Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Charlize Theronová

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Charlize Theronová (* 7. srpna 1975 Benoni) je jihoafrická herečka, producentka a modelka, známá rolemi v biografickém filmu Zrůda, za který obdržela Oscara a Zlatý glóbus, a z dramatu Pravidla moštárny.

Osobní život

Křestní jméno dostala po svém otci Charlesovi.

Vyrůstala na farmě v malém městečku Benoni. Malá tlustá holčička však měla ráda balet, díky němuž již ve 14 letech o ni projevili zájem modelingoví agenti. Otec byl alkoholik, který její matku bil. Jednoho dne však paní Theronová manžela v sebeobraně zabila a tehdy 15letá Charlize vše viděla. Nakonec se prokázalo, že její matka jednala v sebeobraně, ale na radu lékařů ji poslali studovat balet do USA. Začala modelingovou kariéru v Milánu, ale chtěla být více než modelka. Při focení v New Yorku se rozhodla, že zde zůstane. Pokračovala dál ve studiu baletu na Joffrey School.V New Yorku měla dokonce stálé angažmá, ale po zranění kotníku bylo po kariéře baletky, tehdy se rozhodla pro filmovou dráhu.

Kariéra

Byla objevena čirou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde ji nechtěli proplatit šek, protože u nich neměla účet. Oslovil ji castingový manažer a Charlize ho zaujala natolik, že jí svěřil její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Celebrity, Pravidla moštárny. Pro svoji nejznámější roli ve filmu Zrůda, musela v roce 2003 přibrat 15 kg. Za tuto roli vražedkyně také obdržela Oscara.

Nominována byla na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu Æon Flux. Její honoráře se vyšplhaly na 10 milionů USD.

Chodila se zpěvákem Stephanem Jenkinsem a poté také s George Clooneym. Do roku 2010 byl jejím partnerem irský herec Stuartem Towsendem. Několik let platonicky milovala Toma Hankse, jenž jí obsadil do svého režijního debutu To je náš hit!.

Roku 1999 se také svlékla pro pánský časopis Playboy. V roce 2005 obdržela hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.


Detaily o článku Charlize Theronová

 

Wikipedie

Články převzaté z české Wikipedie.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem Krásné ženy, auta, poušť a samozřejmě Max. To nás čeká od čtvrtka! Myslím si, že je to největší hit letošní sezóny. Režisér, který by mohl být v důchodu a koukat se na slávu, kterou si během svého života vydobyl, natočil akční řež, […] Posted in Filmové premiéry
  • Temné kouty – O filmu / Tvůrci16. června 2015 Temné kouty – O filmu / Tvůrci O FILMU: Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina […] Posted in Speciály
  • Prometheus (2012)14. června 2012 Prometheus (2012) Prometheus byl dlouho očekávaným snímkem. Režisér Scott se v něm měl vrátit takřka k počátkům své slavné filmové tvorby a tematicky navázat na legendárního Vetřelce z konce sedmdesátých let. Kdo však čekal snímek, který bude milníkem […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – 95 % Má cenu na nového Maxe jít? Je tomu už 30 let, co šel do kin 3. díl a až tento rok sehnal režisér dostatek sponzorů na to, aby natočil pokračovaní kultovních filmů, které udělaly hvězdu z australského herce Mela Gibsona. Ano, má to cenu […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Všechny cesty vedou do hrobu – 50 %3. června 2014 Všechny cesty vedou do hrobu – 50 % Píše se rok 1882 a život na Divokém západě je plný nebezpečí. Když se podaří uniknout střele nějakého pistolníka, čeká na člověka smrt v sedle, kousnutí jedovatým hadem nebo potupná smrt od indiánů. Není problém dostat se rychle do […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Temné kouty – Herecké obsazení16. června 2015 Temné kouty – Herecké obsazení Charlize Theron (Libby) Jihoafričanka Charlize Theron je jednou z nejoblíbenějších hereček současnosti. Diváky si získává svou schopností ztvárnit zajímavé a nejednoznačné charaktery svých filmových postav. Vytvořila […] Posted in Speciály
  • Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60%22. června 2015 Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60% Hrdinkou dramatu/thrilleru/detektivky Temné kouty je Libby Day (Charlize Theron), která před třiceti lety zažila masakr své vlastní rodiny, za nějž byl odsouzen k doživotnímu vězení její starší bratr Ben. Dosud žila z finančních milodarů […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Hancock5. srpna 2008 Hancock Když se spojí bývalý herec z Chicago Hope a současně zručný režisér (Vítejte v džungli, Království) Peter Berg s největší černošskou hvězdou současnosti Willem Smithem, čekáte, že Vám jejich spolupráce přinese výtečnou podívanou, která […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 29. srpna 2002 DEVIL’S ADVOCATE – ĎÁBLŮV ADVOKÁT Označení horror je pro tenhle film hloupě zjednodušující a uchýlil jsem se k němu v hlavičce proto, že mě nic lepšího nenapadlo. Ve filmové databázi (vynikající místo, zvlášť doporučuji) zase Ďáblova advokáta hodili do jednoho pytle s […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/1018. ledna 2013 Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/10 Příběh o dívce s pokožkou bledou tak, že po ní jel i sám Robert Pattinson, zná asi každé malé dítě. Ale jak je zvykem u dnešní adaptací s předlouhou má toto dílo společné jen pramálo. Co je jiného? Lovec v podání Thora dostává […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.