Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zuzana Pospíšilová: Hravá angličtina v křížovkách

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Hracích kní­žek s ang­lič­ti­nou, češ­ti­nou, ba i mate­ma­ti­kou mi pro­šlo rukama už něko­lik, ale tato roz­hodně děti zau­jala dokonce tak, že jsme téměř u konce s luš­tě­ním. Je totiž neu­vě­ři­telně jed­no­du­chá.  Najdete v ní více než 100 malých kří­žo­vek a osmismě­rek, které nej­sou ničím jiným, než hra­ním si s ang­lic­kými slo­víčky.

V jed­no­du­chosti je krása

Pochválit tu musím dvě věci. Asi bylo  hes­lem „V jed­no­du­chosti je krása“, pro­tože tento pra­covní sešit má dvě hlavní výhody.

 1. Obsahuje málo slo­ví­ček, neza­hl­cuje. Je tu maxi­málně deset, dva­cet slo­ví­ček z růz­ných témat. Ovoce, zele­nina, Dopravní pro­středky, V ZOO,  Domácí zví­řata, Rodina, Tělo, Nábytek, Škola, Čísla, Oblečení a Barvy… Prostě to, co dítě snadno apli­kuje do jakých­ko­liv škol­ních osnov.
 2. Křížovky a osmisměrky jsou roz­sa­hově malé, dítě je tedy má cel­kem rychle hotové a vět­ši­nou správně. Je to moti­vu­jící, netráví čas u zdlou­ha­vých cvi­čení a neláme si hlavu s něčím, co ještě nemá osvo­jeno.

A kdyby náho­dou, na konci knihy je vše vyře­šené. Ale jed­no­du­chost a cel­kově velmi vyda­řený spád této knihy zajistí, že si děti nová slo­víčka osvojí tak nějak mimo­cho­dem. A o to jde.

Přidaná hod­nota? Ilustrace jsou hravé a dají se vyma­lo­vá­vat!

Mladší dítě při­šlo s tím, že ty čer­no­bílé ilu­strace uvnitř pra­cov­ního sešitu lze přece pěkně vyma­lo­vat pas­tel­kami! Skvělé! Samozřejmě! A tím se tato kní­žečka stává doslova mul­ti­funkční, pro­tože když jí starší dítě celou vyplní, poslouží ještě jako pěkná oma­lo­vánka.

Obrázky Drahomíra Trsťana jsou hravé a dětem se líbí. Mají švih, vyza­řuje z nich pohyb a akce. Jakoby se posta­vičky v násle­du­jící vte­řině měli pohnout, mrk­nout nebo na vás zamá­vat. A to je k takové učební pomůcce veliká výhoda…

Vydalo nakla­da­tel­ství Grada, 2016, www.grada.cz

Renata Petříčková

Knižní milov­nice, která knihy ráda čte, upra­vuje k doko­na­losti, ba i píše. Redaktorka časo­pi­sová, webová i knižní, copy­wri­terka i spi­so­va­telka. Vše pěkné ve svém životě pře­dá­vám dál....

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • František Kvíz: Houbařův sen13. března 2016 František Kvíz: Houbařův sen Budete s vílou sbírat fialkový pyl, poslouchat vozy potulných cikánů, ucítíte pach vlků tak zblízka, až se vám budou ježit chlupy na zádech, nadýcháte na ruce zmrzlým obrům a já nevím, třeba ochutnáte ovčí sýr. Tyto pohádky doslova […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Ruské byliny A1/A2: Jana Hrčková19. září 2016 Ruské byliny A1/A2: Jana Hrčková Jak nejlépe se naučit cizí jazyk a ideálně i zábavnou formou? Tuto otázku si klade snad každý, kdo se k tomuto kroku chystá. Jednu z možností nabízí četba knih v originále. Asi si hned řeknete, že na to musíte být pokročilí, abyste byli […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Hledá se Dory – 80%27. června 2016 Hledá se Dory – 80% "Hledá se Dory." "Počkat, kdo?" "Dory!" "Tak jo, my vám ji pomůžeme najít." "Tak jo, a koho vlastně hledáme?".  Tak by se dal zjednodušeně popsat dlouho očekávaný animák Hledá se Dory, který vzniknul díky spolupráci Disney a Pixaru, pod […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Josef Schrötter: Ozdravení těla i ducha20. března 2016 Josef Schrötter: Ozdravení těla i ducha Potraviny, speciální potraviny, energie. Tři malé obrázky, které v symbolech výborně ukazují to, co najdete v knize. Autor patří  mezi přední české psychotroniky, léčitele a jeho zkušenosti čítají několik desítek let. Navíc v této knize, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kiršův Milionový email7. prosince 2015 Kiršův Milionový email O Davidu Kiršovi jsem se možná už někdy zmiňoval. Ačkoli mám o jeho osobě stále některé pochybnosti, jeho knížka Milionový email mne mile překvapila. Je fakt, že si mohl odpustit to ,,razítko“ na obálce s informací, že kniha je ověřena […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Veronica Rothová: Rezistence24. března 2016 Veronica Rothová: Rezistence Rezistence je druhý díl trilogie Divergence od úspěšné spisovatelky Veronicy Roth. Když jsem dočetla Divergenci, byla jsem ráda, že jsem hned po ruce měla Rezistenci, protože konec byl otevřený a já jsem se samozřejmě co nejdříve chtěla […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Příručka pro šikovné holky19. listopadu 2015 Příručka pro šikovné holky Pamatujete si tu dětskou radost z vlastoručně vyrobené věci, z chvíle, kdy se nápad proměnil v něco, co jste si mohli obléct, někoho tím podarovat nebo to použít k nějaké rošťárně? O radost z tvoření jsou dnešní děti tak trochu ochuzené, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kabelka plná sladkých překvapení31. ledna 2016 Kabelka plná sladkých překvapení Představte si, že jste přišli do obchodu s oblečením. Vše vyberete, bud jdete po paměti, anebo se tak dlouho přehrabujete, než narazíte na na tu správnou věc. A těsně před odchodem Vám padne na poslední chvíli do oka kabelka. Na první […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kočičí omalovánky – Yulia Mamonová3. dubna 2016 Kočičí omalovánky – Yulia Mamonová Mňauu, s tímto typickým zvukem vpadnou kočky do vašich životů a převrátí ho naruby, což potěší především příznivce těchto kočkovitých šelem. Po moudrých sovách s vševědoucíma očima přicházejí na řadu veselé, hravé, přítulné, hrdé a […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí24. března 2016 Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí „Počkej, až půjdeš do školy!“ Máte doma předškoláka a tato věta zní (většinou jako výhrůžka) u vás doma dost často? A chudák dítko neví, jestli se na ten „nový život“ těšit nebo spíš bát?  Jisté je, že ho čeká hodně novinek – noví […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.