Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

American Truck Simulator

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Tak zas česká firma udělala další simulátor. Po velmi úspěšném Euro Truck Simulatoru 2, který je plný nadšení a vyrábí se k němu neustále nové a nové přídavné balíčky, přišla verze s americkými silnicemi.

Evropu už mám skoro celou projetou, jak na východ, tak na sever. Koupil jsem si i balíček s příslušenstvím do kabiny. Do americké verze tyto balíčky ještě nejsou. Je to úplně nová hra a v rámci prvního vydání nás čekají jenom dva západní státy a jenom dva výrobci tahačů. Tak moc na výběr není, ale v očekávaní je několik nových trucků a několik nových států, které budou zdarma.

Oproti evropské verzi simulátoru není v designu ovládání nic velkého změněno. Použil se úplně stejný design. Není to vůbec ke kritice, fanoušci hardcore simulátorů si už bez problémů zvykli, jak ovládat hru. Přechod do Ameriky ani nezaznamenají.

Oproti evropské verzi, která při prvním vydání měla trasy narýsované jak pravítkem a bylo velké zjednodušení, pravděpodobně se trasy silnic použili z předchozích verzí, americká silniční síť je vytvořena úplně nově. Trasy jsou klikaté, zajimavé a jsou podobného stylu, jako DLC balíček Evropy na sever.

Samozřejmostí je i to, že prostředí je klasické americké, a tak Kalifornie a Nevada s lehkým odstupem vypadají, tak jak si fanoušci představují. V každém městě se najde charakteristické pamětihodnost, cesta mezi městy, pokud nejedete po hlavní silnici, je prašná, semtam letí keřík. Kolem silnice lítají  dravci, kteří čekají na nějakou mrtvou zdechlinku.

Na hlavních trasách je zase rušno, nečekají nás jenom 2 pruhy s nájezdem. Pořád jezdí americká vozítka, veteráni a sem tam nějaké nákladní auto, sanitka a třeba i pohřebák.

Na hráče, kteří jsou zvyklí nedodržovat předpisy, čekají i auta policejních složek, kteří neváhají pokutovat každou dopravní chybu, od projetí na červenou po rychlou jízdu. Ihned po vydání po začátku hry pokuty málem zruinovali můj imaginární účet, protože se prostě jenom s klávesnicí nedokážu na 100 % držet předpisů. Ale malý patchík od výrobců to opravil, a tak začátky, prvotní seznámení s hrou, byly trocha snazší. Čerstvě jsem si koupil tahač a tak začínám jezdit sám za sebe, a tak budu vydělávat lépe, než když jsem jezdil s cizími kamióny.

Pro fanoušky simulátorů je koupě American Truck Simulatoru není až tak povinná, je zatím jenom málo nákladních automobilů a málo komunikací a jenom dva státy, ale s příslibem několika zdarma balíčků čeští tvůrci dokázali oslovit i americké fanoušky, kteří neznají Evropu.

Cena do 500 Kč je i také příjemná za malý obsah. Není to velká hra, která by potřebovala mít cenu bůhvíjak velkou. Budu rád brázdit Ameriku s novými balíčky, které nás čekají, aby se i z amerických map stala velká, úspěšná a hlavně velmi zábavná hra, jako je Euro Truck Simulátor 2, který se stal jednou z mých nejoblíbenějších her.

Jiří Borový

Majitel a šéfredaktor Kritiky.cz

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 %18. ledna 2016 Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 % Tak vyšlo pokračování hry Guild Wars 2 – DLC. Co od toho můžeme očekávat, nové mapy, nové hrdiny a mnoho nového obsahu. To, že  hra vydána zdarma s podporou volitelných mikrotransakcí, tak je velmi příjemné. DLC balíček Heart of Thorns je […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze18. března 2015 Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze Tak vyšlo DLC pro Far Cry 4. Zajímavý balíček, co jsem si koupil. Ihned se mi líbil. Malý ostrůvek kolem hor ve vysokých horách. Čekaly mně nové další úkoly a zbraně a hlavně nový těžký nepřítel. Yeti se v plné hře ukázal pouze v malém […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Bomberman Battlefest22. dubna 2015 Bomberman Battlefest Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 8.12.2010 Vydavatel: Hudson Entertainment Výrobce: Pi Studios Žánr: Akční a dobrodružné Počet hráčů: 1-4, online 2-8 Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 3+ Hra, kterou zná zase opět […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry Primal (PC)9. března 2016 Far Cry Primal (PC) Tak na našem webu Kritiky.cz  najdete recenzi Far Cry Primal. Je to ale konzolová verze. Já jsem si předobjednal PC verzi, která byla aktivována až  na začátku března. Co očekáváme ve Far Cry v době ledové? V průběhu několika let, co […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • L.A. Noire19. května 2015 L.A. Noire Vlastní hodnocení: 99% Datum vydání: 17.5.2011 Výrobce: Rockstar Games Žánr: Akční detektivní adventura Počet hráčů: 1 Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 18 Hra L.A. Noire je akční detektivní agentura, dovolím si […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Rango27. února 2015 Rango Vlastní hodnocení: 100% Výrobce: EAGAMES Žánr: akční adventura Počet hráčů: konzole: 1-2 Lokalizace: angličtina Datum vydání: 25.2.2011 Doporučený věk: od 7let V úvodě si dovolím napsat, že hra předčila mé očekávání a velmi mile […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 212. května 2015 DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 2 Tak pro malých DLC balíčcích přišel druhý velký balík, který do simulace velkých kamiónů přináší severské země. První velký balíček bylo přidání části mapy Východní Evropy, kam přinesl nová města do Česka, na Slovensko a do […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Full House Poker5. května 2015 Full House Poker Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 16.3.2011 Vydavatel: Microsoft Výrobce: Krome Studios Žánr: Karty, Party hra Počet hráčů: 1, online 2-10 Lokalizace: angličtina Výborná hra ve stylu pokeru ve variantě Texas Hold’em , […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene16. března 2016 Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene První rozšíření ke hře Zaklínač 3: Divoký hon s podtitulem Srdce z kamene sice vyšlo už na konci loňského roku. Já se k němu ale dostal až nyní, nebude se tedy jednat o recenzi jako takovou, řeknu vám spíše nějaké své postřehy a dojmy, […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Epic Mickey 2 Dvojitý zásah15. června 2015 Epic Mickey 2 Dvojitý zásah Vlastní hodnocení: 45% Datum vydání: 19.11.2012 Výrobce: Disney Žánr: adventura Počet hráčů: konzole 1-2 (co-op) Lokalizace: jazyk: angličtina, české titulky Doporučený věk: 7 Ve hře budete hrát nejen za myšáka Mickeyho, ale […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.