Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Lucy – 60 %

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


L2Studentka Lucy má přítele, který stejně jako ti předchozí nepatří mezi nejlepší partie. Důkazem je i to, že ji přemlouvá, aby místo něj předala „důležité listiny“. To se mu nedaří, a tak se pomocí malé lsti donutí Lucy k předání zásilky. Lucy sice vypadá jako úplně blbá blondýna, ale nemá ráda, když se jí někdo pokouší využít či zneužít. Její osud je ale zpečetěn v okamžiku, kdy se setkává s panem Jangem, kterému předává kufřík. Následkem dalších událostí se tak stává nejen svědkem, ale také hlavní postavou v obchodu s drogami. Jako kurýr je poslaná na místo předání letadlem, ale díky „vzorné“ péči pracovníků mafie se během jediného okamžiku změní z obyčejného člověka v bytost se skoro až nadpřirozenými schopnostmi. Její mozková kapacita se totiž zvětšuje a to stále více ohrožuje její život. Pomoci může jen profesor Norman, odborník na lidský mozek.

L4Režisérem snímku Lucy je známý francouzský režisér Luc Besson, který je znám ale i jako scénárista, autor námětu, kameraman, střihač a produkční. Mezi jeho nejznámější snímky patří Brutální Nikita, Pátý element, Leon, Johanka z Arku a Magická hlubina. V mnoha jeho filmech jsou hlavními hrdinkami ženy, které bez ohledu na věk nemají zrovna jednoduchý život. Stejně taková je i hrdinka Lucy ve stejnojmenném snímku. Besson je nejen režisérem filmu, ale také jeho scénáristou. Napsal si scénář, jehož hlavní téma se sice týká drog, ale zajímavější je téma využití funkce mozku. Člověk totiž využívá jen jeho malou část a sledovat, jak se může člověk měnit, je opravdu fascinující. V tomto směru je Besson opravdu výjimečný, protože nabízí divákovi opravdu skvělou a zajímavou podívanou. Jistě mu k tomu přispěly i triková kouzla, která jsou nedílnou součástí většiny akčních scén a tvořily se pod vedením Philippa Hubina. Ty jsou pak dokresleny hudbou, kterou vytvořil Eric Serra, který je jeho dvorním skladatelem. Za filmovou hudbu k bondovce Zlaté oko obdržel i BMI Film Music Award. Za kamerou stál Thierry Arbogast, jehož záběry jsou nasnímané a pospojované tak, že se divák nemusí potýkat s drastickými obrazy a velkými detaily.

Do role hlavní hrdinky byla obsazena americká herečka Scarlett Johansson, původně ji měla ztvárnit Angelina Jolie. Johansson ztvárnila svoji hrdinku dobře, její fyzické předpoklady navíc odpovídají klasické „blbé“ blondýnce, ale postupná proměna zvědavé a upovídané holčiny v nelítostné monstrum je zajímavé. Škoda, že Johansson nedostala více prostoru pro předvedení svých nově nabytých schopností.

L3Film se natáčel v Tchaj-peji, v New Yorku a v Paříži. Je škoda, že filmové záběry v exteriérech jsou velmi krátké a převažují záběry z interiérů. Divák by se tak mohl více poznat krásu cizích měst a zemí.

Snímek má svižné tempo, dějová linka je jasná, bez zbytečných odboček a zdržování. Stopáž je 90 minut, což je odpovídající, ale klidně bych přidala dalších 10 minut akčních scén. Film jednoznačně patří do kategorie akčních a sci-fi filmů, mládeži do 15 let je nepřístupný.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Luc Besson30. července 2014 Luc Besson Luc Paul Maurice Besson (* 18. března 1959 v Paříži, Francie) je francouzský filmař, scenárista, režisér, střihač a producent. Jde o syna instruktora vodního lyžování a učitelky plavání. Od mládí jej to táhlo k moři a stal by se […] Posted in Profily osob
 • Zelený sršeň (The Green Hornet)29. dubna 2012 Zelený sršeň (The Green Hornet) Přináším krátkou recenzi na první letošní film, který jsem zhlédla v kině :). The Green Hornet mě na rozdíl od mnoha jiných diváků nadchnul, jakožto jistý pokračovatel skvělého filmu Kick-Ass v rámci žánru "komediálního komiksového […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Temný rytíř – Multiplexová událost léta? Dejme tomu :)14. srpna 2008 Temný rytíř – Multiplexová událost léta? Dejme tomu :) Je to už dávno (čtyři roky?), co mě poprvé napadla vize komiksového filmu, který by ve své podstatě nebyl komiksový. Zůstal by jen hrdina bojující proti zlu (zároveň však stále pouhý člověk - zranitelný jako kdokoli jiný). Vše zbylé by se […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Méďa 2 | Ted 2 [80%]7. července 2015 Méďa 2 | Ted 2 [80%] Komik a tvůrce Seth MacFarlane, známý především coby otec seriálů Family Guy a American Dad!, před třemi lety do kin přivedl svůj celovečerní hraný debut Méďa, který nejen že zaujal diváky, ale také na svůj mládeži nepřístupný rating […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Speciál NEVĚDOMÍ – díl 19. dubna 2013 Speciál NEVĚDOMÍ – díl 1 „Je možné, aby se vám stýskalo po místě, kde jste nikdy nebyli? Je možné truchlit nad dobou, kterou jste nezažili?“ velitel Jack Harper   TOM CRUISE je hvězdou filmu Nevědomí, originální a průlomové filmové události z dílny […] Posted in Speciály
 • Pád Bílého domu je slušně řečeno hrozná “mrva”14. dubna 2013 Pád Bílého domu je slušně řečeno hrozná “mrva” Antoine Fuqua se musel definitivně zbláznit. Tvůrce vynikajícího filmu "Training Day" a obstojných akčňáků "Odstřelovač" nebo historického "Král Artur", natočil bezduchou akční agitku "Pád Bílého domu" ("Olympus has fallen"), vůči níž […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Avengers: Age of Ultron – 70 %27. dubna 2015 Avengers: Age of Ultron – 70 % Když si tak sedím na novinářské projekci Avengers 2 (ve společnosti F.F. a A.P.), tak si říkám, bude to lepší nebo horší než první díl, kdy se slavný tým hrdinů, IT všeuměla, boha, 120. letého staříka, zelené hroudy svalů atd.. spojil? […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Nevědomí Oblivion – 50%18. dubna 2013 Nevědomí Oblivion – 50% Tom Cruise se vrhnul do Sci-fi. Je jeden z posledních živých členů na zemi v novém filmu režiséra TRON: Legacy 3D - Josepha Kosinski. Jako jeden z mála filmů, který je vynikající do IMAX formátu do našich kin, jde Sci-fi film Nevědomí. […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Lego Movie 2014 / Lego příběh 2014 – 75%31. ledna 2014 Lego Movie 2014 / Lego příběh 2014 – 75% Lego film, nejen pro ty nejmenší natočili slavní režiséři Chris McKay, Phil Lord, Chris Miller, kteří režírovali mimo jiné slavné filmy Zataženo, občas trakaře (2009) a 21 Jump Street (2012). Animovaný 3D lego příběh pojali vskutku […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Ona – 65 % 27. dubna 2014 Ona – 65 % Kdo si myslí, že romantická láska má místo jen na písečné pláži s nezbytným drinkem a v kruhu okouzlujících mladých lidí, ten bude filmem Ona překvapen. Hlavní hrdina tohoto filmu, nesmělý a podivínský Theodor, pracuje ve firmě na dopisy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.