Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Čtvrtý díl, čtvrtý režisér. Jako by producentům ani obrovské výdělky předešlých filmů nestačili a potřebovali neustále něco měnit, zlepšovat. Tentokrát se jím stal Brad Bird a Mission Impossible IV je jeho první hraný film. Bird do teď režíroval pouze animované postavy – Simpsnovi, Železný obr (1999), Úžasňákovi (2004) a Ratatouille (2007).

MI01Cruise je tentokrát o něco lepší a přesvědčivější, než obvykle bývá. Skoro to vypadá, že se bojí, aby jeho místo v MI nebylo nahrazeno Jeremmy Rennerem, který ve filmu hraje Huntova kolegu Williama Brandta. Tvůrci filmu se totiž netajili tím, že Cruise a jeho scientologické žvásty jim dost vadí, kazí jméno filmu a odrazují diváky. Jelikož je ale Mission Impossible továrna na peníze, uvažovali, že by místo ukončení série Ethana Hunta nahradili právě Brandtem. Což by mě osobně zas tak nevadilo. V dalším, pátém díle se ale Cruise objevil znovu.

Stejně jako ve druhém díle ani v tomto mě nepřesvědčil hlavní záporák – tentokrát švédský atomový fyzik Hendricks (Michael Nyqvist), který se ve filmu navíc objevuje spíš zprostředkovaně, jako symbol zla. Zato Léa Seydoux hraje celkem ukázkovou mrchu.

MI02Ve filmu může divák vidět pražské reálie představující Budapešť a Moskvu. V převleku za sovětského důstojníka proniká Hunt do Kremlu, který je natáčen na nádvoří Pražského hradu a pak i v jeho útrobách. Je tu i vidět Masarykovu sochu s viditelným nápisem TGM na podstavci. Scény z budapešťského nádraží se zase točili na Hlavním nádraží v Praze. Objevili se tu i čeští herci jako Pavel Kříž nebo Petra Lustigová.

Předchozí filmy režírovali Brian De Palma – Mission Impossible I (1996), John Woo – Mission Impossible II (2000), J. J. Abrams – Mission Impossible III (2006), a následujícího pátého dílů Mission Impossible – Rogue Nation (2015) se ujal Christopher McQuarrie.


Části seriálu: Mission Impossible

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.