Spolupracujeme s:  IZDoprava.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | Hrajeme.stream | X-Box-hry | Simca's web

23. ročník výročních cen Český lev






23. roč­ník výroč­ních cen Český lev
Ohodnoťte člá­nek

PŘEHLED NOMINACÍ

NEJLEPŠÍ FILM

Domácí péče – pro­du­cent Slávek Horák

Fotograf – pro­du­cen­ti Viktor Schwarcz, Irena Pavlásková

Kobry a užov­ky – pro­du­cen­ti Ondřej Zima, Jan Prušinovský

Schmitke – pro­du­cen­ti Tomáš Vach, Radim Procházka

Ztraceni v Mnichově – pro­du­cent David Ondříček

 

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Evangelium pod­le Brabence – režie Miroslav Janek – pro­du­cen­ti Vít Klusák, Filip Remunda

Filmový dob­ro­druh Karel Zeman – režie Tomáš Hodan – pro­du­cent Ondřej Beránek

Mallory – režie Helena Třeštíková – pro­du­cen­ti Kateřina Černá, Pavel Strnad

Opři žeb­řík o nebe – režie Jana Ševčíková – pro­du­cent­ka Jana Ševčíková

Vlna vs. břeh – režie Martin Štrba – pro­du­cent­ky Zuzana Mistríková, Katarína Štrbová Bieliková, Ľubica Orechovská

 

NEJLEPŠÍ REŽIE

Domácí péče – Slávek Horák

Kobry a užov­ky – Jan Prušinovský

Sedmero krkav­ců – Alice Nellis

Schmitke – Štěpán Altrichter

Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

 

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Domácí péče – Alena Mihulová

Fotograf – Máša Málková

Laputa – Tereza Voříšková

Sedmero krkav­ců – Martha Issová

Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

 

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Domácí péče – Boleslav Polívka

Fotograf – Karel Roden

Gangster Ka – Hynek Čermák

Kobry a užov­ky – Matěj Hádek

Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

 

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Domácí péče – Zuzana Kronerová

Domácí péče – Tatiana Vilhelmová

Kobry a užov­ky – Lucie Žáčková

Sedmero krkav­ců – Zuzana Bydžovská

Ztraceni v Mnichově – Jitka Schneiderová

 

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Gangster Ka – Predrag Bjelac

Kobry a užov­ky – Kryštof Hádek

Padesátka – Jiří Schmitzer

Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek

Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Domácí péče – Slávek Horák

Kobry a užov­ky – Jaroslav Žváček

Sedmero krkav­ců – Alice Nellis

Schmitke – Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter

Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

 

NEJLEPŠÍ KAMERA

Domácí péče – Jan Šťastný

Fotograf – David Ployhar

Kobry a užov­ky – Petr Koblovský

Schmitke – Cristian Pirjol

Ztraceni v Mnichově – Alexander Šurkala

 

NEJLEPŠÍ STŘIH

Domácí péče – Vladimír Barák

Fotograf – Alois Fišárek

Kobry a užov­ky – Lukáš Opatrný

Schmitke – Philipp Wenning, Andrea Schumacher

Ztraceni v Mnichově – Vladimír Barák

 

NEJLEPŠÍ ZVUK

Kobry a užov­ky – Matěj Matuška, Michal Čech

Sedmero krkav­ců - Jiří Klenka

Schmitke – Cristoph Chevallerie

Vlna vs. břeh – Radim Hladík ml.

Ztraceni v Mnichově – Michal Holubec

 

NEJLEPŠÍ HUDBA

Fotograf - Jiří Chlumecký

Sedmero krkav­ců – Vašo Patejdl

Schmitke – Johannes Repka

Wilsonov – Michal Novinski

Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

 

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE

Kobry a užov­ky – Jan Novotný

Sedmero krkav­ců - Ondřej Mašek, Peter Čanecký

Schmitke – Barbora Kačena

Wilsonov - Martin Kurel

Ztraceni v Mnichově – Ondřej Nekvasil

 

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Fotograf – Jaroslava Pecharová

Kobry a užov­ky – Ivan Stekla

Sedmero krkav­ců – Kateřina Štefková

Wilsonov – Katarína Štrbová Bieliková

Ztraceni v Mnichově – Vladimíra Fomínová

 

