Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | Hrajeme.stream | X-Box-hry | Simca's web

Povedených Osm hrozných


První dojmy z nové­ho fil­mu Quentina Tarantina.

Americký reži­sér Quentin Tarantino  se obdi­vem k wes­ter­nům nijak neta­jil a na jeho novém fil­mu Osm hroz­ných je to patr­né. Napsal scé­nář, kte­rý při­ná­ší pří­běh plný napě­tí s drs­ným humo­rem. Všem her­cům nabídl  mož­nost herec­ky vynik­nout a kaž­dý si svou roli uži­je. A těž­ko říci, kdo z vel­kých herec­kých es hra­je lépe. Je to Kurt Russell v roli Hohna Rutha, kte­rý je zarost­lý k nepo­zná­ní, nebo Jennifer Jason Leigh v roli odpor­né Daisy Domergueová? Uvážlivý Samuel L. Jackson v roli lov­ce lidí Warrena nebo tro­chu Walton Goggins v roli „stře­le­né­ho“  budou­cí­ho šeri­fa. Nejde je porov­ná­vat, pro­to­že tvo­ří skvě­lou mozai­ku růz­ných typů a sou­čas­ně spo­lu doko­na­le rea­gu­jí. Pravda, občas jsou scé­ny upo­ví­da­né, občas teče hod­ně krve a občas je na scé­ně hro­ma­da mrt­vol, ale všech­no do sebe přes­ně zapa­dá a děj se odví­jí neú­pros­ně k dra­ma­tic­ké­mu kon­ci. Pomyslnou třeš­nič­kou  na drs­ném fil­mo­vém dor­tu je hudba Ennio Morriconeho.

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Osm hrozných – 85 %7. ledna 2016 Osm hrozných – 85 % Nebyl by to Quentin Tarantino, kdyby nedal do svého nového filmu pořádnou dávku drsného humoru a nepotrápil diváky dlouhými dialogy. A nic na tom nemění fakt, že vše je pečlivě zabaleno v kulisách westernového divokého západu, kde se […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Osm hrozných / The Hateful Eight13. srpna 2015 Osm hrozných / The Hateful Eight Screeny z prvního traileru nového filmu Quentina Tarantina. Posted in Články
  • Kill Bill – Volume 114. října 2003 Kill Bill – Volume 1 Po šesti letech půstu se na filmové plátno vrátil režisér Quentin Tarantino, tentokrát s filmem v asijském stylu.Je tomu šest let, kdy přišel do kin poslední film Quentina Tarantina Jackie Brownová, a teď nám chlápek z videopůjčovny […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Kill Bill vol. 2 – recenze24. dubna 2004 Kill Bill vol. 2 – recenze Recenze 2. dílu filmu Kill Bill Já vážně nevím jak začít, očekával jsem akční scény, s lepší choreografií, ale tento druhý díl, jak je známo u pokračování mě zklamal. Bylo tam na mě moc mluvení a skoro žádná akce. Žádné chaotické […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Nespoutaný Django – 80 %9. ledna 2013 Nespoutaný Django – 80 % Nový film Quentina Tarantina přibližuje svérázným způsobem život na jihu Spojených států před vypuknutím občanské války. Černoch Django (Jamie Foxx) se postupně mění z kurážného, ale nijak důvtipného otroka, v chlapíka se srdcem pravého […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Nespoutaný Django – O FILMU8. ledna 2013 Nespoutaný Django – O FILMU Cesta Nespoutaného Djanga na filmová plátna začala už před více než deseti lety, když scenáristu a režiséra Quentina Tarantina poprvé napadl hlavní hrdina tohoto snímku, Django. „Původním nápadem byla postava otroka, který se stane lovcem […] Posted in Články
  • Sin City – Město hříchu25. prosince 2005 Sin City – Město hříchu Robert Rodriguez si docela zavařil, když k režii přizval autora comicsové předlohy Sin City Franka Millera (kromě něj si ještě komandování herců zkusil Quentin Tarantino). Filmové odbory z toho zrovna nadšené nebyly. Ale co, když chcete […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Rychle a zběsile 7 – Vítejte v našem světě: Nové tváře v sérii1. dubna 2015 Rychle a zběsile 7 – Vítejte v našem světě: Nové tváře v sérii Do svých rolí se vrátil celý hvězdný soubor a filmaři opět hledali nové tváře, které by s nimi rezonovaly. V galerii Rychlých zločinců je Owen Shaw nejpůsobivějším soupeřem, s kterým parta dosud měla tu čest. Jediným smrtícím pohybem […] Posted in Speciály
  • Machete zabíjí | Machete Kills [35%]16. ledna 2014 Machete zabíjí | Machete Kills [35%] Film, který sám o sobě je založený na falešném traileru, který paroduje ty nejpřepálenější akční výplachy minulých desetiletí a který byl nalepen na dvojprogram podobně laděných filmů, byl před lety docela úspěch. Ztrácíte se? Řeč je […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • G.I. JOE 2: ODVETA – O POSTAVÁCH A OBSAZENÍ20. března 2013 G.I. JOE 2: ODVETA – O POSTAVÁCH A OBSAZENÍ Z prvního dílu se vrací postava DUKEA, mladého amerického vlastence, vojáka, který sebevědomě, s precizností a patřičnou hrdostí vede svůj tým. DUKE, oddaný a loajální, udělá cokoli, aby své vojáky chránil, a snaží se z každého vykřesat […] Posted in Speciály

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


X
Přidejte si Kritiky.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.