Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Fallout 4

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasů, průměr: 2,00 z 5)
Nahrávám...


Tak zas vyšla úspěšná hra. Není to pokra­čo­vání GTA, ale je to posta­po­ka­lyp­tický svět ve světě Fallout. První Fallout vyšel v roce 1997. Poslední díl vyšel tento lis­to­pad.

Co nás čeká? Boston v roce 2077, po svě­tové ato­mové Válce a jeden z mála pře­ži­vší, který měl štěstí, se potu­luje kra­ji­nou a snaží se pře­žít.

Proti němu stojí mutanti z říše lid­ské, z říše zví­řecí a samo­zřejmě nor­mální lidi pře­ží­vají,  jak mohou. Samozřejmostí jsou i lidé, kteří pomá­hají hlav­nímu hrdi­novi k pře­žití.

To, že je hlavní posta­vou nor­mální člo­věk a je apo­ka­ly­psa, člo­věk stěží pře­žije, tak i zbraně nej­sou výrobky firem. Hlavní postava si musí své zbraně na ochranu a zabití pro­tiv­níků vyro­bit sám. Postupně sbí­rat kaž­dou sou­částku k vylep­šení zbraní.

Postupně vylep­šo­vat lze neje­nom zbraně, ale brnění a své vlastní vlast­nosti, jako je síla, mršt­nost a další věcí, které jsou potřebné k pře­žití.

Hlavní postava jde ke svému cíli, potkává mnoho postav, jak zlých tak dob­rých a snaží se pře­žít pomocí masa, nezni­čit si zdraví radi­o­ak­ti­vi­tou a pomáhá mu vlčák.

Je to po GTA další velmi úspěšná hra. Ale naproti GTA V, která pře­kva­pila pře­lo­mo­vou gra­fi­kou, tak Fallout 4 nemá až tak moderní gra­fiku, je vidět, že pou­žitý engine je už starší. Nezvládá načí­tat online pře­chody mezi ven­kem a vnitř­kem budov. A tak si uži­jete občasné načí­tání z har­d­disku.

Tím, že hraji Fallout 4 na PC, tak jej mám na rych­lém disku, a tak veš­kerá data se načí­tají dosta­tečně rychle a tak nemu­sím čekat delší dobu, ale lituji fanoušky kon­zolí, pro­tože si musí počkat, až se jim pat­řičná data načtou.

Mně osobně, se mi hra až tak nelíbí, je tro­cha těžší, než se zdá. Smrt čeká na Vás za kaž­dým rokem, od nepřá­tel­ských sekcí, od mutantů a super­mu­tantů a člo­věk si musí pořád něco vyrá­bět a hlavně sbí­rat náboje a brnění aby pře­žil.

Jednu část hry jsem musel ode­hrát i jako „nesmr­telný“, abych vůbec pře­žil. Neměl jsem ani náboje, ani zdraví, a tak pro mě nezbylo jediné výcho­disko, než si prů­chod části, kde jsem nej­více natrá­pil a pořád umí­ral, usnad­nit che­a­tem.

Nezahraji si hru Fallout 3, abych mohl porov­ná­vat her­ním mecha­ni­zmy, ale poslední díl ohod­no­tím. V celku dám posta­po­ka­lyp­tické hře tro­chu špatné hod­no­cení. Celých 70 % za je zasta­ra­lou gra­fiku a už zave­dený kon­cept.

Čekají mně příští rok další hity, jako je Doom a pokra­čo­vání Mafie a tak dou­fám, že si příští rok zas zahřeji svůj pro­ce­sor a gra­fiku u dobré hry.

Jiří Borový

Majitel a šéf­re­dak­tor Kritiky.cz

Kinguin FIFA 17 - 468x60

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Far Cry Primal (PC)9. března 2016 Far Cry Primal (PC) Tak na našem webu Kritiky.cz  najdete recenzi Far Cry Primal. Je to ale konzolová verze. Já jsem si předobjednal PC verzi, která byla aktivována až  na začátku března. Co očekáváme ve Far Cry v době ledové? V průběhu několika let, co […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Lego Piráti z Karibiku (Lego Pirates of the Caribbean)27. ledna 2015 Lego Piráti z Karibiku (Lego Pirates of the Caribbean) Vlastní hodnocení: 100% Výrobce: Disney Žánr: akční adventura Počet hráčů: konzole: 1-2 Lokalizace: angličtina Datum vydání: 13.5.2011 Doporučený věk: od 7let Na úvod hodnotím lego piráty z Karibiku velmi dobře, další vydání z […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze18. března 2015 Far Cry 4: DLC Valley of the Yetis – recenze Tak vyšlo DLC pro Far Cry 4. Zajímavý balíček, co jsem si koupil. Ihned se mi líbil. Malý ostrůvek kolem hor ve vysokých horách. Čekaly mně nové další úkoly a zbraně a hlavně nový těžký nepřítel. Yeti se v plné hře ukázal pouze v malém […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Paws and Claws – Fantastic Pets12. března 2015 Paws and Claws – Fantastic Pets Únava: 6/10 Vlastní hodnocení: 90% Výrobce: HTQ Žánr: simulátor Počet hráčů: konzole: 1-2, co-op 2 Lokalizace: angličtina Datum vydání: 29.4.2011 Doporučený věk: od 7let Hru úvodem hodnotím velmi kladně, avšak tento titul je […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Doom – 95 %21. května 2016 Doom – 95 % Tak čím tak začít recenzi? Má to vůbec cenu si koupit Dooma? Ve verzi 2016? To je otázka. Doomovi je teď 23 let.  V době, když vznikala Česká republika, v době, kdy si většina lidí mohla o počítači jenom zdát, v době, kdy počítač byl za […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • 22. června 2015 Assassin’s Creed III Vlastní hodnocení: 95% Datum vydání: 30.10.2012 Výrobce: UbiSoft Žánr: akční Počet hráčů: konzole 1, Multiplayer až 8 hráčů Lokalizace: české titulky Doporučený věk: 18+ Třetí díl úspěšné série hry Assassin's Creed III je po […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Tomb Raider1. června 2009 Tomb Raider: Legend Jeden z dílů populární herní série s hrdinkou, která je víc obchodní značkou, než postavou ze hry. Vydáte se s ní za dalším dobrodružstvím?  Svého pomyslného vrcholu dosáhla série Tomb Raider v roce 1997, kdy byla vydána hra Tomb Raider […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • Dynablaster27. listopadu 2015 Dynablaster Dynablaster (případně Dyna Blaster) je jméno evropské verze klasického Bombermana. Příběh je jednoduchý: při pokusu v laboratoři jakéhosi vědce je drakem unesena na hrad za řekou jeho dcera. A vy jako správný hrdina ve skafandru se ji […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • GTA V (PC) – recenze24. dubna 2015 GTA V (PC) – recenze Tak jsem se dočkal. Už 14 dní hraju GTA V. Nedivím se tomu, že tvůrci hry chtěli pro počítače hru pořádně optimalizovat a otestovat. Přeobjednal jsem si hru na Steamu už v únoru a musím říct, že se opravdu podařilo hru správně […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)
  • 20. července 2015 The Smurfs 2 (Šmoulové) Vlastní hodnocení: 100% Datum vydání: 17.7.2013 Výrobce: UbiSoft Žánr: adventura Počet hráčů: konzole 1-4, co-op, Multiplayer Lokalizace: angličtina Doporučený věk: 7+   Kdo z nás by neznal filmové dobrodružství […] Posted in Recenze her (PC… Xbox…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.