Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bolek Polívka – Theofil

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Vaše postava se jme­nuje Theofil, kdo to je?

 Theofil je vysla­nec. Je to potvora. Myslí jen na sebe. Nemyslí vůbec na blaho krá­lov­ství a okolí. Je to hloupý sebestředný sobec, který hrabe pod sebe, jako tolik podob­ných.

Jak se vám hrála záporná postava?

 Nepovažuji ho za zápor­nou postavu, ale za ohav­nou postavu. A ohavné postavy se hrají krásně a s odpo­rem.

Když jste si pře­četl scé­nář Řachandy, co vás na něm zau­jalo?

 Že je vtipně napsaný. Ale místy je i dojemný. Navíc tam hraje můj syn Vladimír a zúčast­nit se tako­vého díla je mi radostí. A paní reži­sérka je taky výborná, tak proč ne.

Vy vlastně hra­jete poprvé se synem Vladimírem. Jak se vám spolu hraje?

My už jsme si se synem toli­krát hráli… Na vojáky a na všechno možné. Před kame­rou jsme se potkali v Manéži, ale při podobné práci je to poprvé. My se tam o sebe jen tak otřeme, nemáme tam nic, co bychom měli výrazně spo­leč­ného, ale i za to málo jsem rád.

 Jak se vám líbily masky dryád, puků, hej­kala, trolla…?

Ty jsou opravdu skvělé! Viděl jsem jed­noho z nich, jak ze sebe po celo­den­ním čekání olu­po­val to pohád­kové stvo­ření. Byl celo­na­lí­čený a olu­po­val to z bři­cha a hrudi s leh­kým sté­ná­ním, pro­tože byl chlu­patý, a když na chlu­pa­tého něco nale­píte, tak to jde dolů i s chlu­pama. A ještě mu bylo vyna­dáno s leh­kým ukra­jin­ským pří­zvu­kem, že toto je práce odbor­níků, tedy mas­kérů, a ne jeho.

Když si vzpo­me­nete na natá­čení Řachandy, co se vám vybaví jako první?

Jak jsem lítal v noční košili po ztem­ně­lém noč­ním hradu Kost. Byl prů­van, byla zima a chy­til jsem tam zánět močo­vých cest. Pořád jsem musel cho­dit čurat. Takže jsem točil a točil, čural a čural a mezi­tím i cikal. (smích)

Tiskové materiály

Tiskové infor­mace. Většinou od dis­tri­bu­torů, ale občas i z tele­vizí a fes­ti­valů.


Části seriálu: Řachanda

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Dědictví aneb Opakovanývtipnenívtipem18. února 2014 Dědictví aneb Opakovanývtipnenívtipem Herec Bolek Polívka přišel o možnost vybudovat hotel s wellness centrem, o farmu v Olšanech a u řady obdivovatelů i o morální kredit. Proto jediná otázka, kterou jsem si kladl před zhlédnutím „dvojky Dědictví“ zněla, přišel i o smysl pro […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Signál – další český film, o kterém divák neví, co si o něm má myslet (40%)21. února 2012 Signál – další český film, o kterém divák neví, co si o něm má myslet (40%) Čekám na komedii a ona z plátna nepřichází a tak čekám dál… marně. Ve volné parafrázi na ústřední stejnojmennou píseň skupiny Nightwork k novému filmu teprve čtyřiadvacetiletého režiséra Tomáše Řehořka Signál, shrnuji svá očekávání a […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Tři bratři – 68 %14. srpna 2014 Tři bratři – 68 % Kdysi dávno žili na statku otec, matka a jejich tři synové: nejstarší Jan, prostřední Pepa a nejmladší Matěj. Jako malí kluci si rádi hráli a dělali různé skopičiny, ale postupně vyrostli a stali se z nich mladí muži. Stále ale měli rádi […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Dědictví aneb Kurva se neříká – 35 %17. března 2014 Dědictví aneb Kurva se neříká – 35 % Multimilionář v letech, Bohuš Stejskal (Boleslav Polívka), vypravil své milované Vlastičce (Dagmar Havlová) pěkný pohřeb. Na venkovském hřbitůvku zazpívá tklivé písně sbor krojovaných žen a sousedé z Olšan se tváří patřičně smutně. Dorazí […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Případy 1. oddělení10. prosince 2013 Případy 1. oddělení Od ledna 2014 se mohou diváci těšit na Případy 1.oddělení Na dnešní tiskové konferenci představil ředitel Programu ČT Milan Fridrich spolu se scénáristy, režiséry a herci nový čtrnáctidílný detektivní seriál České televize, který bude […] Posted in Filmové premiéry
 • Kovář z Podlesí – 40 %3. května 2013 Kovář z Podlesí – 40 % Vesnička Podlesí je plná malebných dřevěných domečků, kde hospodaří převážně ženské, ale hlavní slovo tady mají muži. Je jich sice jen pár, ale rozumí takřka všemu. Jen s jedním si nějak nemohou pomoci. Do Podlesí zalétá drak a pochutnává […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Domácí péče – 75%23. července 2015 Domácí péče – 75% Domácí péče je filmem o lidské tragédii, kde je v přiměřené míře použit i humor, tak aby nenarušoval celkový dojem z příběhu. Příběh se točí kolem obětavé zdravotní sestry (Alena Mihulová), která se věnuje ostatním do té míry, že zapomíná […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • V pondělí 17. září bylo zahájeno natáčení nového filmu Revival režisérky Alice Nellis.  19. září 2012 V pondělí 17. září bylo zahájeno natáčení nového filmu Revival režisérky Alice Nellis. Alice Nellis k tuto komedii realizuje podle vlastního scénáře a v hlavních rolích uvidíme Bolka Polívku, Miroslava Krobota, Karla Heřmánka, Mariána Geišberga a Vojtu Dyka. V ženských rolích jim budou sekundovat Zuzana Bydžovská, Jenovéfa […] Posted in Články
 • Andělé všedního dne – O FILMU25. září 2014 Andělé všedního dne – O FILMU Film Alice Nellis podle scénáře a stejnojmenné předlohy Michala Viewegha Andělé všedního dne. Sledujeme originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři […] Posted in Filmové premiéry
 • ULOVIT MILIARDÁŘE Celý Film HD19. listopadu 2015 ULOVIT MILIARDÁŘE Celý Film HD Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmana je navlečena vykonstruovaná rasistická reportáž. Veřejné mínění se obrátí proti němu, […] Posted in Filmy online

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.