Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Josef Schrötter: Ozdravení těla i ducha

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Potraviny, speciální potraviny, energie. Tři malé obrázky, které v symbolech výborně ukazují to, co najdete v knize. Autor patří  mezi přední české psychotroniky, léčitele a jeho zkušenosti čítají několik desítek let. Navíc v této knize, ke které přistupuje až s encyklopedickou přesností, skvěle do ní zasadil veškeré obecně známé informace, v přínosné míře přidal svoje zkušenosti a všechno je to roztříděno tak přesně a přehledně, že jen sáhnete, nalistujete a vidíte.

Mnoho informací, které ne všude najdete

Jednou z věcí, která mne velmi zaujala, je třeba i drobná informace u každé doporučované bylinky nebo potraviny. Vhodnost pro jednotlivé krevní skupiny. To mě třeba vůbec nenapadlo a ještě jsem se s tím nikde nesetkala. Samozřejmě existuje stravování podle krevních skupin, které tu Josef Schrötter také zmiňuje. Dozvíte se tu třeba, že vzácná skupina AB je prý náchylnější k rakovině žaludku. Jejich trávení je citlivější a vůbec by třeba neměli jíst maso.

Potěší recepty na voňavé medové čaje, kapky, likéry, ba i na ovoce v alkoholu – tohle sahání do kapsáře našich babiček a jejich léčitelského umění prostě miluju v každé knize a tady to dvojnásob potěší.

Jinak je to totiž publikace pojatá ryze mužsky. Žádné zbytečné vytáčky a omáčky, jdeme rovnou k věci. Informace jsou jasné, stručné, přesto však čtivé, sympatické a optimistické. Co chvíli jsem měla chuť jeho recepty vyzkoušet, vyzkoušet si jeho diagnostické metody nebo se o sebe jakýmkoliv lepším způsobem začít starat. Najít v té péči o tělo radost a potěšení.

 

Každý v sobě máme vnitřního doktora

To je asi moudro, které si z této knihy vezme každý. Autor říká, že každý v sobě máme vnitřního lékaře, máme sílu se vyléčit sami a k tomu můžeme použít sílu přírody, nebo i svou vlastní energii. Jak ji procítit, kumulovat a nasměrovat těmi správnými směry? Najdete to v této knize. Osobně si myslím, že dobrým začátkem je třeba jóga, jóga prstů, akupunktura, akupresura nebo citlivé vnímání energetických zářičů, kamenů nebo barev, vůní… Najednou jsem si u této knihy uvědomila, jak rozmanité jsou naše smysly a jak často je nepoužíváme!!! Je to vůbec možné!

Víte, jak třeba působí oranžová barva na člověka?

„Navozuje optimismus, pozitivně působí na mezilidské vztahy, působí proti depresím, produkuje radost, je to příznivá barva při jaterních a gynekologických problémech, je vhodná také pro ledviny, pomáhá při zácpě a křečích. Pomáhá při alergii, ledvinových potížích, působí na posilování svalstva, zmírňuje psychické napětí, podporuje krevní oběh.“

Najednou mi došlo, že se v nás opravdu může skrývat obrovská léčivá a samoléčivá síla a že tělo opravdu jenom volá o pomoc, pokud jsme nemocní. Něco někde zakrýváme, potlačujeme a nechceme s tím jít do přímé konfrontace. Takové emoce nebo nahromaděné stresy se potom zhmotní na fyzické rovině a není divu.

Je to dle mého názoru velmi dobře informačně zpracovaná kniha. Najdete v ní všechno, nač si vzpomenete.  Nalistujete, přečtete… Obrovská zásobárna praktických a snadno dostupných rad a léčiv z naší kuchyně nebo snadno dostupných. Někdy je to třeba jen hudba, která může významně posílit tělo.  Nebo i poškodit, třeba v Číně za pomoci zvuku popravovali. Odsouzenec byl přivázán ke kůlu a nad ním se rozezněl zvon.

Je to také kniha, která jako celek vytváří dokonalé pochopení komplexnosti člověka a toho, jak nám funguje zdraví. A co se děje, když nefunguje.

Ke konci už jsem si uměla odvodit autorovy myšlenky, protože věřte mi, není to žádná věda, stačí citlivost a selský rozum. Naše tělo nemá tajná zákoutí, ono funguje tak přehledně, snadno a logicky, že budete jen zírat.

O autorovi:

Ing. Josef Schrötter se v oblasti psychotroniky, alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Je autorem knih Cesty do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandalyPraktický Su-Jok.

Vydalo nakladatelství Eminent, www.eminent.cz , 2015

Renata Petříčková

Knižní milovnice, která knihy ráda čte, upravuje k dokonalosti, ba i píše. Redaktorka časopisová, webová i knižní, copywriterka i spisovatelka. Vše pěkné ve svém životě předávám dál....

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.