Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bolek Polívka – Theofil

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Vaše postava se jmenuje Theofil, kdo to je?

 Theofil je vyslanec. Je to potvora. Myslí jen na sebe. Nemyslí vůbec na blaho království a okolí. Je to hloupý sebestředný sobec, který hrabe pod sebe, jako tolik podobných.

Jak se vám hrála záporná postava?

 Nepovažuji ho za zápornou postavu, ale za ohavnou postavu. A ohavné postavy se hrají krásně a s odporem.

Když jste si přečetl scénář Řachandy, co vás na něm zaujalo?

 Že je vtipně napsaný. Ale místy je i dojemný. Navíc tam hraje můj syn Vladimír a zúčastnit se takového díla je mi radostí. A paní režisérka je taky výborná, tak proč ne.

Vy vlastně hrajete poprvé se synem Vladimírem. Jak se vám spolu hraje?

My už jsme si se synem tolikrát hráli… Na vojáky a na všechno možné. Před kamerou jsme se potkali v Manéži, ale při podobné práci je to poprvé. My se tam o sebe jen tak otřeme, nemáme tam nic, co bychom měli výrazně společného, ale i za to málo jsem rád.

 Jak se vám líbily masky dryád, puků, hejkala, trolla…?

Ty jsou opravdu skvělé! Viděl jsem jednoho z nich, jak ze sebe po celodenním čekání olupoval to pohádkové stvoření. Byl celonalíčený a olupoval to z břicha a hrudi s lehkým sténáním, protože byl chlupatý, a když na chlupatého něco nalepíte, tak to jde dolů i s chlupama. A ještě mu bylo vynadáno s lehkým ukrajinským přízvukem, že toto je práce odborníků, tedy maskérů, a ne jeho.

Když si vzpomenete na natáčení Řachandy, co se vám vybaví jako první?

Jak jsem lítal v noční košili po ztemnělém nočním hradu Kost. Byl průvan, byla zima a chytil jsem tam zánět močových cest. Pořád jsem musel chodit čurat. Takže jsem točil a točil, čural a čural a mezitím i cikal. (smích)

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Řachanda

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Dědictví aneb Opakovanývtipnenívtipem18. února 2014 Dědictví aneb Opakovanývtipnenívtipem Herec Bolek Polívka přišel o možnost vybudovat hotel s wellness centrem, o farmu v Olšanech a u řady obdivovatelů i o morální kredit. Proto jediná otázka, kterou jsem si kladl před zhlédnutím „dvojky Dědictví“ zněla, přišel i o smysl pro […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Signál – další český film, o kterém divák neví, co si o něm má myslet (40%)21. února 2012 Signál – další český film, o kterém divák neví, co si o něm má myslet (40%) Čekám na komedii a ona z plátna nepřichází a tak čekám dál… marně. Ve volné parafrázi na ústřední stejnojmennou píseň skupiny Nightwork k novému filmu teprve čtyřiadvacetiletého režiséra Tomáše Řehořka Signál, shrnuji svá očekávání a […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Tři bratři – 68 %14. srpna 2014 Tři bratři – 68 % Kdysi dávno žili na statku otec, matka a jejich tři synové: nejstarší Jan, prostřední Pepa a nejmladší Matěj. Jako malí kluci si rádi hráli a dělali různé skopičiny, ale postupně vyrostli a stali se z nich mladí muži. Stále ale měli rádi […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Dědictví aneb Kurva se neříká – 35 %17. března 2014 Dědictví aneb Kurva se neříká – 35 % Multimilionář v letech, Bohuš Stejskal (Boleslav Polívka), vypravil své milované Vlastičce (Dagmar Havlová) pěkný pohřeb. Na venkovském hřbitůvku zazpívá tklivé písně sbor krojovaných žen a sousedé z Olšan se tváří patřičně smutně. Dorazí […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Případy 1. oddělení10. prosince 2013 Případy 1. oddělení Od ledna 2014 se mohou diváci těšit na Případy 1.oddělení Na dnešní tiskové konferenci představil ředitel Programu ČT Milan Fridrich spolu se scénáristy, režiséry a herci nový čtrnáctidílný detektivní seriál České televize, který bude […] Posted in Filmové premiéry
 • Kovář z Podlesí – 40 %3. května 2013 Kovář z Podlesí – 40 % Vesnička Podlesí je plná malebných dřevěných domečků, kde hospodaří převážně ženské, ale hlavní slovo tady mají muži. Je jich sice jen pár, ale rozumí takřka všemu. Jen s jedním si nějak nemohou pomoci. Do Podlesí zalétá drak a pochutnává […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Domácí péče – 75%23. července 2015 Domácí péče – 75% Domácí péče je filmem o lidské tragédii, kde je v přiměřené míře použit i humor, tak aby nenarušoval celkový dojem z příběhu. Příběh se točí kolem obětavé zdravotní sestry (Alena Mihulová), která se věnuje ostatním do té míry, že zapomíná […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • V pondělí 17. září bylo zahájeno natáčení nového filmu Revival režisérky Alice Nellis.  19. září 2012 V pondělí 17. září bylo zahájeno natáčení nového filmu Revival režisérky Alice Nellis. Alice Nellis k tuto komedii realizuje podle vlastního scénáře a v hlavních rolích uvidíme Bolka Polívku, Miroslava Krobota, Karla Heřmánka, Mariána Geišberga a Vojtu Dyka. V ženských rolích jim budou sekundovat Zuzana Bydžovská, Jenovéfa […] Posted in Články
 • Andělé všedního dne – O FILMU25. září 2014 Andělé všedního dne – O FILMU Film Alice Nellis podle scénáře a stejnojmenné předlohy Michala Viewegha Andělé všedního dne. Sledujeme originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři […] Posted in Filmové premiéry
 • ULOVIT MILIARDÁŘE Celý Film HD19. listopadu 2015 ULOVIT MILIARDÁŘE Celý Film HD Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmana je navlečena vykonstruovaná rasistická reportáž. Veřejné mínění se obrátí proti němu, […] Posted in Filmy online

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.