Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Veronica Monet: Vědomá prostitutka

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


 

Vedoma_prostitutka_obalka_webÚžasná kniha, která se vulgárně jen může tvářit. Opravdu se jí nebojte a otevřete jí. Rozvinete se jako poupě a při dočítání posledních stránek jsem se už usmívala. Snad i osvobozena od pout sexuality buď spoutávané do nemorálna nebo ponižované. Ano, autorka je sice profesionální společnice, ale své zkušenosti vložila do velmi logického a poutavého čtení, které nepohoršuje. Ale naopak, bez okolků odhaluje praktiky i myšlenkové pochody těch, za kterými se muži vrací, protože prostě nemohou odolat. Ona totiž tělem i duší žije erotičnem. Magickým a hmatatelným.

A taková by občas chtěla být každá žena, ne?

Ne, autorka opravdu není coura, ačkoliv se s tímto termínem ve své praxi setkávala často. Poslední strany své knihy věnuje (nejen ženským) obětem sexuálního násilí a jsou to nesmírně citlivá slova s mnoha tipy a dobrými radami, jak k těmto lidem přistupovat, aniž byste jim působili ještě větší bolest. I ona tím vším prošla…

„Dříve, než jsem se stala společnicí, jsem nebyla schopná si sexu užívat tolik, jak si ho užívám teď. Dokonce i sexuální život s mým přítelem byl přinejlepším slabý, a to kvůli různým věcem, které jsem si musela nejdříve vyřešit. Když se náhodou objevil za mnou, zatímco jsem myla nádobí, hrozně jsem se vylekala, rozzlobila jsem se a dostala strach. Když se o mě otřel nohou, zatímco jsme spali v jedné posteli, naskočila mi husí kůže. Věděla jsem, že mu mohu věřit. Věděla jsem, že mne přitahuje. Tak v čem byl problém?

… Abych se uzdravila, musela jsem také projít určitou etapou sexuální abstinence. Absence sexu mi umožnila se spojit se svým středem a cítit se i o samotě celistvá. Jako oběť sexuálního zneužití v dětství jsem se musela nejprve zažít v asexuální podobě, než jsem byla opět schopná se spojit se svou sexualitou. Byla jsem okradena o nevinné dětství, a tak jsem se rozhodla, že si ho vezmu zpět. Stala jsem se sama sobě dobrým rodičem a poskytla si lásku a uznání, které jsem si zasloužila jako malá holčička.  Některé věci, jako že jsem si třeba koupila panenku Barbie nebo autíčko Tonku, vám mohou připadat hloupé, ale byly součástí mé cesty k zahojení vnitřního dítěte. Díky léčení, které jsem v období abstinence zažila, uznávám abstinenci nejen jako platnou sexuální volbu, ale také jako důležitou zastávku na cestě k sexuální celistvosti.“

Autorka se často dělí o své nejintimnější osobní záležitosti a to jak fyzické, tak i duševní. Můžete ji na první pohled odsoudit, ale tím, jak vás nechá nahlédnout do hloubky své duše a životních zkušeností, budete jí fascinováni. Budete jí obdivovat, budete si jí vážit. Prošla v tomto tématu cestou, při které musela bojovat hlavně sama se sebou a najít tu nejschůdnější cestu, včetně hledání v historii prostituce a musela dojít i ke starým bohyním, ve kterých našla posvátnou sexualitu. Procházela vývoje, stejně jako její inzeráty nabízející nejprve sex, a poté až k léčitelským zážitkům.  V této knize se podělí o to, jak si poradit s orgasmem, s orálním sexem, s análním sexem, s G body jak u ženy, tak u muže, tak i s tím, jak vůbec žena působí SEXY, jak svádět, jak natáčet svůj vlastní erotický film a vůbec – jak si hrát se sexualitou, která je nám nabízena.

To jsou ty praktické záležitosti. Přesto však dokázala do tohoto textu vložit srdce, intimitu a odhalování fatální slabiny všech mužů – tady zjistíte, co je ta jiskra, která nutila muže platit jí obrovské částky za noc… kupovali jí dárky a těšili se z její přítomnosti. Možná, co my víme…

