Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve filmu Kolonie je popsáno jen padesát procent z té skutečné krutosti, říká o novém filmu herec Daniel Brühl

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Febiofest_vizual_2 (2)Německý herec Daniel Brühl přijel na pražský Febiofest představit nový film Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera, který byl natočen podle skutečného děje a ve kterém ztvárnil hlavní roli po boku Emy Watson. Film Kolonie je z prostředí Chilské osady Dignidad, která byla sektou bývalého nacistického lékaře Paula Schauefera. Ten pod záminkou lepšího života manipuloval s lidmi uvnitř, porušoval jejich lidská práva, včetně sexuálního zneužívaní dětí. Film vstupuje do českých kin 14. Dubna 2016.

,,Téma filmu mě zajímá a když jsem se dozvěděl o tom že se o tomto tématu bude natáčet film, okamžitě jsem se toho chytil. Znám muže který se v této kolonii narodil a vyrůstal tam.  Pro natáčení to bylo klíčové. Když jsem byl malý, rodiče byli v kontaktu s Chilskými uprchlíky. Dokonce u nás doma nějaký čas  žili a díky tomu, že umím Španělsky jsem se od nich soustu věcí dozvěděl.  Velmi mě to téma  zajímalo a zároveň šokovalo. To si ani nedovedete představit co se v osadě všechno stalo. Ve filmu je popsáno jen padesát procent z té skutečné krutosti, “ odpověděl herec na otázku jakou měl reakci při čtení scénáře.

Před plakátem k filmu Kolonie, kde hrál po boku Emy Watson.
Před plakátem k filmu Kolonie, kde hrál po boku Emy Watson.
Při převzetí fanouškovské ceny z filmového serveru ČSFD, kterou mu osobně předal její majitel Martin Pomothy.
Při převzetí fanouškovské ceny z filmového serveru ČSFD, kterou mu osobně předal její majitel Martin Pomothy.

,,Paul Schafer údajně tajně kolaboroval s tajnými službami, mučil nepřátelé a s tehdejším prezidentem Pinochetem dokonce obchodoval. Když film vstoupil v Německu do kina, tak se politici o to začali více zajímat a snad se konečně tato věc dostane k soudu. Po natáčení jsem půl roku cestoval po Chile, abych poznal tu zemi i jinak, než jsme znal při natáčeni a zjistil jsem že lidé se o tomto nechtějí bavit. Doufám že se to někdy změní…..!.” Řekl k tématu, který mu pomohl se o problému v Chile dozvědět daleko více.

Herec také zavzpomínal na svůj herecký začátek, kdy se do širšího povědomí zapsal originálním filmem Good by Lenine (2003), kde ztvárnil pečujícího syna, který se bojí, že jeho matka upoutaná na lůžko neunese pád Berlinské zdi. Komunismus tedy kamufluje a stojí ho to nemalé úsilí. ,,Když jsme film natočili, tak nikdo nečekali takový úspěch. Byl natočen ve správnou chvíli, tedy v době kdy byla rivalita mezi východem a západem Německa. Kdybychom ho natočili nyní už by taková odezva asi nebyla,” zavzpomínal na tehdejší slávu filmu.
Říká, že za svojí hereckou kariéru vděčí také Quentinu Tarantinovi, který seděl v porotě na festivalu v Cannes  a když se tam film Občanská výchova (2004) promítal, Tarantino si ho zapamatoval a později mu svěřil roli v Hanebných parchantech (2009).

Na Tiskové konferenci představil nový film Kolonie, ale také mluvil o začátcích své herecké kariéry i o setkání s Niki Laudou při natáčení filmu Rivalové.
Na Tiskové konferenci představil nový film Kolonie, ale také mluvil o začátcích své herecké kariéry i o setkání s Niki Laudou při natáčení filmu Rivalové.

,,Hodně dostávám nabídek na Německé komedie, což je paradoxní, protože Německé komedie moc vtipné nejsou. Umíme jiné věci, třeba vyrábět auta, nebo uměli jsme…, ” zažertoval na otázku současné Německé kinematografie.  ,,Rád bych využil spíše tu  španělskou, protože podle mě je to nejlepší světová kinematografie.  Ale herecká kariéra se nedá dopředu moc  naplánovat,” smutně dodal.

Na otázku, jak to dělá že je součástí světoznámých filmů, ale ne už světového života, odpověděl že většina významných Castingů probíhá v Londýně a není jediný herec, který pracuje pro Holywoodské produkce a přitom bydlí v Evropě. ,,Co by Evropanovi se mi stýská když jsem dlouho pryč,” přiznal na závěr debaty herec Daniel Brühl, který při této konferenci obdržel od majitele filmového serveru ČSFD Martina Pomothyho  cenu fanoušků  za vysoce hodnocený film Rivalové za rok 2013.

Zavzpomínal i na film Rivalové, kde si zahrál formulového závodníka Nikiho Laudu. ,,Když jsem si po telefonu domlouval s Niki Laudou mojí návštěvu u něj doma, abych svojí roli lépe pochopil, tak jeho první reakce byla – Vezměte si jen příruční zavazadlo, kdybychom si nesedli, tak aby jste mohl hned odjet,” prozradil začátek prvního kontaktu se slavným automobilovým závodníkem. ,,Navíc jsem měl před natáčení také obavu z reakcí na mojí roli, protože Rakušané nemají moc rádi Němce a když jsem se dozvěděl, že budu hrát jejich Ikonu, vyděsilo mě to. Před natáčením filmu jsem četl jeho autobiografie a svou roli s ním jsem probíral. Film se povedl a panu Laudovi, se mé ztvárnění jeho postavy líbila,” řekl úlevně. A nejen jemu, film sklidil úspěch a vysoké hodnocení si získal i od českých diváků a za to obdržel od majitele filmového serveru ČSFD Martina Pomothyho  cenu fanoušků  za vysoce hodnocený film Rivalové za rok 2013.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.