Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Charlize Theronová

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Charlize Theronová (* 7. srpna 1975 Benoni) je jiho­af­rická herečka, pro­du­centka a modelka, známá rolemi v bio­gra­fic­kém filmu Zrůda, za který obdr­žela Oscara a Zlatý gló­bus, a z dra­matu Pravidla moštárny.

Osobní život

Křestní jméno dostala po svém otci Charlesovi.

Vyrůstala na farmě v malém měs­tečku Benoni. Malá tlustá hol­čička však měla ráda balet, díky němuž již ve 14 letech o ni pro­je­vili zájem mode­lin­goví agenti. Otec byl alko­ho­lik, který její matku bil. Jednoho dne však paní Theronová man­žela v sebe­obraně zabila a tehdy 15letá Charlize vše viděla. Nakonec se pro­ká­zalo, že její matka jed­nala v sebe­obraně, ale na radu lékařů ji poslali stu­do­vat balet do USA. Začala mode­lin­go­vou kari­éru v Milánu, ale chtěla být více než modelka. Při focení v New Yorku se roz­hodla, že zde zůstane. Pokračovala dál ve stu­diu baletu na Joffrey School.V New Yorku měla dokonce stálé angažmá, ale po zra­nění kot­níku bylo po kari­éře baletky, tehdy se roz­hodla pro fil­mo­vou dráhu.

Kariéra

Byla obje­vena čirou náho­dou, když ztro­pila scénu v bance, kde ji nechtěli pro­pla­tit šek, pro­tože u nich neměla účet. Oslovil ji cas­tingový mana­žer a Charlize ho zau­jala nato­lik, že jí svě­řil její první roli.

Zahrála si ve fil­mech Drsný a drs­nější, Ďáblův advo­kát, Celebrity, Pravidla moštárny. Pro svoji nej­zná­mější roli ve filmu Zrůda, musela v roce 2003 při­b­rat 15 kg. Za tuto roli vra­žed­kyně také obdr­žela Oscara.

Nominována byla na Zlatou malinu za nej­horší herecký výkon ve filmu Æon Flux. Její hono­ráře se vyšpl­haly na 10 mili­onů USD.

Chodila se zpě­vá­kem Stephanem Jenkinsem a poté také s George Clooneym. Do roku 2010 byl jejím part­ne­rem irský herec Stuartem Towsendem. Několik let pla­to­nicky milo­vala Toma Hankse, jenž jí obsa­dil do svého režij­ního debutu To je náš hit!.

Roku 1999 se také svlékla pro pán­ský časo­pis Playboy. V roce 2005 obdr­žela hvězdu na holly­wo­od­ském chod­níku slávy.


Detaily o článku Charlize Theronová

 

Wikipedie

Články pře­vzaté z české Wikipedie.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – první dojem Krásné ženy, auta, poušť a samozřejmě Max. To nás čeká od čtvrtka! Myslím si, že je to největší hit letošní sezóny. Režisér, který by mohl být v důchodu a koukat se na slávu, kterou si během svého života vydobyl, natočil akční řež, […] Posted in Filmové premiéry
  • Temné kouty – O filmu / Tvůrci16. června 2015 Temné kouty – O filmu / Tvůrci O FILMU: Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina […] Posted in Speciály
  • Prometheus (2012)14. června 2012 Prometheus (2012) Prometheus byl dlouho očekávaným snímkem. Režisér Scott se v něm měl vrátit takřka k počátkům své slavné filmové tvorby a tematicky navázat na legendárního Vetřelce z konce sedmdesátých let. Kdo však čekal snímek, který bude milníkem […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Všechny cesty vedou do hrobu – 50 %3. června 2014 Všechny cesty vedou do hrobu – 50 % Píše se rok 1882 a život na Divokém západě je plný nebezpečí. Když se podaří uniknout střele nějakého pistolníka, čeká na člověka smrt v sedle, kousnutí jedovatým hadem nebo potupná smrt od indiánů. Není problém dostat se rychle do […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 13. května 2015 Šílený Max: Zběsilá cesta – 95 % Má cenu na nového Maxe jít? Je tomu už 30 let, co šel do kin 3. díl a až tento rok sehnal režisér dostatek sponzorů na to, aby natočil pokračovaní kultovních filmů, které udělaly hvězdu z australského herce Mela Gibsona. Ano, má to cenu […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Temné kouty – Herecké obsazení16. června 2015 Temné kouty – Herecké obsazení Charlize Theron (Libby) Jihoafričanka Charlize Theron je jednou z nejoblíbenějších hereček současnosti. Diváky si získává svou schopností ztvárnit zajímavé a nejednoznačné charaktery svých filmových postav. Vytvořila […] Posted in Speciály
  • Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60%22. června 2015 Temné kouty (Dark Places) – Recenze – 60% Hrdinkou dramatu/thrilleru/detektivky Temné kouty je Libby Day (Charlize Theron), která před třiceti lety zažila masakr své vlastní rodiny, za nějž byl odsouzen k doživotnímu vězení její starší bratr Ben. Dosud žila z finančních milodarů […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Hancock5. srpna 2008 Hancock Když se spojí bývalý herec z Chicago Hope a současně zručný režisér (Vítejte v džungli, Království) Peter Berg s největší černošskou hvězdou současnosti Willem Smithem, čekáte, že Vám jejich spolupráce přinese výtečnou podívanou, která […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/1018. ledna 2013 Snow White and the Huntsman (2012) – Hodnocení: 7/10 Příběh o dívce s pokožkou bledou tak, že po ní jel i sám Robert Pattinson, zná asi každé malé dítě. Ale jak je zvykem u dnešní adaptací s předlouhou má toto dílo společné jen pramálo. Co je jiného? Lovec v podání Thora dostává […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • 29. srpna 2002 DEVIL’S ADVOCATE – ĎÁBLŮV ADVOKÁT Označení horror je pro tenhle film hloupě zjednodušující a uchýlil jsem se k němu v hlavičce proto, že mě nic lepšího nenapadlo. Ve filmové databázi (vynikající místo, zvlášť doporučuji) zase Ďáblova advokáta hodili do jednoho pytle s […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.