… možná je toto návod na vztah

Veronica Monet se po čtrnácti letech rozhodla skončit svoji kariéru profesionální společnice. Přestože se jí podařilo vypracovat se na úplnou špičku v tomto oboru a muži jí běžně platili 15 tisíc dolarů za noc, cítila, že přišel čas na změnu. Jak sama říká, důvody byly tři: konflikty se zákonem (a to přestože ze svých příjmů platila daně), nechtěla už pracovat nahá (chtěla přinášet svým klientům radost, aniž se jich musela dotýkat na intimních partiích)) a nakonec věřila své intuici, že napíše a vydá knihu. Od dětství snila o tom, že bude spisovatelkou a věděla, že v 45 letech vydá první knihu. Proto ve 44 letech skončila s prací a přestěhovala se do chatky v horách a napsala knihu, kterou držíte v rukou. Kromě psaní se Veronica Monet věnuje poradenství v oblasti sexuality, vztahovému poradenství a metodám zvládání hněvu. Zároveň provozuje webové stránky, kde nabízí informace a pomocnou ruku těm, kdo se chtějí zbavit nadvlády studu a vykročit směrem k opravdovému já.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Knižní milovnice, která knihy ráda čte, upravuje k dokonalosti, ba i píše. Redaktorka časopisová, webová i knižní, copywriterka i spisovatelka. Vše pěkné ve svém životě předávám dál....

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Osmisměrky pro seniory – recepty ze zahrádky24. března 2016 Osmisměrky pro seniory – recepty ze zahrádky Nakladatelství Fragment vydává další z řady Osmisměrek pro seniory. Po Nepečených dortech a zákuscích, Otázkách a odpovědích pro zahrádkáře a Nejznámějších filmových místech má nová publikace podtitul Recepty ze zahrádky. Takže chtě […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Veronica Rothová: Divergence21. března 2016 Veronica Rothová: Divergence Divergence je prvním dílem ze stejnojmenné dystopické trilogie. Jsme v budoucnosti, ve zničeném Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí – Odevzdanost, Neohroženost, Mírumilovnost, Upřímnost a Sečtělost. Ve věku 16ti let se […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Veronica Rothová: Rezistence24. března 2016 Veronica Rothová: Rezistence Rezistence je druhý díl trilogie Divergence od úspěšné spisovatelky Veronicy Roth. Když jsem dočetla Divergenci, byla jsem ráda, že jsem hned po ruce měla Rezistenci, protože konec byl otevřený a já jsem se samozřejmě co nejdříve chtěla […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Zdroj4. ledna 2016 Zdroj „Není v povaze člověka – ani žádné jiné bytosti – začínat tím, že se dobrovolně vzdá, že si plivne do tváře a zatratí život; na to je třeba procesu mravní zkázy, jenž je u každého jedince jiný. Někteří se vzdávají pod dotekem prvního […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Kabelka plná sladkých překvapení31. ledna 2016 Kabelka plná sladkých překvapení Představte si, že jste přišli do obchodu s oblečením. Vše vyberete, bud jdete po paměti, anebo se tak dlouho přehrabujete, než narazíte na na tu správnou věc. A těsně před odchodem Vám padne na poslední chvíli do oka kabelka. Na první […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • 6. prosince 2015 Emanuela, Antipanna aneb Překročení evropského konceptu sexuality „Venuše zná tisíc způsobů, jak skotačit, ale nejjednodušší a nejméně namáhavý je, když leží v předklonu na pravém boku.“ Předmluva tohoto podnětného svazku začíná slovy „Je to kniha, kterou neseženete.“ Ano, před lety to celkem platilo, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Soví omalovánky26. března 2016 Soví omalovánky   Hůůů, hůůů, už se sem slétají ze všech koutů … Kdo? No přeci sovy! Malé, velké, vážné, veselé, které sledují svět svýma velkýma očima, kterým nic podstatného neunikne. Sovy, které jsou považovány za symbol moudrosti a vědění. […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí24. března 2016 Michaela Fišarová: A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí „Počkej, až půjdeš do školy!“ Máte doma předškoláka a tato věta zní (většinou jako výhrůžka) u vás doma dost často? A chudák dítko neví, jestli se na ten „nový život“ těšit nebo spíš bát?  Jisté je, že ho čeká hodně novinek – noví […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Příručka pro šikovné holky19. listopadu 2015 Příručka pro šikovné holky Pamatujete si tu dětskou radost z vlastoručně vyrobené věci, z chvíle, kdy se nápad proměnil v něco, co jste si mohli obléct, někoho tím podarovat nebo to použít k nějaké rošťárně? O radost z tvoření jsou dnešní děti tak trochu ochuzené, […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)
 • Bytosti z bájí a legend: Anita Ganeriová29. března 2016 Bytosti z bájí a legend: Anita Ganeriová Různé bytosti, které často naháněly hrůzu, už když se vyslovilo jejich jméno či naopak ty hodné, které měly lidi chránit, jsou součástí života člověka snad odjakživa. Různá smyšlená vyprávění o přírodních jevech, vzniku světa či bozích […] Posted in Recenze knih (audio… komiksy…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.