Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zmizení Eleanor Rigbyové: On – 55 %

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Connor Ludlow (James McAvoy) a Eleanor Rigby (Jessica Chastain) jsou mladý manželský pár žijící v New Yorku. Jejich první setkání je plné bezstarostného zamilování, kdy si rozumí jen náznakem slov a pohledy.  Z doby zamilovanosti se rychlým střihem děj přesouvá do doby, kdy jejich manželství prodělává krizi.

Zmizeni1 Stala se tragedie, se kterou se oba vyrovnávají jiným způsobem. Stále zamilovaný Conor se snaží věnovat pozornost své ženě, ale zároveň zajišťuje chod svého alternativního baru a občas se setkává se svým stárnoucím otcem. Tragedii se snaží ze svého života vytěsnit a nechce se k ní vracet. Proto bezstarostný život zaměstnanců v baru vnáší do jeho života potřebný rozruch. Je to příjemný protipól proti návštěvám u stárnoucího a zatrpklého otce, který ke svému synovi obtížně hledá cestu a neumí mu pomoci. Oba muži toho moc nenamluví a o své starosti se s nikým nechtějí dělit. A podobně neurčité rozhovory absolvuje Connor se svou ženou Eleanor. Společné neštěstí dvojici nespojilo, ale naopak, postavilo jejich vztah opět na samý začátek.

Režisérem filmu je Ned Benson, který se narodil 3. dubna 1977He grew up in New York City then attended Deerfield Academy in Massachusetts and Columbia University, where he graduated from in 2001 with a BA in English and Film. v New Yorku. Dosud napsal scénář a režíroval čtyři krátké filmy. Film Zmizení Eleonor Rigby: On je tedy jeho celovečerním debutem, který natočil v roce 2013 podle vlastního scénáře.

Příběh  Zmizeni2je vyprávěn přímočaře a vyznačuje se citlivým přístupem k hlavním hrdinům a jejich neštěstí. Nejde o žádné srdcervoucí scény, patetická gesta ani dobře míněné rady do života. Scénář si pohrává s odhalením pravdy o rodinné tragedii a ponechává diváka odhadovat až téměř do posledních záběrů. Odhalením příčiny krize manželského vztahu však příběh nekončí a závěr filmu zůstává otevřený.

Samotná myšlenka zachytit rozdílné chování a jednání milující se dvojice na stejnou tragickou událost je zajímavý námět pro filmové zpracování. Dává to možnost nahlížet na hrdiny v kritické situaci a porovnávat jejich přístup, chování i řešení. Jenže Benson se rozhodl neporovnávat hrdiny a nechal je jednat, aniž by na počátku prozradil důvody změn jejich chování. Nedává možnost posoudit chování dalších členů rodiny nebo spolupracovníků a přátel Connora. Film zobrazuje situace z běžného života, neformální rozhovory i nahodilá setkání. Jednotlivé scény a styl natáčení chvílemi připomíná dokumentární film. Ale je to jen velmi vzdálené propojení, které dodává hercům hrát uvolněně a reagovat bezprostředně. O co víc se režisér snažil o zachycení přirozeného chování i to méně se mu podařilo propracovat dialogy. Postavy mluví buď příliš stroze, nebo se rozpovídají do rádoby duchaplných rozvinutých vět, kde je obtížné postřehnout myšlenku.

Zmizeni3James McAvoy je sympatický herec, kterého si divačky mohou pamatovat z romantického filmu Vášeň a cit. Tentokrát ponechává své postavě romantické pohledy, ale jinak svou postavu emočně příliš nezatěžuje a snaží se svou hereckou partnerkou Jessicou Chastainovou vytvářit zajímavou civilní dvojici.

