Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zuzana Pospíšilová: Hravá angličtina v křížovkách

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Hracích knížek s angličtinou, češtinou, ba i matematikou mi prošlo rukama už několik, ale tato rozhodně děti zaujala dokonce tak, že jsme téměř u konce s luštěním. Je totiž neuvěřitelně jednoduchá.  Najdete v ní více než 100 malých křížovek a osmisměrek, které nejsou ničím jiným, než hraním si s anglickými slovíčky.

V jednoduchosti je krása

Pochválit tu musím dvě věci. Asi bylo  heslem „V jednoduchosti je krása“, protože tento pracovní sešit má dvě hlavní výhody.

 1. Obsahuje málo slovíček, nezahlcuje. Je tu maximálně deset, dvacet slovíček z různých témat. Ovoce, zelenina, Dopravní prostředky, V ZOO,  Domácí zvířata, Rodina, Tělo, Nábytek, Škola, Čísla, Oblečení a Barvy… Prostě to, co dítě snadno aplikuje do jakýchkoliv školních osnov.
 2. Křížovky a osmisměrky jsou rozsahově malé, dítě je tedy má celkem rychle hotové a většinou správně. Je to motivující, netráví čas u zdlouhavých cvičení a neláme si hlavu s něčím, co ještě nemá osvojeno.

A kdyby náhodou, na konci knihy je vše vyřešené. Ale jednoduchost a celkově velmi vydařený spád této knihy zajistí, že si děti nová slovíčka osvojí tak nějak mimochodem. A o to jde.

Přidaná hodnota? Ilustrace jsou hravé a dají se vymalovávat!

Mladší dítě přišlo s tím, že ty černobílé ilustrace uvnitř pracovního sešitu lze přece pěkně vymalovat pastelkami! Skvělé! Samozřejmě! A tím se tato knížečka stává doslova multifunkční, protože když jí starší dítě celou vyplní, poslouží ještě jako pěkná omalovánka.

Obrázky Drahomíra Trsťana jsou hravé a dětem se líbí. Mají švih, vyzařuje z nich pohyb a akce. Jakoby se postavičky v následující vteřině měli pohnout, mrknout nebo na vás zamávat. A to je k takové učební pomůcce veliká výhoda…

Vydalo nakladatelství Grada, 2016, www.grada.cz

Renata Petříčková

Knižní milovnice, která knihy ráda čte, upravuje k dokonalosti, ba i píše. Redaktorka časopisová, webová i knižní, copywriterka i spisovatelka. Vše pěkné ve svém životě předávám dál....

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • František Kvíz: Houbařův sen13. března 2016 František Kvíz: Houbařův sen Budete s vílou sbírat fialkový pyl, poslouchat vozy potulných cikánů, ucítíte pach vlků tak zblízka, až se vám budou ježit chlupy na zádech, nadýcháte na ruce zmrzlým obrům a já nevím, třeba ochutnáte ovčí sýr. Tyto pohádky doslova […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Hledá se Dory – 80%27. června 2016 Hledá se Dory – 80% "Hledá se Dory." "Počkat, kdo?" "Dory!" "Tak jo, my vám ji pomůžeme najít." "Tak jo, a koho vlastně hledáme?".  Tak by se dal zjednodušeně popsat dlouho očekávaný animák Hledá se Dory, který vzniknul díky spolupráci Disney a Pixaru, pod […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Josef Schrötter: Ozdravení těla i ducha20. března 2016 Josef Schrötter: Ozdravení těla i ducha Potraviny, speciální potraviny, energie. Tři malé obrázky, které v symbolech výborně ukazují to, co najdete v knize. Autor patří  mezi přední české psychotroniky, léčitele a jeho zkušenosti čítají několik desítek let. Navíc v této knize, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kiršův Milionový email7. prosince 2015 Kiršův Milionový email O Davidu Kiršovi jsem se možná už někdy zmiňoval. Ačkoli mám o jeho osobě stále některé pochybnosti, jeho knížka Milionový email mne mile překvapila. Je fakt, že si mohl odpustit to ,,razítko“ na obálce s informací, že kniha je ověřena […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Veronica Rothová: Rezistence24. března 2016 Veronica Rothová: Rezistence Rezistence je druhý díl trilogie Divergence od úspěšné spisovatelky Veronicy Roth. Když jsem dočetla Divergenci, byla jsem ráda, že jsem hned po ruce měla Rezistenci, protože konec byl otevřený a já jsem se samozřejmě co nejdříve chtěla […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Příručka pro šikovné holky19. listopadu 2015 Příručka pro šikovné holky Pamatujete si tu dětskou radost z vlastoručně vyrobené věci, z chvíle, kdy se nápad proměnil v něco, co jste si mohli obléct, někoho tím podarovat nebo to použít k nějaké rošťárně? O radost z tvoření jsou dnešní děti tak trochu ochuzené, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kabelka plná sladkých překvapení31. ledna 2016 Kabelka plná sladkých překvapení Představte si, že jste přišli do obchodu s oblečením. Vše vyberete, bud jdete po paměti, anebo se tak dlouho přehrabujete, než narazíte na na tu správnou věc. A těsně před odchodem Vám padne na poslední chvíli do oka kabelka. Na první […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kočičí omalovánky – Yulia Mamonová3. dubna 2016 Kočičí omalovánky – Yulia Mamonová Mňauu, s tímto typickým zvukem vpadnou kočky do vašich životů a převrátí ho naruby, což potěší především příznivce těchto kočkovitých šelem. Po moudrých sovách s vševědoucíma očima přicházejí na řadu veselé, hravé, přítulné, hrdé a […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí24. března 2016 Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí „Počkej, až půjdeš do školy!“ Máte doma předškoláka a tato věta zní (většinou jako výhrůžka) u vás doma dost často? A chudák dítko neví, jestli se na ten „nový život“ těšit nebo spíš bát?  Jisté je, že ho čeká hodně novinek – noví […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Robert Čapek: Moderní didaktika21. října 2015 Robert Čapek: Moderní didaktika Proč neučím, byť mě práce s dětmi baví, mám potřebné vzdělání, zakončené zkouškami na státní vysoké škole, oplývám kreativním myšlením, energií a chutí dát českému školství ze sebe to nejlepší? Je to prosté – tvrdě jsem narazila na […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.