Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Autor Metra 2033 se dohodl s producenty na filmovém zpracování

Hodnocení článku:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Nahrávám...


Hollywoodští tvůrci pracují na filmovém zpracování slavné knihy Metro 2033, na jejíž motivy vznikly i úspěšné videoherní adaptace. Producenti Michael De Luca a Stephen L’Heureux se spojili s autorem knihy Dmitry Glukhovskym, který byl s nápadem na filmovou adaptaci svého díla velmi nadšený.

Dmitry Glukhovsky prohlásil: “Já a má novela jsme na tento okamžik čekali posledních deset let. Dříve jsem byl velice opatrný s poskytováním mého ‘dítěte’ do rukou Hollywoodských producentů k tvorbě filmové adaptace. Nyní ale cítím, že nápad filmového zpracování přistál ve správných rukou. Pánové De Luca a L’Heureux mají s tímto projektem velké plány, a je mi obrovskou ctí s nimi pracovat.”

Metro 2033 vypráví příběh mladého muže, který přežil třetí světovou válku schováváním se ve spletitých tunelech moskevského metra. I když je zpráva o spolupráci Hollywoodských producentů s Dmitry Glukhovskym povzbuzující, v žádném případě však nezaručuje, že se film skutečně natočí. Copak že se to stalo s filmovým zpracováním Halo, Bioshock, nebo Uncharted?

Videoherní adaptaci knihy Metro 2033 vytvořilo ukrajinské herní studio 4A Games, které ji spolu s vydavatelem THQ  vydalo v březnu roku 2010 na PC a Xbox 360. Sequel s názvem Metro: Last Light přišel v květnu 2013 a jeho upravená verze nazvaná Metro Redux byla vydána v roce 2014 pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

1

Zdroj: Eurogamer

Baví mě hudba, hry, filmy a knížky.....od Roku 2015 píšu recenze a novinky pro hudební servery Techno.cz a Shadowbox.cz

Koment...

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:


X

Přidejte si Kritiky.cz na Váš facebook.