Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


První rozšíření ke hře Zaklínač 3: Divoký hon s podtitulem Srdce z kamene sice vyšlo už na konci loňského roku. Já se k němu ale dostal až nyní, nebude se tedy jednat o recenzi jako takovou, řeknu vám spíše nějaké své postřehy a dojmy, které jsem si ze hry odnesl.

Už po načtení hlavního menu se vám první rozšíření třetího zaklínače představí v plné parádě, dá vám na výběr vytvořit si buďto kompletně novou postavu pouze pro účely tohoto rozšíření, případně si ji pouze vylepšit, abyste měli šanci se vypořádat s místními nepřáteli, kteří jsou oproti původní hře krapet silnější. Po těchto několika krátkých volbách se už můžete naplno pustit do nových dobrodružství. Oproti původní hře má DLC pozvolnější rozjezd, kdy to nevypadá na nějaké větší zápletky, Geralt se u vývěsky ptá postaršího muže na nabídku práce, kterou zrovna přibíjel na vývěsku, no a ten jej odkáže na zadavatele úkolu. Po přijetí onoho kontraktu na zabití netvora se hráči ovšem pozvolna otevírá ten pravý příběh, na který čekal.

5

Po zabití žabího netvora, ze kterého se nakonec vyklube princ (kdo by to čekal), je Geralt omráčen a skupinou vojáků pod vedením mága odvlečen na loď, která jej má odvézt ke králi, který se chce pomstít za smrt syna. Aby unikl popravě, musí přijmout nabídku tajemného cizince, který se sice představuje jako váš starý známý, ale právě jeho původ a ochota pomoci vám ze situace, která nemá jiné východisko, je pilířem celého příběhu. Jako laskavost za to, že vás dostane ze svízelné situace budete následně muset splnit tři přání pro Olgierda Van Emereca, což není nikdo jiný, než zadavatel kontraktu na onoho zakletého prince. Tolik k zápletce, nyní se ale pojďme podívat na hru samotnou. Děj se odehrává ve známých lokacích, a to ve Velenu, přesněji tedy v jeho severovýchodní části kolem města Oxenfurt, které zde dostává oproti původní hře o dost větší prostor. Můžete tak dle libosti odhalovat jeho krásy a všelijaká tajemství, které jeho uličky skrývají. Pokud se obáváte, že se budete pohybovat po již vámi zmapovaných územích, jste na omylu, DLC odemyká novou oblast dále na severovýchod od Oxenfurtu, najdete zde nové vesničky, ruiny starých chrámů a spousty míst k prozkoumání. Co se nepřátel týče, tak ti zůstávají téměř stejní jako v původní hře, najdeme zde ale i několik nových, kteří dokážou, pokud je hráč podcení, pěkně zatopit.

1

Za množství nového obsahu, který autoři vecpali do tohoto rozšíření, zaslouží tvůrci velkou pochvalu. Najdete zde množství skvěle napsaných rozhovorů a animací, při kterých se jen budete kochat bravurním zpracováním všech postav, které dělá čest původní hře. Nenajdete tu sice žádné nové herní mechanizmy, v podstatě děláte to samé jako minule, přijmete úkol, hovoříte, stopujete a bojujete. Tyto hlavní pilíře hratelnosti jsou však zajímavě využívány, takže se s pocitem nějakého většího stereotypu nakonec vůbec nesetkáte. Největší pozornost je zde věnována hlavní dějové lince, ta nabízí několik zajímavých zvratů, kdy hráč jen nevěřícně pozoruje, co že se to právě stalo. Jindy zase jen s úsměvem sleduje dění kolem sebe, například moment, kdy je Geralt posedlý duchem Olgierdova bratra v rámci plnění prvního přání a musí s ním jít na svatbu je naprosto geniálně zpracovaný.

