Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

David Novotný – dřevorubec

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


V pohádce Řachanda hrajete dřevorubce, mohl byste nám ho trochu přiblížit?

 Jmenuje se Drvoštěp a podle mě je tam proto, aby otestoval účinek bylinek seslaných na něho Paní lesa a puky. Pracuje a kácí na cizím, ale to si neměl dovolit. Paní lesa ho potrestá tak, že z něho udělá nešikovného. Řekl bych, že je to taková komická postava.

 Jak se vám hrála ta nešikovnost?

 To je vždycky příjemné. Záporné postavy a nemehla jsou docela vděčné role. Bylo to docela náročné, někdy až na hranici kaskadérských kousků. Narazil jsem hlavou do stromu, visel za sekeru… Všechno jsem ale dělal sám a doufám, že to nakonec bude i vtipné a bude se na to dát koukat.

 Na natáčení jste se oháněl sekerou, štípal jste dřevo… Co vy a tyto práce?

Teď už dlouho nic, ale štípání dřeva jsem zbožňoval, když jsme měli s rodiči chalupu v Novém Oldřichově. Miloval jsem ho jako uklidňující činnost. Podobně jako skládání uhlí, když bylo dobře připravené. Házet ho z plechů lopatou do okýnka. Stačilo, když mě kdokoliv naštval, a šel jsem buď štípat dřevo, nebo házet uhlí do sklepa. To mě bavilo. Bylo to náročné fyzicky a monotónní, uklidňující. Dnes už jsem na to moc pohodlný. (smích)

 Na place jste se potkal s dryádami a puky, jak se s nimi hrálo?

 Jsou to strašně laskaví lidi. Já je obdivuju, protože trvá několik hodin, než je nalíčí, a to je pro mě hrozná představa. Vypadá to ale hrozně pěkně, což je pochvala do maskérny.

Byl jste rád za nabídku zahrát si v pohádce? Hrál jste vůbec někdy v pohádce?

Už jsem hrál ve dvou pohádkách, ale ty byly studiové. A protože mám čtyři děti, tak při natáčení myslím na ně. Aby je to nějak potěšilo, pobavilo… Těším se, až to uvidí, a jsem zvědavý, co mi k tomu řeknou. (smích)

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Řachanda

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.