Ned Benson natočil ještě další film o uvedené manželské dvojici s názvem Zmizení Eleonor Rigby: Ona a v roce 2014 čeká diváky ještě jedno pokračování na stejné téma. Při vší úctě ke všem tvůrcům filmu a snaze o jejich umělecké ztvárnění určitého námětu, je mi záhadou, jak se podařilo sehnat finanční prostředky hned

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • 30 minut po půlnoci (Zero Dark Thirty) – 65 %20. února 2013 30 minut po půlnoci (Zero Dark Thirty) – 65 % Dostat se na stopu teroristických vůdců je práce zoufale zdlouhavá a výsledek není nikdy jistý. Film 30 minut po půlnoci sleduje při práci agentku CIA Mayu (Jessica Chastain) od prvních tvrdých výslechů zatčených, až po plánování a […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • X-Men: Apokalypsa – 85 %17. května 2016 X-Men: Apokalypsa – 85 % Po roce a dne :-)  Spíše po dvou, jde znovu do kin o X-menech. X-Men: Apokalypsa nám přináší toho „nejsilnějšího“ mutanta ze všech. Prapůvodního z Egypta, ve kterém byl považován za boha. Vrací se nám znova mladá parta X-men. Už staří […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Viktor Frankenstein (Victor Frankenstein) – Recenze – 30%1. prosince 2015 Viktor Frankenstein (Victor Frankenstein) – Recenze – 30% S románovou předlohou spisovatelky Mary Shelley má tento snímek společné naprosté minimum, a dost málo styčných bodů byste našli i při jeho srovnání s jinými filmovými adaptacemi. Vystupuje v něm sice Frankenstein a jeho monstrum (které […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • A.I.-Umělá Inteligence15. ledna 2004 A.I.-Umělá Inteligence „Vím, že nejsem opravdový.Ale pro tebe budu.“Píše se nedaleká budoucnost.Následkem globálního oteplování roztály ledovce a přímořská města jako Amsterodam, New York nebo Benátky byli zaplaveny.Obavy z přelidnění dohnaly úřady k tomu, aby […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • John Carter – Mezi dvěma světy – 40 %8. března 2012 John Carter – Mezi dvěma světy – 40 % Knižní předloha spisovatele Edgara Rice Burroughse prvně vyšla v časopise v roce 1912 a bylo otázkou, jak se tvůrcům filmu podaří „aktualizovat“ 100 let starou fantasy. Výsledek není potěšující. Samotný původní příběh vykazuje […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Láska (Amour) – 65 %20. ledna 2013 Láska (Amour) – 65 % V pařížském bytě plném knih, obrazů a starého nábytku žije manželská dvojice učitelů hudby.  Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva) mají své ranní rituály a jejich soužití je bez zbytečných slovních přestřelek nebo […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Ona – 65 % 27. dubna 2014 Ona – 65 % Kdo si myslí, že romantická láska má místo jen na písečné pláži s nezbytným drinkem a v kruhu okouzlujících mladých lidí, ten bude filmem Ona překvapen. Hlavní hrdina tohoto filmu, nesmělý a podivínský Theodor, pracuje ve firmě na dopisy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • X-Men: Apokalypsa19. května 2016 X-Men: Apokalypsa Po snímku X-Men: Budoucí minulost se režisér Bryan Singer rozhodl posunout tuto filmovou sérii do nových výšek a přichází s filmem X-Men: Apokalypsa. X-Meni zde bojují s prvním a nejsilnějším mutantem jménem - Apokalypsa. V roce 1983 se […] Posted in Speciály
 • Prisoners (Zmizení), 20133. března 2014 Prisoners (Zmizení), 2013 Nestává se to zrovna často, ale existují filmy, které Vás (teda aspoň mě...) přímo "posadí na zadek" - a že je to pak teda rána... Prisoners rozhodně mezi tyto filmy patří, nění se ale čemu divit, vždyť režisérem je Kanaďan Denis […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Hacker na Blu-ray23. června 2015 Hacker na Blu-ray Před několika dny jsme vydali recenzi filmu Hacker. Něco krátkého napíšeme i o Blu-ray, které teď došlo do prodejen DVD a Blu-ray. Citace z recenze filmu:Záleží tedy více než jindy nejen na divákově vkusu, ale i na jak se říká […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.