužil po té obrovské, nadlidské kvalitě a jediný způsob, jak toho dosáhnout, bylo CG,” přiznává Miller.

Gina Carano si v roli Angel Dust užila souboj se CG postavou. “Nikdy předtím jsem se CG postavou nebojovala. Většina herců, se kterými jsem se kdy ve filmu střetla v bojové akci, byla o trochu vyšší než já,” říká. “Všechny mé pohyby v této scéně museli být velké a silné, aby diváci uvěřili, že Angel Dust má tolik síly, aby zvládla ohrozit i Colossuse.”

            Z technického hlediska Colossus představoval jedinečnou výzvu, ale i příležitost. “Jeho povrch je zcela reflexní, takže jsme použili 3-D kamerový systém, abychom zachytili všechnu akci, která se kolem něj děje,” vysvětluje Rothbart. “Pak jsme to aplikovali zpět na něj jako odraz. Je to velice zábavná podívaná, protože máme hodně záběrů, kde kolem něj Deadpool pobíhá a dělá všemožné bláznivé věci. Nechtěli jsme ukázat pouze Ryanův výkon před kamerou, ale také jeho odraz na Colossusově těle.”

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Deadpool

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Deadpool – PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI7. února 2016 Deadpool – PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI Ve skutečnosti Millerovo filmové vyprávění vyvolává soucit se všemi protagonisty. Nejvíce ze všeho tomu tak je v případě dojemného milostného vztahu mezi Wadem a Vanessou Carlysle, kteří se do sebe zamilují pro své nedostatky. Vanessa […] Posted in Speciály
 • Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU”7. února 2016 Deadpool – “… NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU” Deadpoolovy souboje, vášnivé milostné scény mezi Wadem a Vanessou a Deadpoolova non-stop barvitá verbální stylistika - to vše přispívá k filmovému hodnocení R-rating (film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). […] Posted in Speciály
 • Deadpool7. února 2016 Deadpool DEADPOOL, inspirovaný jedním z nejméně tradičních anti-hrdinů marvelovských komiksů, vypráví příběh bývalého člena speciálních jednotek, který se stal žoldákem. Wade Wilson byl podroben nebezpečnému experimentu, který mu sice umožnil […] Posted in Speciály
 • Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY7. února 2016 Deadpool – ZA VŠE MOHOU JIZVY Slavný básník kdysi napsal “…ty nejsilnější osobnosti jsou cejchované jizvami” - což jistě platí o Deadpoolovi, jehož znetvořený obličej se stal výsledkem hrůzného experimentu, který podstoupil. Stejně tak platí poznámka jeho kamaráda […] Posted in Speciály
 • Deadpool – screeny z traileru5. srpna 2015 Deadpool – screeny z traileru Posted in Články
 • Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence9. února 2016 Deadpool – pansexuální antihrdina drtící veškeré konvence .    „Je to jako když dva smrdutý vágusové souloží ve svých vlastních chcankách.“ Pokud vámi právě projela vlna odporu, přestaňte číst, zavřete tuto záložku a předstírejte, že o žádném Deadpoolovi nevíte. A už vůbec na něj nechoďte. Vy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Velká šestka na Blu-ray21. června 2015 Velká šestka na Blu-ray Když byly v loni v kinech animované filmy, tak jsem chtěl jít i na Velkou šestku. Bohužel jsem se to nestihl. A tak jsem si tento velkofilm pustil na své televizi. Očekával jsem film, který by zdůvodnil tak velké HALLO, které se událo […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • JAK VYCVIČIT DRAKA 2 – LÁSKYPLNÝ DRAK10. června 2014 JAK VYCVIČIT DRAKA 2 – LÁSKYPLNÝ DRAK  Čím to je, že se dračí příběh dotkl srdcí tolika lidí? Producentka Bonnie Arnoldová naznačuje, že za tím je univerzální přitažlivost vztahu Škyťáka a Bezzubky. „Je to poprvé, co jsem pracovala na filmu, jehož obliba neustále roste,“ […] Posted in Články
 • Špión – O PRODUKCI25. května 2015 Špión – O PRODUKCI Jude Law běží o život 25 stop pod zemí. Je první den natáčení a herci i štáb se shromáždili v labyrintu vápencových jeskyní, které se táhnou asi 37 km pod pivovarem v Budě v Maďarsku. Judova postava, Bradley Fine, se pokouší uniknout […] Posted in Speciály
 • 11. července 2003 Hulk Tak tady máme další Marvelovský počin. Hulk!!!! Jedna zelená příšerka, která se zjevuje pouze když je naštvaná a v klidovém stavu je z ní pohledný metr osmdesát dlouhý sympatický mladík, který je milován a zamilován do jedné nádherné […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.