Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Decibely lásky

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


V hlavních rolích příběhu tří dvojic zcela rozdílného věku, jejich přátel a současných i minulých lásek se objeví otec a syn Rudolfové Hrušínští, Iva Janžurová, Alžběta Bartošová, Filip Cíl, Petra Svoboda, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková, Marika Šoposká, Aneta Vrzalová a bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Plzeň, česká fotbalová legenda Pavel Horváth, který ve filmu předvede i své pěvecké a taneční nadání.

Příběh Decibelů lásky vypráví odvěkou lidskou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů a popisuje sny a touhy obyčejných lidí, které jsou vlastní všem generacím. Hrdinové příběhu, dnešní „pětadvacetiletí“, procházejí stejnými peripetiemi, jako jejich rodiče, prarodiče, tak, jak tomu je po tisíciletí, protože lidská touha a víra v lásku je věčná a nezná čas ani hranice.

Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.) spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Souhrou náhod se seznámí s  talentovaným, začínajícím umělcem Danem (Filip Cíl), který si zde, spolu s kamarádem Viktorem (Martin Hejný), díky přímluvě své pohledné sestry Danky (Petra Svoboda), odpykává trest za nepovolenou uměleckou performanci.

Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), jejich citové vzplanutí naráží na „klasické“ problémy současných mladých se světem kolem sebe. Pro zamilovanou dvojici je to především Betčina  nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) či její přítel Robert Koukal (Jakub Grafnetr). A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života“, tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty“ k dceři Jitce (Marika Šoposká).

Film využívá „starších“ i nových písniček Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Tvorba Michala Davida provází již řadu generací, zpěvák je stálicí na českém hudebním nebi a jeho chytlavé hity dokáží spolehlivě najít posluchače u náctiletých, stejně jako u jejich prarodičů. Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky jako:  Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba,  doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife. Atraktivní součástí filmu jsou taneční scény v choreografii Petra Čadka.

„Chtěl jsem natočit pro diváka přívětivý, nekomplikovaný, romantický film, ve kterém se každý tak trochu „najde“, oddychovou “lovestory“ obyčejných lidí, která by měla diváka pobavit, potěšit, nechat zasnít, jakoby pohladit „na duši“, říká autor scénáře a režisér Míla Halík.

„Mým záměrem bylo, aby vznikl film, který je takový, jako jsou a hlavně o čem jsou moje písničky. Aby s ním člověk měl chuť Žít non stop a Žít tak, jak se má, prožíval Lásku, kterou mu každý závidí a cítil přízeň a podporu Pár přátel, co stačí mít!,“ říká producent a autor hudby Michal David.

„Chtěli jsme film o životě, o tom, co si každý přeje prožít a taky může zažít –  ať je starý nebo mladý, protože všem třem generacím, které se ve filmu objevují, je společná touha po lásce a naděje, že je v životě potká. A já věřím, že se stejnými pocity budou z kina odcházet i diváci,“ dodává Michal David.

Ve filmu se objeví řada známých českých hereckých jmen, mladí talentovaní herci i osobnosti v nezvyklých rolích. Pro některé znamenalo natáčení první větší zkušenost s natáčením.

Miloš Forman, kterého si nesmírně vážím, mi kdysi řekl: Kdybys někdy chtěl točit film, pamatuj si – jak si to obsadíš, takový to máš. Když si obsadíš člověka, kterému věříš, že to zvládne, dobře to dopadne. A já jsem se tím řídil,“ říká Míla Halík.  „Pro mne bylo nádherné, že jsem mohl pracovat s lidmi, které jsem celý život obdivoval. A nejkrásnější dárek pak pro mne bylo to, že i  jim se ta spolupráce líbila. Pochvala od takových velkých osobností jako je Iva Janžurová nebo Rudolf Hrušínský je pro mne velkou odměnou. Již od scénáře jsem si představoval v konkrétních rolích určité herce. Když jsem například oslovil Ivu Janžurovou, do poslední chvíle jsem nevěřil, že přijme – byla to přece jen zcela jiná nabídka, než obvykle dostává,“ vzpomíná režisér.

Další osobností, která se ve filmu objeví je bývalý fotbalista a dnes trenér Viktorie Plzeň, plzeňská ikona, Pavel Horváth. Režisér Míla Halík na jeho výkony pěje chválu. „Pavel je typ formanovského naturščika, který dokáže překonat nejsmělejší očekávání. Překvapil nás všechny, včetně tak zkušených filmařských legend, jakými jsou kameraman Vladimír Smutný nebo střihač Jiří Brožek,“ říká režisér a dodává: „Pavel je vtipnej, chytrej, je intelektuálně na výši, dokáže pohotově reagovat, umí improvizovat. Když jsem viděl, jak skvěle to zvládá, tak jsem jeho roli ještě rozšířil,“ upřesňuje režisér, že Horváthova role není žádné vteřinové hostování, ale plnohodnotná úloha.

