Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Povedených Osm hrozných

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


První dojmy z nového filmu Quentina Tarantina.

Americký reži­sér Quentin Tarantino  se obdi­vem k wes­ter­nům nijak neta­jil a na jeho novém filmu Osm hroz­ných je to patrné. Napsal scé­nář, který při­náší pří­běh plný napětí s drs­ným humo­rem. Všem her­cům nabídl  mož­nost herecky vynik­nout a každý si svou roli užije. A těžko říci, kdo z vel­kých herec­kých es hraje lépe. Je to Kurt Russell v roli Hohna Rutha, který je zarostlý k nepo­znání, nebo Jennifer Jason Leigh v roli odporné Daisy Domergueová? Uvážlivý Samuel L. Jackson v roli lovce lidí Warrena nebo tro­chu Walton Goggins v roli „stře­le­ného“  budou­cího šerifa. Nejde je porov­ná­vat, pro­tože tvoří skvě­lou mozaiku růz­ných typů a sou­časně spolu doko­nale rea­gují. Pravda, občas jsou scény upo­ví­dané, občas teče hodně krve a občas je na scéně hro­mada mrt­vol, ale všechno do sebe přesně zapadá a děj se odvíjí neú­prosně k dra­ma­tic­kému konci. Pomyslnou třeš­nič­kou  na drs­ném fil­mo­vém dortu je hudba Ennio Morriconeho.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Osm hrozných – 85 %7. ledna 2016 Osm hrozných – 85 % Nebyl by to Quentin Tarantino, kdyby nedal do svého nového filmu pořádnou dávku drsného humoru a nepotrápil diváky dlouhými dialogy. A nic na tom nemění fakt, že vše je pečlivě zabaleno v kulisách westernového divokého západu, kde se […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Osm hrozných / The Hateful Eight13. srpna 2015 Osm hrozných / The Hateful Eight Screeny z prvního traileru nového filmu Quentina Tarantina. Posted in Články
  • Kill Bill – Volume 114. října 2003 Kill Bill – Volume 1 Po šesti letech půstu se na filmové plátno vrátil režisér Quentin Tarantino, tentokrát s filmem v asijském stylu.Je tomu šest let, kdy přišel do kin poslední film Quentina Tarantina Jackie Brownová, a teď nám chlápek z videopůjčovny […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Kill Bill vol. 2 – recenze24. dubna 2004 Kill Bill vol. 2 – recenze Recenze 2. dílu filmu Kill Bill Já vážně nevím jak začít, očekával jsem akční scény, s lepší choreografií, ale tento druhý díl, jak je známo u pokračování mě zklamal. Bylo tam na mě moc mluvení a skoro žádná akce. Žádné chaotické […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Nespoutaný Django – 80 %9. ledna 2013 Nespoutaný Django – 80 % Nový film Quentina Tarantina přibližuje svérázným způsobem život na jihu Spojených států před vypuknutím občanské války. Černoch Django (Jamie Foxx) se postupně mění z kurážného, ale nijak důvtipného otroka, v chlapíka se srdcem pravého […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Nespoutaný Django – O FILMU8. ledna 2013 Nespoutaný Django – O FILMU Cesta Nespoutaného Djanga na filmová plátna začala už před více než deseti lety, když scenáristu a režiséra Quentina Tarantina poprvé napadl hlavní hrdina tohoto snímku, Django. „Původním nápadem byla postava otroka, který se stane lovcem […] Posted in Články
  • Sin City – Město hříchu25. prosince 2005 Sin City – Město hříchu Robert Rodriguez si docela zavařil, když k režii přizval autora comicsové předlohy Sin City Franka Millera (kromě něj si ještě komandování herců zkusil Quentin Tarantino). Filmové odbory z toho zrovna nadšené nebyly. Ale co, když chcete […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • Rychle a zběsile 7 – Vítejte v našem světě: Nové tváře v sérii1. dubna 2015 Rychle a zběsile 7 – Vítejte v našem světě: Nové tváře v sérii Do svých rolí se vrátil celý hvězdný soubor a filmaři opět hledali nové tváře, které by s nimi rezonovaly. V galerii Rychlých zločinců je Owen Shaw nejpůsobivějším soupeřem, s kterým parta dosud měla tu čest. Jediným smrtícím pohybem […] Posted in Speciály
  • Machete zabíjí | Machete Kills [35%]16. ledna 2014 Machete zabíjí | Machete Kills [35%] Film, který sám o sobě je založený na falešném traileru, který paroduje ty nejpřepálenější akční výplachy minulých desetiletí a který byl nalepen na dvojprogram podobně laděných filmů, byl před lety docela úspěch. Ztrácíte se? Řeč je […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
  • G.I. JOE 2: ODVETA – O POSTAVÁCH A OBSAZENÍ20. března 2013 G.I. JOE 2: ODVETA – O POSTAVÁCH A OBSAZENÍ Z prvního dílu se vrací postava DUKEA, mladého amerického vlastence, vojáka, který sebevědomě, s precizností a patřičnou hrdostí vede svůj tým. DUKE, oddaný a loajální, udělá cokoli, aby své vojáky chránil, a snaží se z každého vykřesat […] Posted in Speciály

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.