Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Danielle Steel: Narozeniny (2011, v ČR 2012)

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Valerie Wyattová je uznávanou odbornicí na eleganci – a to se týče jak bytové dekorace, tak životního stylu. Jenže je jí šedesát a má pocit, že jí ujíždí vlak. Její dceři April je třicet, má prosperující restauraci, jíž obětuje veškerý čas.  Jack Adams je bývalým úspěšným fotbalovým hráčem a neméně úspěšným fotbalovým komentátorem. Jenže je mu přes padesát, a aby se necítil starý, kromě drahého oděvu si jako módní doplňky pořizuje mladé sexy dívky, s nimiž se rád nechává vidět ve společnosti. Tato trojice může být na první pohled spokojená – dosáhla všeho, co si přála, každý z nich je úspěšný a uznávaný, ale v den svých narozenin osamělý s vědomím, že čas neúprosně letí…

Z nezávazného úletu s food kritikem Mikem April zjistí, že otěhotněla. Rozhodne se to otci dítěte říci, aniž by po něm cokoli žádala. Ten je zaskočen jejím rozhodnutím, stejně jako její matka Valerie, která se v šedesáti letech necítí na babičkovskou roli. Zrovna potkala Jacka, který je oproti ní mladší a jí trápí pochyby, zda s ním ještě vůbec dokáže držet krok. V románu není nouze o napínavé okamžiky a zvraty. April se do Mika zamiluje, jemu chvíli trvá, než začne cítit totéž. K pomyslnému lámání chleba dochází tehdy, když Aprilina restaurace vyhoří. Mike si uvědomí, co v April má a začne se těšit na dítě, které jsou oba mladí lidé odhodláni vychovat jako pár. Happy end se koná i u druhé partnerské dvojice a zdá se, že Valerie s Jackem netouží po ničem jiném, než zestárnout jako spokojená dvojice.

Díky dvěma hlavním hrdinkám – April a Valerii – román zaujme jak čtenářky třicátnice, tak šedesátnice. Pro české čtenářky může být poněkud nereálné prostředí, v němž se Valerie pohybuje a priority, které si stanovila pro svůj život. Z tohoto pohledu se její dcera April jeví jako mnohem moudřejší, a to jak v přístupu k životu, tak i z hlediska očekávání toho, co jí přinese, respektive přijímání toho, co si od něho vybojuje. Postava Jacka by mohla zaujmout mužské čtenáře, ovšem jeho pocity jsou spíše upozadněny, stejně jako jsou velice zkratkovitě popsány příčiny jednání Mika.

Knihy k recenzi poskytnul web dobre-knihy.cz, kde si můžete knihu rovnou koupit.

DobreKnihyBanner

Jana Špačková

Více info o autorce: http://janaspackovaknihy.webnode.cz/


Části seriálu: Danielle Steel

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.