NEJLEPŠÍ MASKY 

Kobry a užov­ky – Lukáš Král

Padesátka - Jana Dopitová

Sedmero krkav­ců - Juraj Steiner

Wilsonov – Jana Radilová

Ztraceni v Mnichově – Jana Bílková

 

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI AUDIOVIZE

Autobazar Monte Carlo

Interaktivní inter­ne­to­vá strán­ka urbex.cz

Kancelář Blaník - III. série inter­ne­to­vé­ho seri­á­lu

Projekt Čistíme svět fan­ta­zie

Přínos České tele­vi­ze k posí­le­ní domá­cí tvor­by v roce 2015

Zlatá 60. II

 

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM nebo MINISÉRIE
Americké Dopisy (Česká tele­vi­ze), režie: Jaroslav Brabec

Jan Hus (Česká tele­vi­ze), režie: Jiří Svoboda

Korunní princ (Česká tele­vi­ze), režie: Karel Janák

Případ pro exor­cis­tu (Česká tele­vi­ze), režie: Jan Hřebejk

Správnej dres (Česká tele­vi­ze), režie: Stanislav Sládeček

 

NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL
Atentát (TV Nova), režie: Petr Nikolaev, Jiří Chlumský

Doktor Martin (Česká tele­vi­ze), režie: Petr Zahrádka

Labyrint (Česká tele­vi­ze), režie: Jiří Strach

Mamon (HBO Europe), režie: Vladimír Michálek

Policie Modrava (TV Nova), režie: Jaroslav Soukup

Přístav (TV Prima), režie: Jana Rezková, Jaromír Polišenský, Ján Novák

Stopy živo­ta II (TV Barrandov), režie: Tomáš Magnusek

Vinaři II. (TV Prima), režie: Petr Nikolaev, Martin Kopp

Vraždy v kru­hu (Česká tele­vi­ze), režie: Ivan Pokorný

 

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ TELEVIZNÍ FILM nebo SERIÁL 

Daleko za slun­cem (HBO Europe), režie: Olga Špátová

Filmová lázeň (Česká tele­vi­ze), režie: Miroslav Janek

Holky pod zám­kem (TV Nova), režie: Jiří Fedurco

LSD made in ČSSR (Česká tele­vi­ze), režie: Pavel Křemen

Moto ces­tou neces­tou (TV Prima), režie: Hynek Bernard

Tajemný Černobyl (TV Barrandov), režie: Martin Hlaváček

Výměna man­že­lek (TV Nova), režie: Jana Rezková, ml., Ivana Křenová

Zvláštní zna­me­ní tou­ha (Česká tele­vi­ze), režie: Václav Křístek

 

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nesta­tu­tár­ní cena

Furiant – Ondřej Hudeček

Lesapán – Pavel Soukup

Amanitas – Jakub Šmíd

Táta – Václav Huleš

Happy End – Jan Saska

 

 NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nesta­tu­tár­ní cena

Fotograf – Jan Poukar, Jan Saudek

Kobry a užov­ky – Michal Tilsch (oce­ně­ný)

Schmitke – Mariana Dvořáková

Vlna vs. břeh – Gabriel Štrba

Ztraceni v Mnichově – Aleš Najbrt

 

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nesta­tu­tár­ní cena

Kobry a užov­ky – režie Jan Prušinovský (oce­ně­ný)

 

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ ve fil­mo­vých kate­go­ri­ích

Ztraceni v Mnichově – 15 nomi­na­cí

Kobry a užov­ky – 12 nomi­na­cí

Domácí péče – 9 nomi­na­cí

Sedmero krkav­ců – 9 nomi­na­cí

Schmitke – 8 nomi­na­cí

Fotograf – 7 nomi­na­cí

Wilsonov – 4 nomi­na­ce

Gangster Ka – 2 nomi­na­ce

Padesátka – 2 nomi­na­ce

Vlna vs. břeh – 2 nomi­na­ce

Evangelium pod­le Brabence – 1 nomi­na­ce

Filmový dob­ro­druh Karel Zeman – 1 nomi­na­ce

Laputa – 1 nomi­na­ce

Mallory – 1 nomi­na­ce

Opři žeb­řík o nebe – 1 nomi­na­ce

Tiskové materiály

Tiskové infor­ma­ce. Většinou od dis­tri­bu­to­rů, ale občas i z tele­vi­zí a fes­ti­va­lů.

