Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | Hrajeme.stream | X-Box-hry | Simca's web

Charlize Theronová

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Charlize Theronová (* 7. srp­na 1975 Benoni) je jiho­af­ric­ká hereč­ka, pro­du­cent­ka a model­ka, známá role­mi v bio­gra­fic­kém fil­mu Zrůda, za kte­rý obdr­že­la Oscara a Zlatý gló­bus, a z dra­ma­tu Pravidla moštár­ny.

Osobní život

Křestní jmé­no dosta­la po svém otci Charlesovi.

Vyrůstala na far­mě v malém měs­teč­ku Benoni. Malá tlustá hol­čič­ka však měla ráda balet, díky němuž již ve 14 letech o ni pro­je­vi­li zájem mode­lin­go­ví agen­ti. Otec byl alko­ho­lik, kte­rý její mat­ku bil. Jednoho dne však paní Theronová man­že­la v sebe­obra­ně zabi­la a teh­dy 15letá Charlize vše vidě­la. Nakonec se pro­ká­za­lo, že její mat­ka jed­na­la v sebe­obra­ně, ale na radu léka­řů ji posla­li stu­do­vat balet do USA. Začala mode­lin­go­vou kari­é­ru v Milánu, ale chtě­la být více než model­ka. Při foce­ní v New Yorku se roz­hod­la, že zde zůsta­ne. Pokračovala dál ve stu­diu bale­tu na Joffrey School.V New Yorku měla dokon­ce stá­lé angaž­má, ale po zra­ně­ní kot­ní­ku bylo po kari­é­ře balet­ky, teh­dy se roz­hod­la pro fil­mo­vou dráhu.

Kariéra

Byla obje­ve­na čirou náho­dou, když ztro­pi­la scé­nu v ban­ce, kde ji nechtě­li pro­pla­tit šek, pro­to­že u nich nemě­la účet. Oslovil ji cas­tingo­vý mana­žer a Charlize ho zau­ja­la nato­lik, že jí svě­řil její prv­ní roli.

Zahrála si ve fil­mech Drsný a drs­něj­ší, Ďáblův advo­kát, Celebrity, Pravidla moštár­ny. Pro svo­ji nej­zná­měj­ší roli ve fil­mu Zrůda, muse­la v roce 2003 při­b­rat 15 kg. Za tuto roli vra­žed­ky­ně také obdr­že­la Oscara.

Nominována byla na Zlatou mali­nu za nej­hor­ší herec­ký výkon ve fil­mu Æon Flux. Její hono­rá­ře se vyšpl­ha­ly na 10 mili­o­nů USD.

Chodila se zpě­vá­kem Stephanem Jenkinsem a poté také s George Clooneym. Do roku 2010 byl jejím part­ne­rem irský herec Stuartem Towsendem. Několik let pla­to­nic­ky milo­va­la Toma Hankse, jenž jí obsa­dil do své­ho režij­ní­ho debu­tu To je náš hit!.

Roku 1999 se také svlékla pro pán­ský časo­pis Playboy. V roce 2005 obdr­že­la hvězdu na holly­wo­od­ském chod­ní­ku slá­vy.


Detaily o článku Charlize Theronová

 

Wikipedie

Články pře­vza­té z čes­ké Wikipedie.

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem Krásné ženy, auta, poušť a samozřejmě Max. To nás čeká od čtvrtka! Myslím si, že je to největší hit letošní sezóny. Režisér, který by mohl být v důchodu a koukat se na slávu, kterou si během svého života vydobyl, natočil akční řež, […] Posted in Filmové premiéry
  • Temné kouty – O filmu / Tvůrci16. června 2015 Temné kouty – O filmu / Tvůrci O FILMU: Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina […] Posted in Speciály
  • Prometheus (2012)14. června 2012 Prometheus (2012) Prometheus byl dlouho očekávaným snímkem. Režisér Scott se v něm měl vrátit takřka k počátkům své slavné filmové tvorby a tematicky navázat na legendárního Vetřelce z konce sedmdesátých let. Kdo však čekal snímek, který bude milníkem […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – 95 % Má cenu na nového Maxe jít? Je tomu už 30 let, co šel do kin 3. díl a až tento rok sehnal režisér dostatek sponzorů na to, aby natočil pokračovaní kultovních filmů, které udělaly hvězdu z australského herce Mela Gibsona. Ano, má to cenu […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Všechny cesty vedou do hrobu – 50 %3. června 2014 Všechny cesty vedou do hrobu – 50 % Píše se rok 1882 a život na Divokém západě je plný nebezpečí. Když se podaří uniknout střele nějakého pistolníka, čeká na člověka smrt v sedle, kousnutí jedovatým hadem nebo potupná smrt od indiánů. Není problém dostat se rychle do […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Temné kouty – Herecké obsazení16. června 2015 Temné kouty – Herecké obsazení Charlize Theron (Libby) Jihoafričanka Charlize Theron je jednou z nejoblíbenějších hereček současnosti. Diváky si získává svou schopností ztvárnit zajímavé a nejednoznačné charaktery svých filmových postav. Vytvořila […] Posted in Speciály
  • Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60%22. června 2015 Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60% Hrdinkou dramatu/thrilleru/detektivky Temné kouty je Libby Day (Charlize Theron), která před třiceti lety zažila masakr své vlastní rodiny, za nějž byl odsouzen k doživotnímu vězení její starší bratr Ben. Dosud žila z finančních milodarů […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Hancock5. srpna 2008 Hancock Když se spojí bývalý herec z Chicago Hope a současně zručný režisér (Vítejte v džungli, Království) Peter Berg s největší černošskou hvězdou současnosti Willem Smithem, čekáte, že Vám jejich spolupráce přinese výtečnou podívanou, která […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 29. srpna 2002 DEVIL’S ADVOCATE – ĎÁBLŮV ADVOKÁT Označení horror je pro tenhle film hloupě zjednodušující a uchýlil jsem se k němu v hlavičce proto, že mě nic lepšího nenapadlo. Ve filmové databázi (vynikající místo, zvlášť doporučuji) zase Ďáblova advokáta hodili do jednoho pytle s […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/1018. ledna 2013 Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/10 Příběh o dívce s pokožkou bledou tak, že po ní jel i sám Robert Pattinson, zná asi každé malé dítě. Ale jak je zvykem u dnešní adaptací s předlouhou má toto dílo společné jen pramálo. Co je jiného? Lovec v podání Thora dostává […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


X
Přidejte si Kritiky.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.