3

Bohužel celý dojem z hraní kazí přítomnost nejrůznějších bugů. Zasekávání koně na cestě, kde není ani jediná překážka, doskakování objektů, padání frameratu, zamlžení obrazovky při rozhovorech, to vše se ve hře objevuje celkem často. I přes tyto nedostatky tu ale máme rozšíření, které co se množství obsahu týče, překonává jiná DLC , můžete si ho navíc zahrát i během příběhu původní hry a obohatit si tak zážitek o nové možnosti, místa k prozkoumání, nové postavy a několik nových kousků do výbavy. Nebýt těch technických problémů, dostali bychom do rukou skutečný skvost.

 

Verdikt: 9/10

 

Baví mě hudba, hry, filmy a knížky.....od Roku 2015 píšu recenze a novinky pro hudební servery Techno.cz a Shadowbox.cz

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • 13. července 2015 Sonic & All-Stars Racing Transformed Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 01.11.2012 Výrobce: Sega Žánr: závodní Počet hráčů: konzole 1-4, multiplayer 2-8 Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 7+ Pokud byste si mysleli, že tato hra je určená pouze pro děti, to […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 212. května 2015 DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 2 Tak pro malých DLC balíčcích přišel druhý velký balík, který do simulace velkých kamiónů přináší severské země. První velký balíček bylo přidání části mapy Východní Evropy, kam přinesl nová města do Česka, na Slovensko a do […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • 8. července 2015 Tomb Raider Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 5.3.2013 Výrobce: Crystal Dynamics Žánr: akční Počet hráčů: konzole 1 Lokalizace: jazyk angličtina, české titulky Doporučený věk: 18+ Kdo by neznal Laru Croft, které nás baví od roku 1996 […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Civilization Revolution19. května 2015 Civilization Revolution Vlastní hodnocení: 40% Datum vydání: 2008 Výrobce: 2K GAMES Žánr: strategie Počet hráčů: 1, multiplayer Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 12+ Ve hře Civilization Revolution stavíte a budujete města na mapě již od úplného […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry Primal (PC)9. března 2016 Far Cry Primal (PC) Tak na našem webu Kritiky.cz  najdete recenzi Far Cry Primal. Je to ale konzolová verze. Já jsem si předobjednal PC verzi, která byla aktivována až  na začátku března. Co očekáváme ve Far Cry v době ledové? V průběhu několika let, co […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • American Truck Simulator18. února 2016 American Truck Simulator Tak zas česká firma udělala další simulátor. Po velmi úspěšném Euro Truck Simulatoru 2, který je plný nadšení a vyrábí se k němu neustále nové a nové přídavné balíčky, přišla verze s americkými silnicemi. Evropu už mám skoro celou […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 %18. ledna 2016 Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 % Tak vyšlo pokračování hry Guild Wars 2 – DLC. Co od toho můžeme očekávat, nové mapy, nové hrdiny a mnoho nového obsahu. To, že  hra vydána zdarma s podporou volitelných mikrotransakcí, tak je velmi příjemné. DLC balíček Heart of Thorns je […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze18. března 2015 Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze Tak vyšlo DLC pro Far Cry 4. Zajímavý balíček, co jsem si koupil. Ihned se mi líbil. Malý ostrůvek kolem hor ve vysokých horách. Čekaly mně nové další úkoly a zbraně a hlavně nový těžký nepřítel. Yeti se v plné hře ukázal pouze v malém […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • World of Warships14. srpna 2015 World of Warships Tak se nám vrátili tvůrci z Wargaming.net do třetí zdarma akce. Po World of Tanks, po World of Waplanes, je už zdarma dostupná pro všechny už třetí variace bitev. Tentokrát lodí. Všichni určitě znají lodě, které jsme před mnoha a […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Do posledního dechu – 60 %29. ledna 2016 Do posledního dechu – 60 % Odvaha a pořádná dávka zkušeností nechybí hlavním hrdinům filmu, který připomíná skutečnou událost z roku 1952. Pro někoho to je už doba „pravěku“, ale skuteční hrdinové se rodí v každé době a nemusí své hrdinství dokazovat při nějaké […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.