↓ Komentáře k článku ↓

Související příspěvky:

  • Český lev 2016 - výsledky5. března 2016 Český lev 2016 - výsledky Přehled vítězů! (označeni tučně). NEJLEPŠÍ FILM Domácí péče – producent Slávek Horák Fotograf – producenti Viktor Schwarcz, Irena Pavlásková Kobry a užovky – producenti Ondřej […]
  • Nominacím na České lvy vévodí Hořící keř vedle filmů Jako nikdy, Revival, Rozkoš a Klauni22. ledna 2014 Nominacím na České lvy vévodí Hořící keř vedle filmů Jako nikdy, Revival, Rozkoš a Klauni Česká a filmová televizní akademie vyhlásila nominace na 21. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, […]
  • Dokument je prostě moje zásadní téma, říká režisérka Helena Třeštíková14. června 2017 Dokument je prostě moje zásadní téma, říká režisérka Helena Třeštíková Režisérka Helena Třeštíková je uznávaná dokumentaristka, která se věnuji časosběrným dokumentům a mezi ty nejznámější patří Manželské etudy. Mimo to točila také o lidech, jenž se hodně […]
  • Dokumenty nominované na Českého lva jsou ke zhlédnutí na DAFilms.cz2. března 2017 Dokumenty nominované na Českého lva jsou ke zhlédnutí na DAFilms.cz Tisková zpráva 1. 3 2017 Na portálu DAFilms.cz probíhá do 12. března tradiční streamování českých dokumentárních filmů nominovaných na Českého lva. V rámci této akce s podtitulem Český […]
  • 24. Český lev - Výsledky5. března 2017 24. Český lev - Výsledky MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS ČESKÉ KINEMATOGRAFII Jiří Bartoška Eva Zaoralová NEJLEPŠÍ FILM Masaryk – producenti Rudolf Biermann, Julius Ševčík NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM Normální autistický […]
  • 24. Český lev - PŘEHLED NOMINACÍ4. března 2017 24. Český lev - PŘEHLED NOMINACÍ NEJLEPŠÍ FILM Anthropoid – producenti Mickey Liddell, Pete Shilaimon, Sean Ellis, David Ondříček, Kryštof Mucha Já, Olga Hepnarová – producenti Tomáš Weinreb, Petr Kazda, Vojtěch […]
  • Český Lev 20022. března 2003 Český Lev 2002 Dne 1.3.2003 byli oceněni filmoví tvůrci Českými Lvy // NEJLEPŠÍ FILM ROK ĎÁBLA NEJLEPŠÍ REŽIE PETR ZELENKA - ROK ĎÁBLA NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ ALICE NELLIS - VÝLET NEJLEPŠÍ […]
  • PŘEHLED NOMINACÍ - Český lev 201420. února 2015 PŘEHLED NOMINACÍ - Český lev 2014 NEJLEPŠÍ FILM Cesta ven – Miloš Lochman, Jan Macola, Karel Chvojka Díra u Hanušovic – Ondřej Zima Fair play – Kateřina Černá, Pavel Strnad Pojedeme k moři – Miloslav Šmídmajer Tři […]
  • Český lev ocenil nejvíce sociální drama Kobry a Užovky z okraje společnosti a pohádku Sedmero krkavců.9. března 2016 Český lev ocenil nejvíce sociální drama Kobry a Užovky z okraje společnosti a pohádku Sedmero krkavců.  V pražském Rudolfinu se v sobotu 5. Března konal 23. ročník Českého lva, kterým provázela moderátorka Lucie Výborná. Členové České filmové a televizní akademie vybírali ty nejlepší […]
  • Lída Baarová3. února 2015 Lída Baarová Na tiskové konferenci se představili hlavní tvůrci filmu Lída Baarová. Producent filmu Peter Kovarčík představil hlavní tvůrce nového filmu, který se bude natáčet během letošního roku. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


X
Přidejte si Kritiky.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.