Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nevěřil jsem, že by se něco takového mohlo stát, říká o svém filmu režisér Dariusz Gajewski

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Febiofest_vizual_2Režisér Darius Gajewski mluvil o svém snímku Podivné nebe, jako o takovém poselství. Má potřebu lidem otevřít oči, aby pochopili že ne každé vyslovené dobro, tím dobrem opravdu je. Je si ale zároveň vědom, že reakce a přijmutí této šokované skutečnosti, nemusí být rozhodně pozitivní.

,,Jedna moje kamarádka, žijící v Norsku, mi vyprávěla šokující zážitky s Norskými úřady a ale já jsem jí nevěřil, že by se něco takového mohlo stát. Když jsem se později ve Stockholmu setkal s právníkem, který mi také vyprávěl příběhy lidí, jenž ho skrz tuto problematiku požádali o pomoc, teprve jsem začal věřit, že se toto děje,” popisuje, jak se s tímto tématem seznámil.

Režisér Dariusz Gajewski mluvil o svém filmu Podivné nebe, kterým chce upozornit na zvláštní postupy Skandidávských úřadů.
Režisér Dariusz Gajewski mluvil o svém filmu Podivné nebe, kterým chce upozornit na zvláštní postupy Skandinávských úřadů.

,,Co je nejzajímavější, je že všichni z těch úřadů jednají v nejlepších úmyslech, ale to že má někdo nejlepší úmysly nás nezachrání,” komentoval přístup Skandinávských úřadů.
,,Všichni máme stejné emoce, ale máme jiný znázornění těch emocí, jak je dávat najevo a to je právě ten problém, “ říká režisér. ,,Bohužel, i když v současnosti vychází Polsko a Švédsko mezi sebou dobře, tak problém je ten, že rozdíly v krizových situacích jsou velké a proto dochází k neporozumění,” komentuje mezinárodní situaci.

,,Všichni žijeme ve stejné společnosti a když máme problém, tak vymyslíme úřad, který nám ten problém vyřeší. A pokud se jedná o komplikovaný problém mezi rodiči a dítětem, může ze strany úřadu nastat opravdu velký problém. Jsou ti okamžiky, kdy pokus o úřední vyřízení, nemůže být účinný” přibližoval situaci, která se může stát komukoliv z nás.
jsou ti okamžiky, kdy pokus o úřední vyřízení, nemůže být účinný. ,,Lidé nemají vypracovanou odvolací proceduru a je pro ně obtížné ji vytvořit a u jednoznačných případů prohrávají. Protože pro soudy jsou důvěryhodnější stanoviska úřadů než lidí z postižených rodin. Lidé úřadům tak důvěřují, že by je ani nenapadlo, že se děje něco špatně,” řekl závěrem k tomuto tématu.

O vzniku filmu prozradil, že herečka Eva…, která hraje roli úřednice, měla o své roli jiné představy než režisér a z postarší úřednice, která striktně dodržuje zákony, udělala ještě někoho více zlého, než měl původně režisér v plánu. ,,Často jsme se kvůli tomu hádali. Eva neměla tu svojí postavu ráda a stála si za tím, aby byla více zlá. Nakonec jsem její vizi přijal, ” řekl o natáčení. Také přiznal, že nikdy nechtěl točit s dětmi, ale postava dítěte v tomto filmu byla klíčová a tak po pár Castingách, pozval na kamerové zkoušky devítiletou dcerku svých sousedů, která se ukázala nakonec být tou pravou.

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.