Tiskové materiály

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.


Části seriálu: Decibely lásky

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

 • Decibely lásky – Recenze – 20%12. února 2016 Decibely lásky – Recenze – 20% Decibely lásky jsou letním muzikálem plným romantiky a písniček Michala Davida, který film spoluprodukoval a hraje v něm sám sebe ve scéně, která se odehrává na jeho koncertu. V podstatě jde o jakési volné pokračování Discopříběhů, kdy […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Muzikál aneb Cesty ke štěstí11. ledna 2016 Muzikál aneb Cesty ke štěstí Dnes proběhla novinářská projekce nového českého filmu, kde v příběhu ze školního soustředění žáků pražské konzervatoře zazní známé melodie z muzikálu Starci na chmelu. Příběh o studentských trápeních a začínajících láskách  připomene […] Posted in Filmové premiéry
 • Muzikál aneb Cesty ke štěstí – 45 %12. ledna 2016 Muzikál aneb Cesty ke štěstí – 45 % Připravit zajímavé představení s partou mladých lidí je docela dobrá záminka, jak rozehrát aktuální lidské příběhy v kulisách osvědčené divadelní hry nebo muzikálu. Jednak se tak připomene vybrané umělecké dílo a současně máme určitou […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Filip Cíl: Jízda na popelářském voze je sen každého špunta2. února 2016 Filip Cíl: Jízda na popelářském voze je sen každého špunta Ve filmu Decibely lásky jste si vyzkoušel  kromě herectví  různé disciplíny – tanec, zpěv, hru na klavír, jízdu na popelářském voze -  co z toho bylo pro vás novinkou a co bylo pro vás nejnáročnější? Je úžasné, že v jednom filmu jsem si […] Posted in Rozhovory
 • Probudím se včera – divákova noční můra  (40%)16. března 2012 Probudím se včera – divákova noční můra (40%) Proč chodit zbytečně kolem horké kaše. Další pokus o českou komedii je směšný sám o sobě, ale bohužel ne zásluhou dobře napsaného scénáře, zdařilé realizace či slušných hereckých výkonů. Přitom počáteční nápad nabízel slibné východisko […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Já, Olga Hepnarová – 70 %18. března 2016 Já, Olga Hepnarová – 70 % Prügelknabe to nemá v životě lehké a když se v téhle roli člověk doslova zabydlí, tak se z ní těžko dostane. Olga Hepnarová si jako Prügelknabe – otloukánek připadá a jediným místem, kde dokáže vydržet, je chata, kam nikdo nechodí. Samota […] Posted in Filmové recenze (Art… Blu-ray… Kino…)
 • Pavel Horváth: Zpívám rád a je to na mně doufám znát2. února 2016 Pavel Horváth: Zpívám rád a je to na mně doufám znát Proč jste se rozhodl přijmout nabídku na poměrně velkou roli ve filmu Decibely lásky? Já jsem si při prvních kontaktech myslel, že si ze mě dělají srandu. Až když mi zavolal režisér a následně také Rudolf Hrušínský, tak mi došlo, že to […] Posted in Rozhovory
 • Petra Svoboda: Vánek přímotopu ve vlasech2. února 2016 Petra Svoboda: Vánek přímotopu ve vlasech Decibely lásky byla vaše první větší filmová zkušenost, takže  jaké vzpomínky a zážitky jste si z natáčení odnesla? Odnesla jsem si spoustu dojmů a zážitků. Potkala jsem se na place s takovými legendami jako je například herečka Iva […] Posted in Rozhovory
 • Jak básníci čekají na zázrak – Z HISTORIE BÁSNÍKŮ5. dubna 2016 Jak básníci čekají na zázrak – Z HISTORIE BÁSNÍKŮ Píše se rok 1982. Do „filmové matriky“ se poprvé zapisuje film o Básnících – Jak svět přichází o básníky.  Z tvůrčí dílny doktora Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina. A na filmových plátnech září dvojice  kamarádů – Štěpán […] Posted in Speciály
 • Laputa – O příběhu/O tvůrcích8. října 2015 Laputa – O příběhu/O tvůrcích Laputa je název kavárny, hlavního dějiště komorního filmu, ve kterém se všechno točí kolem Johanky (Tereza Voříšková). Její vnitřní rozpoložení, emoce a myšlenky se odrážejí na proměnách prostoru kavárny a na jejích hostech - od těch, […] Posted in Speciály

X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.