Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

American Truck Simulator

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Tak zas česká firma udě­lala další simu­lá­tor. Po velmi úspěš­ném Euro Truck Simulatoru 2, který je plný nad­šení a vyrábí se k němu neu­stále nové a nové pří­davné balíčky, při­šla verze s ame­ric­kými sil­ni­cemi.

Evropu už mám skoro celou pro­je­tou, jak na východ, tak na sever. Koupil jsem si i balí­ček s pří­slu­šen­stvím do kabiny. Do ame­rické verze tyto balíčky ještě nej­sou. Je to úplně nová hra a v rámci prv­ního vydání nás čekají jenom dva západní státy a jenom dva výrobci tahačů. Tak moc na výběr není, ale v oče­ká­vaní je něko­lik nových trucků a něko­lik nových států, které budou zdarma.

Oproti evrop­ské verzi simu­lá­toru není v designu ovlá­dání nic vel­kého změ­něno. Použil se úplně stejný design. Není to vůbec ke kri­tice, fanoušci hard­core simu­lá­torů si už bez pro­blémů zvykli, jak ovlá­dat hru. Přechod do Ameriky ani neza­zna­me­nají.

Oproti evrop­ské verzi, která při prv­ním vydání měla trasy narý­so­vané jak pra­vít­kem a bylo velké zjed­no­du­šení, prav­dě­po­dobně se trasy sil­nic pou­žili z před­cho­zích verzí, ame­rická sil­niční síť je vytvo­řena úplně nově. Trasy jsou kli­katé, zaji­mavé a jsou podob­ného stylu, jako DLC balí­ček Evropy na sever.

Samozřejmostí je i to, že pro­středí je kla­sické ame­rické, a tak Kalifornie a Nevada s leh­kým odstu­pem vypa­dají, tak jak si fanoušci před­sta­vují. V kaž­dém městě se najde cha­rak­te­ris­tické paměti­hod­nost, cesta mezi městy, pokud neje­dete po hlavní sil­nici, je prašná, semtam letí keřík. Kolem sil­nice lítají  dravci, kteří čekají na něja­kou mrt­vou zdech­linku.

Na hlav­ních tra­sách je zase rušno, neče­kají nás jenom 2 pruhy s nájez­dem. Pořád jezdí ame­rická vozítka, vete­ráni a sem tam nějaké nákladní auto, sanitka a třeba i pohře­bák.

Na hráče, kteří jsou zvyklí nedo­dr­žo­vat před­pisy, čekají i auta poli­cej­ních slo­žek, kteří nevá­hají poku­to­vat kaž­dou dopravní chybu, od pro­jetí na čer­ve­nou po rych­lou jízdu. Ihned po vydání po začátku hry pokuty málem zrui­no­vali můj ima­gi­nární účet, pro­tože se pro­stě jenom s klá­ves­nicí nedo­kážu na 100 % držet před­pisů. Ale malý patchík od výrobců to opra­vil, a tak začátky, prvotní sezná­mení s hrou, byly tro­cha snazší. Čerstvě jsem si kou­pil tahač a tak začí­nám jez­dit sám za sebe, a tak budu vydě­lá­vat lépe, než když jsem jez­dil s cizími kami­óny.

Pro fanoušky simu­lá­torů je koupě American Truck Simulatoru není až tak povinná, je zatím jenom málo náklad­ních auto­mo­bilů a málo komu­ni­kací a jenom dva státy, ale s pří­sli­bem něko­lika zdarma balíčků čeští tvůrci doká­zali oslo­vit i ame­rické fanoušky, kteří neznají Evropu.

Cena do 500 Kč je i také pří­jemná za malý obsah. Není to velká hra, která by potře­bo­vala mít cenu bůhví­jak vel­kou. Budu rád bráz­dit Ameriku s novými balíčky, které nás čekají, aby se i z ame­ric­kých map stala velká, úspěšná a hlavně velmi zábavná hra, jako je Euro Truck Simulátor 2, který se stal jed­nou z mých nej­ob­lí­be­něj­ších her.

Jiří Borový

Majitel a šéf­re­dak­tor Kritiky.cz

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 %18. ledna 2016 Guild Wars 2:Heart of Thorns – 95 % Tak vyšlo pokračování hry Guild Wars 2 – DLC. Co od toho můžeme očekávat, nové mapy, nové hrdiny a mnoho nového obsahu. To, že  hra vydána zdarma s podporou volitelných mikrotransakcí, tak je velmi příjemné. DLC balíček Heart of Thorns je […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze18. března 2015 Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze Tak vyšlo DLC pro Far Cry 4. Zajímavý balíček, co jsem si koupil. Ihned se mi líbil. Malý ostrůvek kolem hor ve vysokých horách. Čekaly mně nové další úkoly a zbraně a hlavně nový těžký nepřítel. Yeti se v plné hře ukázal pouze v malém […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Bomberman Battlefest22. dubna 2015 Bomberman Battlefest Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 8.12.2010 Vydavatel: Hudson Entertainment Výrobce: Pi Studios Žánr: Akční a dobrodružné Počet hráčů: 1-4, online 2-8 Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 3+ Hra, kterou zná zase opět […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • L.A. Noire19. května 2015 L.A. Noire Vlastní hodnocení: 99% Datum vydání: 17.5.2011 Výrobce: Rockstar Games Žánr: Akční detektivní adventura Počet hráčů: 1 Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 18 Hra L.A. Noire je akční detektivní agentura, dovolím si […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry Primal (PC)9. března 2016 Far Cry Primal (PC) Tak na našem webu Kritiky.cz  najdete recenzi Far Cry Primal. Je to ale konzolová verze. Já jsem si předobjednal PC verzi, která byla aktivována až  na začátku března. Co očekáváme ve Far Cry v době ledové? V průběhu několika let, co […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Rango27. února 2015 Rango Vlastní hodnocení: 100% Výrobce: EAGAMES Žánr: akční adventura Počet hráčů: konzole: 1-2 Lokalizace: angličtina Datum vydání: 25.2.2011 Doporučený věk: od 7let V úvodě si dovolím napsat, že hra předčila mé očekávání a velmi mile […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 212. května 2015 DLC Scandinávia pro Euro Truck Simulator 2 Tak pro malých DLC balíčcích přišel druhý velký balík, který do simulace velkých kamiónů přináší severské země. První velký balíček bylo přidání části mapy Východní Evropy, kam přinesl nová města do Česka, na Slovensko a do […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Full House Poker5. května 2015 Full House Poker Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 16.3.2011 Vydavatel: Microsoft Výrobce: Krome Studios Žánr: Karty, Party hra Počet hráčů: 1, online 2-10 Lokalizace: angličtina Výborná hra ve stylu pokeru ve variantě Texas Hold’em , […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene16. března 2016 Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene První rozšíření ke hře Zaklínač 3: Divoký hon s podtitulem Srdce z kamene sice vyšlo už na konci loňského roku. Já se k němu ale dostal až nyní, nebude se tedy jednat o recenzi jako takovou, řeknu vám spíše nějaké své postřehy a dojmy, […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Epic Mickey 2 Dvojitý zásah15. června 2015 Epic Mickey 2 Dvojitý zásah Vlastní hodnocení: 45% Datum vydání: 19.11.2012 Výrobce: Disney Žánr: adventura Počet hráčů: konzole 1-2 (co-op) Lokalizace: jazyk: angličtina, české titulky Doporučený věk: 7 Ve hře budete hrát nejen za myšáka Mickeyho, ale […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.