Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | Hrajeme.stream | X-Box-hry | Simca's web

David Novotný – dřevorubec


V pohád­ce Řachanda hra­je­te dře­vo­rub­ce, mohl bys­te nám ho tro­chu při­blí­žit?

 Jmenuje se Drvoštěp a pod­le mě je tam pro­to, aby otes­to­val úči­nek byli­nek sesla­ných na něho Paní lesa a puky. Pracuje a kácí na cizím, ale to si neměl dovo­lit. Paní lesa ho potrestá tak, že z něho udě­lá neši­kov­né­ho. Řekl bych, že je to tako­vá komic­ká posta­va.

 Jak se vám hrá­la ta neši­kov­nost?

 To je vždyc­ky pří­jem­né. Záporné posta­vy a nemehla jsou doce­la vděč­né role. Bylo to doce­la nároč­né, někdy až na hra­ni­ci kaska­dér­ských kous­ků. Narazil jsem hla­vou do stro­mu, visel za seke­ru… Všechno jsem ale dělal sám a dou­fám, že to nako­nec bude i vtip­né a bude se na to dát kou­kat.

 Na natá­če­ní jste se ohá­něl seke­rou, ští­pal jste dře­vo… Co vy a tyto prá­ce?

Teď už dlou­ho nic, ale ští­pá­ní dře­va jsem zbož­ňo­val, když jsme měli s rodi­či cha­lu­pu v Novém Oldřichově. Miloval jsem ho jako uklid­ňu­jí­cí čin­nost. Podobně jako sklá­dá­ní uhlí, když bylo dobře při­pra­ve­né. Házet ho z plechů lopa­tou do okýn­ka. Stačilo, když mě kdo­ko­liv naštval, a šel jsem buď ští­pat dře­vo, nebo házet uhlí do skle­pa. To mě bavi­lo. Bylo to nároč­né fyzic­ky a mono­tón­ní, uklid­ňu­jí­cí. Dnes už jsem na to moc poho­dl­ný. (smí­ch)

 Na pla­ce jste se potkal s dry­á­da­mi a puky, jak se s nimi hrá­lo?

 Jsou to straš­ně las­ka­ví lidi. Já je obdi­vu­ju, pro­to­že trvá něko­lik hodin, než je nalí­čí, a to je pro mě hroz­ná před­sta­va. Vypadá to ale hroz­ně pěk­ně, což je pochva­la do mas­kér­ny.

Byl jste rád za nabíd­ku zahrát si v pohád­ce? Hrál jste vůbec někdy v pohád­ce?

Už jsem hrál ve dvou pohád­kách, ale ty byly stu­di­o­vé. A pro­to­že mám čty­ři děti, tak při natá­če­ní mys­lím na ně. Aby je to nějak potě­ši­lo, poba­vi­lo… Těším se, až to uvi­dí, a jsem zvě­da­vý, co mi k tomu řek­nou. (smí­ch)

Tiskové materiály

Tiskové infor­ma­ce. Většinou od dis­tri­bu­to­rů, ale občas i z tele­vi­zí a fes­ti­va­lů.


Části seriálu: Řachanda

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Doktor Proktor a prdící prášek – audiokniha – recenze – 100 %28. března 2017 Doktor Proktor a prdící prášek – audiokniha – recenze – 100 % Kdo někdy četl pohádky od norské spisovatelské hvězdy Jo Nesbø, tak zcela jistě ví, že série o doktoru Proktorovi je skvělá knižně, tudíž se dalo předpokládat, že i první díl, načtený do podoby audioknihy bude to samé – a tak se také […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka – 70%30. března 2012 Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka – 70% Po toužení fanoušků jednoho z nejlepšího seriálů poslední doby na TV Nova Okresního přeboru se rozhodl režisér natočit i celovečerní film. Napadl ho dobrý nápad v tom, že nejdůležitějším prvkem, který bude ve filmu, bude postava, která je […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Čtvrtá hvězda29. listopadu 2013 Čtvrtá hvězda Na novinářské projekci dne 28.11.2013 byl novinářům představen nový  seriál České televize,  který uvidí diváci počátkem roku 2014 na kanálu ČT1. Na co se mohou diváci těšit? Děj se odehrává v pražském Hotelu Meteor  kdesi  […] Posted in Filmové premiéry
 • Bohéma se na obrazovkách ČT1 objeví 15.ledna 201721. prosince 2016 Bohéma se na obrazovkách ČT1 objeví 15.ledna 2017 Dnes představili tvůrci nový šestidílný seriál věnovaný osudům českých filmových legend a barrandovského studia. Podle scénáře Terezy Brdečkové natočil režisér Robert Sedláček příběhy hereckých legend, které se představí  v pracovním […] Posted in Filmové premiéry
 • Lichožrouti – charakteristiky hlavních postaviček2. listopadu 2016 Lichožrouti – charakteristiky hlavních postaviček Ahoj, já jsem Hihlík a jsem Lichožrout. Víte, kdo jsou to Lichožrouti? Ne? Tak schválně. Určitě se vám občas ze šuplíku ztrácejí ponožky! A víte proč? Protože my Lichožrouti se vašima ponožkama živíme. Ale vždycky vám sníme jen jednu! Tu […] Posted in Profily postav
 • Díra u Hanušovic – 60 %22. července 2014 Díra u Hanušovic – 60 % Stejně jako si nikdo nemůže vybrat své rodiče, tak si ani Jaruna (Lenka Krobotová)  s Marunou (Tatiana Vilhelmová)  nevybraly svou věčně nabručenou mámu a chalupu na vesnici, kam se dnes už nikdo nestěhuje dobrovolně. Mládí je v tahu a […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Lída Baarová – Recenze – 40%22. ledna 2016 Lída Baarová – Recenze – 40% Životopis o herečce Lídě Baarové režiséra Filipa Renče netřeba zdlouhavě představovat, protože má pomalu větší marketingovou propagaci než poslední Bond a je troufale nazýván nejočekávanějším filmem roku, takže mu nemohl uniknout nikdo, […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Díra u Hanušovic – Tisková konference21. července 2014 Díra u Hanušovic – Tisková konference Ve středu 16.7.2014 se uskutečnila tisková konference s tvůrci nového českého filmu Díra u Hanušovic. Režisér Miroslav Krobot a Lubomír Smékal( profesí psycholog)  napsali scénář, který je žánrově těžko  zařaditelný. Co se může jednomu […] Posted in Články
 • Hořící keř (206 min) – 80%27. ledna 2014 Hořící keř (206 min) – 80% Snímek Hořící keř je film, který můžou diváci shlédnout ve dvou verzích: buď jako samostatný film (206 minut) nebo jako třídílnou TV minisérii (240 minut). Na Václavském náměstí před Národním muzeem si 16.ledna 1969 přinese kanistry […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Hořící keř (2013)12. března 2013 Hořící keř (2013) Polská režisérka Agnieszka Hollandová má k Praze jistě vřelý vztah, přibližně v době o které pojednává minisérie Hořící keř studovala na pražské FAMU, což v člověku jistě určité zážitky zanechá. Z filmů od Hollandové mě velmi zaujala […] Posted in TV Recenze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


X
Přidejte si Kritiky.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.